PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=648849}

Kamerdyner

The Butler
7,5 99 559
ocen
7,5 10 1 99559
5,8 17
ocen krytyków
Kamerdyner
powrót do forum filmu Kamerdyner

Hmm...

ocenił(a) film na 6

Film mnie trochę zaskoczył. Spodziewałam się bardziej opowieści o życiu w białym domu widzianej "od kuchni", a tu bardzo rozbudowany kontekst historyczny z naciskiem na polityczne aspekty i walkę czarnoskórych Amerykanów o wolność. Film niestety jest mało wciągający, postaci słabo pogłębione psychologicznie, jakieś takie niemrawe, niby się to ogląda, ale jakoś tak się to wszystko ciągnie. Reżyser chciał pokazać wielkie konflikty na różnych płaszczyznach, ale moim zdaniem coś poszło nie tak i jakieś bezpłciowe to wyszło...

użytkownik usunięty
winczenca

Również, spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Myślałam, że główny bohater będzie przede wszystkim narratorem, opowiadającym historie znane i mniej znane poszczególnych prezydentów USA. Tymczasem jest jedynie podawaczem szampana, a akcja rozgrywa się w czerech ścianach domowej kuchni. Równie dobrze, "kamerdyner" mógłby być sprzątaczem w jakimś zakładzie i opowiadać o przygodach swojego syna.
I ta miałka propaganda gabinetu Obamy w końcowych scenach...

ocenił(a) film na 6

Myślałam tak jak Ty, że kamerdyner będzie narratorem snującym opowieści o prywatnym życiu kolejnych prezydentów...

ocenił(a) film na 6
winczenca

Podpisuję się obiema rękami pod Twoją opinią. Też jestem rozczarowana tym filmem. Zaczął się ciekawie, a później przez większą część spoglądałam na zegarek, kiedy się wreszcie skończy. I nie chodzi o to, że podobnie jak Ty bardziej spodziewałam się zobaczyć pracę kamerdynera "od kuchni" niż film z polityką w roli głównej. Lubię filmy poruszające tematykę segregacji rasowej. Bardzo podobał mi się "Zniewolony. 12 Years a Slave" czy "Skóra", ale ten był wyjątkowo nudny. Zdecydowanie czegoś tu zabrakło. Ale trochę się z siebie uśmiałam, bo przez cały film nie mogłam się nadziwić, jak aktorka grająca żonę Cecila jest podobna do Oprah Winfrey, a teraz zobaczyłam na liście z obsadą, że to była ona :-D

ocenił(a) film na 6
misery76

No i oprócz wymienionych film "Służące" też bardzo mi się podobał. Tylko ten "Kamerdyner" tak u mnie na niekorzyść odstaje, jeśli chodzi o tę tematykę.

ocenił(a) film na 6
misery76

Bo to jest taka ichniejsza nowelka pozytywistyczna... Orzeszkowa made in USA. Dałam 6 ze względu na poprawną grę aktorską, bo zachwytu nad tym tyle, ile nad naleśnikiem w Macu. Poprawnie.

ocenił(a) film na 6
mandra2

Trafnie to ujęłaś. Początkowo myślałam, że ze mną coś nie tak, bo średnia ocen 7,5 i wszędzie tylko zachwyty, a mi się film nie podobał, ale widzę, że są na szczęście osoby, które mają spostrzeżenia podobne do moich ;-)

ocenił(a) film na 5
mandra2

Pani postradała zmysły ?

ocenił(a) film na 6
misery76

Popieram

ocenił(a) film na 6
winczenca

Fakt, mogło być lepiej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones