PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=544545}
6,7 201 917
ocen
6,7 10 1 201917
6,8 34
oceny krytyków
Jesteś Bogiem
powrót do forum filmu Jesteś Bogiem

przedstawię "motywy" niezgodne z prawdą , a wymyślone na potrzeby filmu :

- Rahim poznał chłopaków z K44 w 94 (gdy był członkiem 3xklanu) i nagrał zwrotkę na płycie "księga tajemnicza prolog" do kawałka "psychodela" , płytę "3xklanu" wydało SP records , tak jak i K44 ... także RAh miał już duży fejm na śląsku przed PFK...A fokus zajął się okładką K44 który przed pfk należał do "kwadrat squad" i też przed PFK miał już spory fejm ze względu na swoje niespotykane flow... i w międzyczasie jak pracował nad "kinematografią" ogarniał płytę "usta miast kast"

-W 1996 roku Fokus napisał „Powierzchnie Tnące”. W 1997 roku na koncercie w Mikołowie Fokus dołączył się do Magika i Rahima. Utworzyli oni wspólnie zespół o nazwie Paktofonika. Na początku 1998 roku Magik, Fokus i Rahim zaczęli wspólne nagrywki jako Paktofonika. Po nagraniu trzech pierwszych utworów („Priorytety”, „Gdyby” i „ja to ja”) Fokus odszedł z Kwadrat Składu dzięki czemu mógł się całkowicie poświęcić PFK.

Tuż przed wydaniem pierwszej płyty Paktofoniki, Fokus wydał składankę „Usta Miasta Kast”, na którą zaprosił swoich kumpli ze Śląska. Fokus głównie zajął się organizacją i dobieraniem gości na tę płytę. Nagrał on też kilka kawałków tak jak np. „Stem Tutaj”, „Śmietan(k)a” czy „100 Wersów”.

- Nazwę PAKTOFONIKA wymyślił Rahim z MAgikiem
- Gustaw przedstawiony w filmie mija się całkowicie z rzeczywistością , tak naprawdę leciał nieźle w kulki...tak jak np bez zgody chłopaków sprzedał kawałek "ja to ja" do reklamy lodów..z czego później fokus i rahim musieli tłumaczyć się z całego zdarzenia

-Paktofonika została członkiem organizacji HaiHaiR, z której na skutek nieporozumień, po pewnym czasie, została wykluczona. Wiosną 2000 r. panowie podpisali kontrakt z Gigant Rekords..

-Latem tego samego roku Paktofonika wizytująca niemiecki Witten nagrała kawałek „2 kilo” z reprezentantami tamtejszej sceny. Wtedy też przystąpiła do międzynarodowej organizacji P.R.O.D. Entertaiment. Dnia 18 grudnia 2000 r. do sklepów trafiła pierwsza płyta zatytułowana „Kinematografia”, którą Fokus, Rahim i Magik nagrywali przez dwa lata..

- Magik chorował na schizofrenię...poza tym miał problemy z marihuaną oraz z WKU , które chciało go powołać do wojska...a MAgik udawał chorego i już po pewnym czasie jak już był ojcem przez to wszystko zaczął wierzyć w to że jest chory..o czym w wywiadzie wspomina RAH mówiąc -" magik powiedział kiedyś do mnie tak " -> " przez te całe wku już mi sie poprąbało "...w kawałku priorytety mag rymuje -> " nie mam też ochoty na zabawę w żołnierzyka, zegar tak tyka a czas umyka "..
w tam tych czasach ludzie wrażliwi jak magik bali się iść do wojska ze względu na falę...magik miał manię prześladowczą...

-Magik mocno pogniewał sie na DABA za numer "abrakadabra" w którym to doszukał sie na siebie dissów !!!

- Dab i joka pochodzili z "bogatej rodziny" natomiast mag z robotniczej..i często żartowali z tego...magik nie chciał iść w kierunku komercji i dlatego odszedł z K44....poza tym z koncertów kalibra też dostawał jak na tam te czasy "dobre"siano ..i gdyby chciał płytę pfk mogło wydać SP records..ale magik sfochował sie na "cały świat " i olał temat

(to narazie tyle jak coś sobie przypomne to wstawie) , jeśli coś wiecie to dopiszcie..p

ocenił(a) film na 6
thegame237

jakie dissy mogły być w ABRAKADABRA? na pierwszy rzut okaz nic nie zwraca uwagi...

ocenił(a) film na 9
olafwen

Chodziło o sam tekst Abrakadabra i tyle...

ocenił(a) film na 10
olafwen

Po przesluchaniu tego podejrzewam, ze chodzi o nawiazanie do Magika poprzez zwroty typu "abrakadabra" "magiczne uderzenie" itp itd. poza tym na wstepie utworu jest "piosenka o panu tralalinskim", co moze sugerowac delikatny diss - nie wiemy jakie byly pomiedzy nimi relacje, wiec podejrzewam ze Magik wiedzial co robi i nie mozna zwalac wszystkiego na zaburzenia Magika. Byc moze juz od dawna chcial odejsc, a ta piosenka byla pretekstem lub cokolwiek, tego sie niestety juz nie dowiemy :(

ocenił(a) film na 6
olafwen

Wiesz, skoro miał schizofrenie?! Poza tym jak można mieć problem z marychą? No chyba, że nie dowozili na czas

ocenił(a) film na 7
mihas

Nie staraj się być głupszym aniżeli jesteś w rzeczywistości.

ocenił(a) film na 6
niekrytycznyKrytyk

Ty nie masz tego problemu, od dna można tylko odbić

ocenił(a) film na 7
mihas

Znasz to z autopsji?

mihas

Jak można mieć problemy z używką? Trzeba być w tym albo bardzo głęboko albo bardzo głupim, żeby myśleć, że ma się kontrole nad uzależnieniem. U ciebie to pewnie jedno i drugie.

thegame237

Magik raczej nie miał schizofrenii tylko chorobę dwubiegunową. Tak przynajmniej wynika z pewnej wypowiedzi Rahima. No i raczej nie nabawił się tej choroby przez udawanie na WKU, ale bardziej przez narkotyki.

homoxymoronomatura93

Jestem bogiem sluchalem kiedys! Utwor calkiem dobry nawet! Udalo im sie to i tyle!

atari799927176virgin

No tobie nawet debilne komentarze sie nie udaja...

homoxymoronomatura93

Choroba dwubiegunowa nie ma nic wspolnego z narkotykami.

Jar_Jer

Myślę, że narkotyki mogą wywoływać choroby psychiczne, ale też nie znam się na tym. Za to udawanie na WKU brzmi nieprawdopodobnie.

homoxymoronomatura93

Wydaje mi się że narkotyki mogą uaktywnić bodziec choroby psychicznej która w nas drzemie i jeszcze nie wyszła na światło dzienne, tak jakby takie przyśpieszenie tego. Jak ktoś ma słabą psychikę i zaczyna ćpać to różnie może być

ocenił(a) film na 6
Steku

nigdy na to nie wpadłem ale rzeczywiście może być to słuszna koncepcja

ocenił(a) film na 5
Steku

Obstawiam, że gdyby nie narkotyki nie byłoby tematu. Wielu ludzi jest tak słabych jeśli chodzi o uzależnienie od czegoś, że potrafią się wykończyć graniem w gry czy nadmiernym żarciem. Tutaj mowa o twardych narkotykach, z którymi styczność ma pewnie 99% osób siedzących w hip hopowych klimatach od najmłodszych lat. Widzę trzy pokolenia lokalnych raperów (pisząc trzy pokolenia mam na myśli grupy wiekowe, które różni jakieś 5 - 7 lat różnicy) i zawsze jest jeden i ten same temat, że wszyscy ćpają i piją. Część z nich zawsze kończy na odwyku albo w pierdlu. Osób, które zachowywały się jak Magik widziałem wiele. Kilka też skończyło jak on i zawsze w tle były narkotyki. Uroić sobie schizofrenie czy jakiekolwiek zaburzenia osobowości nie ma opcji i z czegoś one wynikają. Często wynikają z narkotyków, które nie zabijają bezpośrednio, ale mocno mieszają w głowie... właśnie w kierunku paranoi. Takiej, że człowiek się martwi, że coś się stanie, ma urojenia, że ktoś go śledzi albo podgląda, popada w panikę i nie widzi wyjścia z sytuacji. W sumie Chada skończył tak samo i tam było bardziej niż pewne, od początku do końca, że gość przez większość ostatnich lat swojego życia był mocno naćpany prochami.

ocenił(a) film na 9
___ice___

Dobrze ujęte...

ocenił(a) film na 10
thegame237

W napisach końcowych jasno jest napisane, że film jest oparty na faktach, ale przedstawia artystyczną wizję, czyli nie dokumentalizację.

thegame237

Chada też był bardzo dobrym raperem - nasłuchałem się ich!

ocenił(a) film na 10
atari799927176virgin

Człowieku ty pomyliłeś strony??? Co ty się wypowiadasz

ocenił(a) film na 10
thegame237

Tak samo jak niby to że on zdradzal swoją kobietę i się nie ukrywał.. każdy później mówił że tak nie było, aczkolwiek człowiek nigdy nie wie

s111

Chada to był dopiero żul i ćpun!

ocenił(a) film na 10
thegame237

Film jest gówniany, nie pokazuje prawdy, nie pokazuje miłości do muzyki, nie pokazuje nawet na co Magik ciągle ten hajs wydawał. Zmarnowany potencjał, liczyłem na coś w stylu filmy o Dżemie.

ocenił(a) film na 7
seastian

Zapewne na narkotyki :)

ocenił(a) film na 8
thegame237

Polecam książkę "Rahim, ludzie z tylnego siedzenia"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones