PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6689}
6,6 2 301
ocen
6,6 10 1 2301
4,8 6
ocen krytyków
Kapitał, czyli jak zrobić pieniądze w Polsce
powrót do forum filmu Kapitał, czyli jak zrobić pieniądze w Polsce

Bardzo dobra komedia

ocenił(a) film na 10

Druga życiowa rola Machalicy obok "Sztuki kochania"

ocenił(a) film na 8
marcinFBI

Nowosad zdradził żonę z sekretarką i nie miało to żadnych konsekwencji? Szkoda.

ocenił(a) film na 7
karlolek91

Czasem się udaje

użytkownik usunięty
marcinFBI

Miło było zobaczyć pana Grabowskiego w innej roli niż ta, z którą kojarzy go większość Polaków - bezrobotny od lat prymityw oglądający mecze i żłopiący piwsko.

ocenił(a) film na 8

Nie tylko w tym. Ciekawą, choć epizodyczną rolę miał w "Pułkowniku Kwiatkowskim"

Szkoda ze tylko tak pana Grabowskiego widzisz.Ja również go zapamiętam z takich filmów jak Pułkownik Kwiatkowski(fajny epizod) czy Kariera Nikosia Dyzmy,gdzie grał "umęczonego" biurokaracja w Polsce właściciela zakładu która wytwarzała żelatynę spożywczą.

użytkownik usunięty
marcinFBI

Dodam jeszcze, że mnie najbardziej pan Piotr widzi się w roli Popczyka z "Zabij mnie glino" i Henia Jakubowskiego z "Sukcesu". Fajnie określał ludzi, którzy go wyprowadzili z równowagi: "Gówniarze!" I jeszcze sposób, w jaki to mówił... mistrzostwo.

marcinFBI

Raczej gra Popczyka w Zabij mnie glino była jego życiówką, tutaj po prostu widz miło ogląda na różne "upadki" i wzloty głównego bohatera! Zawsze z dozą sympatii to oglądam!

ocenił(a) film na 8
marcinFBI

Zgadzam się,stara dobra komedia,taka życiowa,fajnie było zobaczyć młodego Ferdka Kiepskiego ;D

ocenił(a) film na 7
jazdowicz2666

No tak, ale dużo się nie zmienił:)

ocenił(a) film na 7
marcinFBI

Popieram! I jeszcze Zabij mnie glino!

ocenił(a) film na 7
marcinFBI

Mnie tylko ten pechowy urzędnik wnerwiał! Trochę naciągana fabuła, ale to przecież nie dokument i ogólnie fajny film

ocenił(a) film na 7
marcinFBI

To fakt, do tej pory uważałem Machalicę za jednego z najbardziej irytujących polskich aktorów, mówiącego niewyraźnie i grającego wszędzie tak samo. Ale tutaj zaskoczenie - świetnie pasował do roli i wypadł naprawdę dobrze jako nieśmiały intelektualista próbujący sił w biznesie w złotych czasach polskiego kapitalizmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones