PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=842}

Joanna d'Arc

Joan of Arc
6,9 40 233
oceny
6,9 10 1 40233
5,6 8
ocen krytyków
Joanna d'Arc
powrót do forum filmu Joanna d'Arc

Niestety zaskakująco słaby pod względem aktorskim (Faye Dunaway to chyba jedyny wyjątek, nawet Hoffman niespecjalny)... Zwłaszcza najgorzej wypadła tutaj sama Joanna D'Arc zagrana przez Millę Jovovich... Czasem robiła na mnie piorunujące wrażenie (w tym wypadku to komplement nie jest)... Po za tym ta historia jest zupełnie płytka i bez duszy... Tutaj właściwie nie ma nic co mogłoby widza porwać, wzruszyć itp. To po prostu zwykła akcja, nie mająca wiele wspołnego z prawdziwą historią... Film niewiarygodny i mało ciekawy... Zmarnowany temat na przynajmniej bardzo dobry film - szkoda... Luc Besson ostatnio zdecydowanie leci na kasę... Niestety :/ Kiedyś kręcił wspaniałe produkcje, rakie jak "Leon Zawodowiec" czy "Nikita"... Niestety później nastał czas "Piątego elementu" i właśnie "Joanny d'Arc"... Bo o innych, późniejszych gniotach już nie wspomnę... Szkoda :(

Albertino

No rpzepraszam, Malkovich był wspaniały :) Ale dla jednego aktora się filmu nie ogląda... Także... DARUJCIE SOBIE :(

ocenił(a) film na 5
Albertino

Podpisuję się pod twoimi skargami - film mocno mnie rozczarował, pod każdym chyba względem. Bitwy niespecjalne, aktorstwo nierówne, scenariusz powierzchowny. Aż dziw, że to film tego samego Bessona od "Leona" i "Nikity". Duża szkoda, ale nie on jeden zawalił projekt, który miał być chyba w zamierzeniu dziełem jego życia (patrz "Piraci" Polańskiego czy "Gangi Nowego Jorku" Scorsese). Kolejny dowód na to, że podstawą do sukcesu jest scenariusz.

Albertino

W 100% się zgodze ze stwierdzeniem, że najgorzej wypadła w tym gronie odtwórczyni roli głównej. Kompletnie mnie nie przekonała do kreowanej przez siebie postaci...
A właściwie to mogę nawet powedzieć, że robiła nieco karykaturalne wrażenie.

ocenił(a) film na 4
Vinga_

Malkovich mi sie też nie podobał ;/ Był taki mało przekonujący a gra Jovovich ograniczyła sie raczej tylko do darcia mordy więc też trudno napisać coś dobrego... ;O

ocenił(a) film na 6
Albertino

Oglądalem film pierwszy raz i prawda w grze aktorskiej nie bylo niczego nadzwyczajnego. Fabula niezla ale czy ona byla az tak twarda?? to troche lipa z tymi strzalami co ją ranily.

ocenił(a) film na 4
kamil_michal_metal

Czytałem wiele biografii, kronik i dokumentów dotyczących życia Joanny d'Arc i jej procesu. Ten film rozczarował mnie niemal całkowicie. Niewiele mogę dobrego powiedzieć o tym filmie. Właściwie nic, poza scenami batalistycznymi i obsadą nie było dobrego. Najgorszym elementem była Mila Jovovich. Jest ona dość ładna, by znieść jej chłopięcą fryzurę, ale zagrana przez nią Joanna D'Arc nie ma charyzmy, a tej Dziwicy Orleańskiej brakowac nie powinno. Nie będe się tu szczególnie rozpisywał. Wiecej napiszę zaraz na blogu.

Albertino

mnie film porwał i wzruszył więc chyba dla ciebie nie jestem widzem...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones