PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=737255}

Ghost in the Shell

Kôkaku Kidôtai
6,6 696
ocen
6,6 10 1 696
Kôkaku Kidôtai
powrót do forum filmu Kôkaku Kidôtai

Film obejrzałem przez pomyłkę, bo chciałem obejrzećpierwszy z '95. Potem przeczytałem, że to prequel, więc ostatecznie przez przypadek kolejność wyszła mi chronologiczna. Niestety ten prequel jest jakby oddzielnym filmem zupełnie niezwiązanym fabularnie z pierwszą częścią (o czym też potem doczytałem).

Realizacja pod względem technicznym i artystycznym jest na najwyższym poziomie i tylko za to ode mnie 6/10. Bo film to nie tylko fajerwerki. Poza wizaualiami nic niestety więcej nie ma. Nie pomaga fakt, że fabuła i rzeczywistość wymyślona przez scenarzystów jest tak skomplikowana, że po pierwsze - ciężko za filmem nadążyć i zwyczajnie momentami męczy - a po drugie niewiele z tego wszystkiego zrozumiałem. Co tam się działo wśród tych kilju organizacji i spisków? Kim była białowłosa dziewczyna itp. Do dzisiaj nie wiem.

chojnos

Chyba coś przeoczyłeś. To nie jest prequel filmu z 95, tylko sequel Ghost in the Shell: Arise, serialu z 2012 roku.

ocenił(a) film na 6
szmyrgiel

A, to faktycznie nie doczytałem. Serial coś więcej wyjaśnia?

chojnos

Nie wiem. Widziałem tylko jeden odcinek.

chojnos

Trochę minęło już czasu, ale ej obejrzałem już serial Arise i The New Movie (brawa za najlepszy podtytuł w historii). Arise opowiada o samych początkach przyszłych członków Sekcji 9 - ogólnie można ich opisać jako takie Rogue One (zbieranina wyrzutków, byłych najemników, terrorystów którzy dostali swoją drugą szansę). Zarówno w serialu, jak i w filmie przewija się wątek Zarzewia Ognia (wirus, który pozwala całkowitą kontrolę nad cyborgami) i Kurutsu - babki z głębokim dekoltem która była poprzednią przełożoną Major (ogólnie niezbyt sympatyczna i nie godna zaufania kobitka - zamiata brudy pod dywan, pragnie utrzymać właściwy "porządek" w Japonii). Fabuła The New Mobie wbrew pozorom nie jest skomplikowana, tylko forma jest przekombinowana - chodzi po prostu o to, aby powstrzymać bad guys przed przejęciem władzy nad krajem.
Mnie najbardziej zaskoczyło zakończenie, oraz dodatkowa scena w trakcie napisów. Arise i The New Movie okazują się wprowadzeniem do mangi Masamune Shirow. Twórcy informowali, że ten cykl powstał jako uczczenie 25 lecia marki, ale nie wiedziałem, że chcą to fabularnie połączyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones