PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6663}

Kacper

Casper
6,4 35 999
ocen
6,4 10 1 35999
4,8 10
ocen krytyków
Kacper
powrót do forum filmu Kacper

Ocena ?

ocenił(a) film na 10

Przeglądając filmy familijne i widząc oceny klasyków z lat 90 ich oceny 6.0 płakać mi się chce normalnie, a dzisiejsze gnioty w 90% powyżej 7 wszystkie porażka.

ocenił(a) film na 7
Burbon2009

No i co z tego? Zmienia to coś? Filmy stają się przez to dla Ciebie lepsze albo gorsze? Obetrzyj łzy i znajdź sobie prawdziwe problemy.

bansuj_

To ze jestes kretyn

ocenił(a) film na 7
Heraklit_z_Efezu

Jesteś u pani.

Burbon2009

Poniewaz stare filmy oceniaja gowniarze ktorzy ogladali je w dzisiejszych czasach.

whocares3211

sentymentalne filmy.

ocenił(a) film na 5
Burbon2009

Filmy, które widzieliśmy w dzieciństwie zawsze będą nam się wydawać "lepsze", bo mamy do nich sentyment - nawet nie dlatego, że były jakimiś epicko dobrymi filmami, tylko kojarzą się z dzieciństwem, czyli najlepszym okresem w życiu (poza tym jako dzieci, nie zauważaliśmy takich rzeczy jak dziury w fabule, słaba animacja itp.). Ja również mam z Kasprem związane dobre wspomnienia, ale podejrzewam, że duży wpływ na to ma to, że oglądałam go 20 lat temu i miałam wtedy 5 lat, gdybym oglądała go teraz po raz pierwszy (nie mając tego dziecięcego sentymentu), pewnie by mi się nie podobał. Tak samo jest z dzisiejszymi filmami dla dzieci - dorosłym się już tak nie podobają, bo nie są skierowane do nich, ale dzieci je lubią. To nie jest kwestia roku produkcji, zawsze tak będzie.

ocenił(a) film na 6
quiet

Dokładnie tak jest, jak by Filmweb istniał w 2000 roku to wstawił bym pewnie ocenę 8 albo 9, ale gdy oglądam to po raz wtóry - teraz dostrzegam "nie idealności" samego filmu i prostoty, za którą zbytnio nie przepadam, ogólnie wrażenie w porównaniu z innymi filmami, które mi się spodobały i były wykonane dobrze lub bardzo dobrze, ten wypada średnio. Ale i tak za sentymentalności oceniłem na niezły:P I w tych granicach wg. mnie nawet i krytycy by oceniali - 6 a 7 (oczywiście uwzględniając możliwości techniczne tych lat, bo wiadomo, że pod tym względem film z lat 30. będzie zawsze gorszy od teraźniejszych, a to nie o to chodzi, tylko o to jak wypadły kwestie techniczne, wizualne, jak na te lata, a nawiasem mówiąc).

Adam_ZNZW

Rozumiem, że jak będziesz zgorzknialym starcem, to zmienisz ocenę na 2 lub 3. Filmy z dzieciństwa powinny być oceniane na tyle, na ile nam się podobały. A nie na tyle, że po 20 latach mają "naiwną" fabułę czy błędy logiczne.

Adam_ZNZW

Bzdura. Film nie jest prostacki. Jak na tamte czasy efekty fantastyczne, zobacz jak wygladaja te duchy. W dzisiejszych czasach te komputerowe efekty to totalny gniot. To samo "szczeki" czy "obcy". Akurat w tych dwoch mamy makiety i w pelni wygrywaja z dzisiejszym komputerowym szmelcem.

ocenił(a) film na 9
Burbon2009

Za to wszystkie komercyjne nowości mają na filmwebie powyżej 7, a u "krytyków" filmwebu powyżej 8. Dlaczego? Many, many, many ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones