PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=835083}
7,4 130 339
ocen
7,4 10 1 130339
5,4 31
ocen krytyków
Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa
powrót do forum filmu Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa

Vega bis

ocenił(a) film na 4

Bardzo przeciętnę dzieło, a właściwie pastisz, niepotrzebnie przesycone wulgarnością (tak tak wiem, lata 90 takie brudnę więc k..wujmy ile fabryka daje na wzór Vegi) i wręcz niesmacznymi scenami (scena gejowskiego seksu analnego, po co?). Pełne niespołności i banalności, począwszy od głównej postaci, który w ogóle nie pasuje do tej roli, sztuczna dewniana gra aktorska, jego wsiowe teksty niczym Vin Disela w Szybkich i Wściekłych, o totalnej naiwności laski pana gangstera i jego rodziców to nawet nie ma co mówić, oni do samego końca chyba nie rozwikłali zagadki kim jest z zawodu. Do tego nadużywana do bólu czwarta ściana.

Zdjęcia są całkiem udane, dialogi momentami niezrozumiałe, ale to już constant przypadłość polskiego filmu i na koniec muzyka, tu ostro polecieli, dostajemy mix wszystkiego, zupełnie niepasująca do wielu scen, a Extreme Ways by Moby na końcu to już w ogóle kpina.

W mojej ocenie film jest kiepski, ale idzie go zmęczyć, odnoszę wrażenie, że scenarzysta zwyczajnie obejrzał w życiu kilka największych klasyków i ulepił z tego "swoje dzieło" co by wpisywało się w jego wcześniejszą brudną i mroczną twórczość jak Singielka czy Pielęgniarki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones