PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6544}
6,1 111
ocen
6,1 10 1 111
Jane Eyre
powrót do forum filmu Jane Eyre

Ta adaptacja Jane Eyre ma dobry scenariusz i świetną muzykę która nadaje mu niesamowity klimat, niestety całość psują moim zdaniem źle dobrani aktorzy.
Susannah York grająca Jane jest śliczna i wygląda na więcej niż 25 lat, a przecież w książce jej bohaterka ma około 18 i urodą nie grzeszy.
George C. Scott grający Rochestera ma siwe włosy i wygląda staro, ja bym mu dała więcej niż 60 lat, w książce jego postać to mężczyzna w średnim wieku który ma około 38-40 lat.
Zwłaszcza postać Jane mnie irytowała, bo to że ona nie była piękna było bardzo ważne i wyraźnie było w książce podkreślone że on zakochał się w jej wnętrzu.
Wiem że to trochę płytkie czepiać się wyglądu aktorów którzy nie zagrali źle, ale moim zdaniem piękny wygląd Susannah York sprawił że cały sens książki gdzieś zniknął.

Długo się zastanawiałam jaką ocenę wystawić temu filmowi i ostatecznie dałam 5, bo mimo że nawet ciekawie mi się go oglądało, brakowało mi tutaj ducha książki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones