PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6642}

Juliusz Cezar

Julius Caesar
7,4 2 039
ocen
7,4 10 1 2039
8,0 3
oceny krytyków
Juliusz Cezar
powrót do forum filmu Juliusz Cezar

prawidłowo

ocenił(a) film na 10

tytuł powinien brzmieć Brutus,więcej tu z psychologii potencjalnego zabójcy i człowieka który targnoł sie na życie tego którego szanował i kochal , analiza dość interesująca czym kierują się ludzie dokonując pewnych wyborów. Wspaniał film do którego scenariusz naisa sam Szekspir ale zwłaszcza Cyceron i Swetoniusz.

ocenił(a) film na 10
yuno

Jeśli już tytuł to Brutus i Kasjusz,Oni byli jak bracia,połączyła ich miłość do republiki,a siłą tej historii jest to,że Brutus jest postacią strasznie tragiczną,z jednej strony zabił opiekuna i człowieka,który Go usynowił,z drugiej tak bardzo kochał republikę że to okazało się silniejsze...ta godność,ten honor,gotowość do poświęcenia nawet przyjaciela była znakiem minionych ,zamierzchłych czasów,dziś to już pył historii,stąd moja wielka nostalgia za takimi ludzmi,którzy byli większymi od całej reszty.Zresztą tytuł Juliusz Cezar jest dobry,gdyż to wokół Cezara biegły losy świata,z Jego powodu były Idy Marcowe,z Jego powodu Brutus i Kasjusz musieli walczyć z Antoniuszem i Oktawianem,zabójstwo Cezara przyniosło wiele konsekwencji,dla świata.Trudno znalezć postać równie intrygującą co Brutus,będący raczej synonimem zdrajcy,choć niesłusznie...w tej historii nie ma postaci kryształowych,Cezar i Brutus mieli wady,osobiście gdy widziałem zabójstwo Cezara byłem po Jego stronie,ale gdy doszło do bitwy Z Antoniuszem,wolałem Obrońców Republiki,gdyż finalnie u nich motywem głównym był honor i godność,gardzili śmiercią,Cezar był wielki,ale raczej walczył o swoje,choć miał prawo,Antoniusza nie lubię historycznie,to siepacz ,jak wyczytałem z książek historycznych ,jego mowa była wielka,pełna ekspresji,lecz w złej sprawie

ocenił(a) film na 7
krystianpoczta10

Jeśli nie podoba się tytuł, to zażalenia składać do Szekspira.

ocenił(a) film na 8
yuno

Trzeba mieć czelność aby poprawiać Szekspira.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones