PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=331014}

Jak wytresować smoka

How to Train Your Dragon
7,9 306 384
oceny
7,9 10 1 306384
7,9 31
ocen krytyków
Jak wytresować smoka
powrót do forum filmu Jak wytresować smoka

Od ulubionego

ocenił(a) film na 10

Tak a propos jednego z tematów, który pojawił się ostatnio (i z ciekawości), to który z tych czterech filmów umieścili byście na pierwszym miejscu, a który na ostatnim (w kolejności od waszego ulubionego do tego najmniej lubianego). U mnie to tak
1. Jak Wytresować Smoka
2. Strażnicy Marzeń
3. Zaplątani
4. Merida Waleczna
Zaznaczam, że chodzi mi tylko o te cztery filmy wypisane powyżej ;)

ocenił(a) film na 10
hasira

Jak dla mnie to Jak Wytresować Smoka na 4 pierwszych miejscach. Ten film stanowi osobną ligę sam w sobie xD

ocenił(a) film na 10
Cathrine08

Jak mam być szczera to dla mnie też :D Chodzi mi jednak o to w jakiej kolejności ktoś lubi dane filmy? Np; wiem już, że najbardziej lubisz „Jak Wytresować Smoka”, a gdyby tego filmu nie było, to co byś wybrała na drugie miejsce? (o ile oczywiście obejrzałaś dane filmy :D)

hasira

ja tak samo jak ty :)

ocenił(a) film na 10
hasira

W sumie... Najpierw oglądnęłam "Strażników" a potem "Jak wytresować smoka" więc sentyment do Jacka pozostaje, ale...
1 ) Jak wytresować smoka
2) Strażnicy marzeń
3) Zaplątani
4) Merida
Jak wytresować smoka to, tak jak już było powiedziane wcześniej, osobna liga i o nim można poematy pisać :) Strażnicy pociągają swoją magią postaci znanych, a rzadko widzianych na ekranie, a przynajmniej w takiej formie w jakiej są przedstawieni. Jack jako urwis i mikołaj z tatuażami, zębowa wróżka i zając może nie wyróżniali się tak bardzo, ale wplątanie do fabuły Piaskowego Ludka było genialnym posunięciem, bo jak pokochaliśmy Jacka za jego dziecięcą duszę, tak Piasek zdobył nasze serca milczeniem i tak wielką sympatią i dobrocią, że można tylko powiedzieć "chcę takiego, mamo kup mi!"
Zaplątani i Merida to produkcje Disneyowskie, a za tymi akurat nie przepadam (nie mogę ścierpieć śpiewania przez pół animacji choć w tym miejscu muszę wtrącić, że piosenki z Frozen jak i sama animacja bardzo mi się podobała), a przynajmniej nie zachwycam się nimi, wolę styl DreamWorks w kreowaniu wyglądu i charakteru postaci całęj fabuły. Zaplątani na 3 miejscu głównie dzięki dubbingowi i temu koniowi, reszta była może i dobra, ale na raz. Ostatnie miejsce Merida. Dlaczego? Być może dlatego, że dubbing wydawał mi się wybitnie słaby jeżeli chodzi o główną bohaterkę, choć fabuła sama w sobie była całkiem ciekawym pomysłem, a nawet muszę przyznać, że końcówka wzruszająca. I piosenka "touch the sky" całkiem nieźle wbiła mi się w pamięć i często ją nucę, ba mam ją nawet na mp3, jednak mimo tego wszystkiego... przysypiałam. Naprawdę musiałam mocno się skupić, żeby większość animacji nie przespać.

ocenił(a) film na 10
hasira

Merida jest najsłabsza z tej czwórki - to fakt. Szkoda, że nie ma tu Krainy Lodu. Byłoby to przy okazji top 4 moich ulubionych filmów animowanych ;).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones