PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=571418}

Jeden dzień

One Day
7,5 169 090
ocen
7,5 10 1 169090
5,1 14
ocen krytyków
Jeden dzień
powrót do forum filmu Jeden dzień

Nie bardzo.

ocenił(a) film na 5

Książka - świetna, film - nudny.
Dłużył się niemiłosiernie i przytłaczał klimatem. Nie tak jak książka, którą czytało się lekko i wczuwało się w położenie bohaterów. W filmie tego nie czułam.
Aktorsko nie najgorzej, ładna muzyka. Szkoda, że nie wyszło.

ocenił(a) film na 7
katniss_

Myślę całkowicie na odwrót :) Najpierw sięgnęłam po książkę zachęcona recenzją i muszę stwierdzić że przez połowę się do niej przekonywałam. Główni bohaterzy bardziej mnie irytowali niż zyskali moją sympatię, nie czułam między nimi tej przyjaźni, tego uczucia które miało przemienić się w miłość. Historia przedstawiona lekko chaotycznie i te ich spotkania trochę niepozbierane. Niby nie widzieli się rok czasu aż tu nagle Dex wpada do restauracji gdzie pracuje Emma i obściskuje się z nową laską?? :/ Od momentu kiedy Dex poznaje Sylvie książka zaczyna robić się ciekawa.
Natomiast film mnie nie zawiódł, może przez aktorów którzy rewelacyjnie wcielili się w odgrywane role, A. Hataway była świetna, idealna E.Morley, zatroskana, nie mająca wiary w siebie ale o dużym sercu. I Dex wieczny poszukiwacz, lekkoduch ;) Patrząc na relizację skupili się na najważniejszych momentach i za to duży plus.

ocenił(a) film na 9
Aalita

Miałam to samo, z tym, że książkę przeczytałam dopiero po filmie. Film porwał mnie całkowicie, to mój ukochany i często mam ochotę do niego wrócić... A książka, jak książka, dosyć zwyczajna...

ocenił(a) film na 9
Aalita

po tym filmie polubiłam Anne Hataway, wcześniej jej nie znosiłam.

ocenił(a) film na 9
Aalita

Mam te same odczucia. Film jest jednym z moich ukochanych, obejrzałam go wiele razy i zawsze jestem oczarowana. W dużej mierze właśnie dzięki roli Anne, która tworzy z Emmy niebanalną postać z rozbrajającym poczuciem humoru. Do tego typowy dla Anne szeroki uśmiech i błysk w oku sprawiają, że Emmy nie można nie lubić. Za samym Jimem nie przepadam, ale w tutaj razem z Anne tworzą urzekający duet. Po obejrzeniu filmu odczekałam trochę czasu, zanim sięgnęłam po książkę, żeby się od razu nie zrazić. Niestety i tak byłam bardzo rozczarowana. Miałam nadzieję, że książka będzie jeszcze bardziej magiczna, jak to zwykle ma miejsce, a okazała się dość przeciętnym romansem. Przeczytałam ją bez większych emocji, ani bohaterowie mnie nie porwali, ani sama historia, mimo, że na ekranie zrobiła na mnie wielkie wrażenie.

ocenił(a) film na 5
katniss_

Już myślałem, że ze mną coś nie tak. To jedyny film z wielu ostatnio obejrzanych, na którym patrzyłem na zegarek.

ocenił(a) film na 9
katniss_

katniss_ przeczytaj sobie jeszcze raz książkę i nie oglądaj więcej filmów po książce bo to odmienne ujęcia - twoja wyobraźnia i wyobraźnia reżysera

katniss_

Mam akurat inne odczucie - Film akurat oglądało mi się też lekko, ale może to dlatego że nie porównuje do książki której nie czytałem :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones