PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=654721}

Jupiter: Intronizacja

Jupiter Ascending
5,3 72 049
ocen
5,3 10 1 72049
4,4 9
ocen krytyków
Jupiter: Intronizacja
powrót do forum filmu Jupiter: Intronizacja

Próbują powtórzyć sukces Matrixa, ale coś im nie wychodzi.

ocenił(a) film na 8
MumciurMaster

Jak się nie rozumie ich przekazu, to się twierdzi, że się skończyli.

ocenił(a) film na 2
Spajs

oświeć mnie, proszę.

ocenił(a) film na 2
MumciurMaster

Lukas_Art mi odpisał, ale (mówię 100% na poważnie) widzę tylko powiadomienie że coś napisał - nie widzę wiadomości.

MumciurMaster

Też czasem mi się wyświetla powiadomienie, a wypowiedzi nie ma ;/

ocenił(a) film na 1
Spajs

możesz rozszerzyć bo ciekawy jestem tego przekazu

ocenił(a) film na 3
MumciurMaster

Polskie komedie chcą za to powtórzyć sukces Kac Wawy. I to im wychodzi aż za dobrze.

ocenił(a) film na 2
Lukas_Art

OK, już widzę. 100% racji.

Lukas_Art

A co to za gówno kac-wawa -1/10. Prawdziwe polskie komedie to "Chłopaki nie płaczą", "Poranek kojota", "Nic śmiesznego" etc. Teksty i gagi nie do pobicia !! Takich filmów niestety już nie będzie.

ocenił(a) film na 3
TobiWUJO

"Nic śmiesznego" może i tak. Ale pozostałe tytuły to już ta "nowa fala", czyli wstęp do kiczowatych zamerykanizowanych badziewi.

ocenił(a) film na 6
MumciurMaster

tego filmu nie widzialem, ale we wszystkich poprzenich pokazywali, ze matriks ani troche im nie ciazy. kazdy film byl z arsenalem nowych, swiezych pomyslow

yon

Ta, zwłaszcza, że ten film to nudna zrzyna z czego sie da.

ocenił(a) film na 6
MistrzSeller

hej,
jak wspomnialem - ten komentarz napisalem PRZED obejrzeniem filmu.
Po V jak Vandetta, Atlasie Chmur, Speed Racer trudno oskarzac Wachowskich o kopiowanie Matrixa.
Po Jupiterze zreszta tez. Mimo ze film jest srednio udany, to ciekawych pomyslow i niezwyklej atmosfery bardzo innej od Matrixa tam troche jest.

MumciurMaster

Mi film bardzo się podobał ;) Ale już to kwestia gustu ;)

dawidkrzesniak12

Ale my nie mówimy czy się komuś podobał, tylko czy jest dobry. To pierwsze to subiektywna kwestia, więc nie ma co o niej dyskutować, a to drugie to wynika z analizy i porównania do tego jak powinny filmy wyglądać. I ten film jest okropny, przegadany i o niczym

MumciurMaster

Cloud Atlas byl rewelacyjny i dawal naprawde nadzieje na ich powrot.Jupitera nie ogladalem jeszcze ale chyba kiepsko widze bardzo po opiniach.

lavrenzo84

No nie wiem...mi właśnie Atlas Chmur zupełnie nie podszedł...temat już był przerobiony i niczego nowego nie zaszczepił w mojej głowie, w przeciwieństwie do genialnego Matrixa, który jak na tamte czasy totalnie rozpieprzył moje spojrzenie na rzeczywistość na różnych płaszczyznach. I jeszcze Hanks...
Ale ze względu, że IMAX zagra Jupitera raz jeszcze, to chyba sprawdzę i mam nadzieję, że nie wydam siana na marne.

ocenił(a) film na 5
MumciurMaster

Bo teraz to raczej brat i siostra dlatego się nie dogadują jak kiedyś :-)

ocenił(a) film na 6
pp807

mysle ze brat musiał wziasc cały ten film na bary bo chory psychicznie człowiek (zmieniajacy płec) nie nadaje sie do niczego i napewno nie do robienia filmow

ocenił(a) film na 7
MumciurMaster

Możliwe, że masz rację i faktycznie, co ich film, to gorszy, aczkolwiek to też zależy od upodobań i gustu kino-maniaków. Mi osobiście się spodobał "V for Vendetta" innym nie, nie podszedł mi za to w ogóle "Atlas Chmur", ale inny się nim zachwycali (zależy co kto od filmu oczekuje). Czy stworzą coś równie wielkiego jak superprodukcja: "Matriks", która zdobyła setki milionów sympatyków i nietuzinkowy dochód, raczej nie.. To było coś jak Władca pierścieni dla Jackson'a i "Gwiezdne Wojny" (mówię tu o pierwszych częściach) dla Lucas'a i od tej pory wszystkie ich dzieła oceniamy przez pryzmat tego najlepszego... No wyjątkiem jest Spielberg i jego filmy, choć też ostatnio nie zachwyca. Mogą, jednak nas czymś zaskoczyć jeszcze (mam taką nadzieję), wiadomo, że nie będzie to już nic tak kultowego jak trylogia i Wachowscy sami o tym wiedzą.
PS Ne oglądałem jeszcze Jupitera, a chciałem głownie ze względu na Mile Kunis... Czy chociaż gra aktorska jest znośna i warta oglądnięcia czy w ogóle nie ma co tracić czasu?

ocenił(a) film na 9
piotrek710

film jest rewelacyjny. taka baśń w klimatach kosmicznych. jak ma się trochę dystansu to film musi się podobac. a jak się oczekuje "matrixa w kosmosie" jak niektórzy to wiadomo że się człowiek zawiedzie. Wifirifi matrix w kosmosie, no nie mogę, rozwaliłeś mnie. głagam...

użytkownik usunięty
liquid_ice_man

Stary, ten film nie miał kompletnie sensu. Powrzucane tam było WSZYSTKO, od Alicji w Krainie Czarów, po Atlas Chmur! Jeszcze te tragiczne dialogi i gra aktorska... Przemęczyłem się do końca jak mało kiedy. Baśń to była Niekończąca się opowieść, tu była zwykła kloaka i nic więcej. Współczuję gustu...

ocenił(a) film na 9

nie potrzebuje twojego współczucia. przynajmniej się nie wsydzę pisac o tym co mi sie podoba a co nie. mam swój gust i dobrze mi z tym. nie bede pisał o czymś że jest do bani bo wszyscy tak piszą. wywalone mam na to.

liquid_ice_man

Dystansu? Dobry film potrafi sam do siebie przekonać widza i wprowadzić go w odpowiedni klimat. I jaka to baśń? To tylko zrzyna z każdego możliwego s.f. z masą niepotrzebnej ekspozycji i scenami prowadzącymi donikąd.

MumciurMaster

Muszę przyznać że faktycznie sukcesu Matrix'a to raczej już nie powtórzą, oglądając trailerr Jupiter:Intronizacja spodziewałem się po części takiego właśnie Matrix'a w kosmosie, mimo wszystko zawiodłem się chociaż też nie do końca, ogólna fabuła w tym filmie jest dosyć dziwna a postacie czasem aż załamują, zwykła dziewczyna zostaje zaatakowana przez obcych, uratowana przez wilko-człowieka, prawie zginęła podczas próby teleportacji na statek przyjmuję to wszystko ze stoickim spokojem (...) (realy?!). Efekty jak na Wachowskich przystało są super, ogólnie jako całość film oglądało mi się nawet przyjemnie lecz tak jak napisałem zawiodłem się, mogę ocenić na ok.6/10

ocenił(a) film na 7
Wifirifi

dzieki, zachęciliście mnie, to jednak obejrzę i napisze swoją opinie... a jeszcze jedno, czy tytuł "Jupiter: Intronizacja" sugeruje, że będzie to jakiś cykl (trylogia), czy ten '":" (dwukropek) nie tu żadnego znaczenia? I angielskie wyrażenie: Ascending, tak jak: Rising, Uprising, Awakening, Dawn, Fallen itd wskazują, przeważnie, na jakąś część sagi, cyklu...

ocenił(a) film na 7
piotrek710

Trochę przekombinowany i przekoloryzowany, zaletami są efekty specjalne, akcja (której nawet za dużo) i Mila Kunis (tu jest subiekcja z mojej strony). Cóż, niektóre pomysły i spostrzeżenia są dobre, zwłaszcza te uniwersalne np. pojęcie czasu jako najważniejszego elementu, skoro przestrzeń jest nieskończona; genetyka jej rola, znaczenie oraz prawa (czy pseudo-prawa) nią rządzące, które w przyszłości, gdy zostaną pojęte w pełni i wykorzystane w praktyce, mogą stać się wielce znaczące (choć z punktu widzenia nauki, niektóre rzeczy nie są możliwe nawet dla milono-letniej cywilizacji). Jednak sam film można było stworzyć w sposób mniej chaotyczny i trochę bardziej wyraźny i zrozumiały (być może powstaną następne części, jak w matrix'ie, które wyjaśnią, niektóre sprawy). Nie skreślałbym jednak całkowicie tego filmu, widać, że intencje były dobre i daleko idące (może za daleko), a i praca może nie do końca udana, też zrobiona porządnie, z kolei zaś sam humor to tu pozostawia do życzenia wiele (spójrzmy w tej kwestii na "Strażników Galaktyki")

ocenił(a) film na 1
MumciurMaster

Oni byli zawsze skończeni

ocenił(a) film na 4
MumciurMaster

Wachowscy zmienili się na gorsze od czasu jak się ze sobą ożenili.

ocenił(a) film na 1
MumciurMaster

dawno nie miałem sytuacji w której nie byłem w stanie obejrzeć filmu do końca. Ten sprawił że po 20min zwątpiłem i zrezygnowałem z dalszego oglądania.

MumciurMaster

Bo zachciało im się cycki przyprawiać

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones