PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=706209}

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Captain America: Civil War
7,5 182 519
ocen
7,5 10 1 182519
7,5 36
ocen krytyków
Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów
powrót do forum filmu Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Spekulujwmy,omawiamy,plotkujemy,ogółem wszystko na temat filmu Captain America:Civil War(i innych produkcji Marvela).

Proszę o oznaczenie newsa, że to SPOILER. Proszę też o kulturę wypowiedzi.


ZAPRASZAM!

LordVader345

A co to już? O.o Raczej miałam na myśli, kiedy już przekroczymy 900 postów, ale ok. :P

ocenił(a) film na 9
Ivelise

Vader myśli przyszłościowo, znając nasz talent do ciągłych dygresji itp... :D ;D

Mrs_Syncretic

No znając życie, to jutro już będzie po volu 5, więc lepiej myśleć zawczasu. :D

Ivelise

Nie zauważyłam kiedy 5 vol się skończył i się dziwię, że nie mogę odpisać.

ocenił(a) film na 10
LordVader345

Vol. 6 oficjalnie otwarty !! (i teraz dylemat: na czym to skończyliśmy dyskusję w Vol. 5 ??)

P.S.: Statystyki z Vol. 5 za około 1,5 h

grubens997

Skończyliśmy chyba na krytykowaniu nazwy "War Hammer". :P

ocenił(a) film na 10
Ivelise

Btw Rhodesa, dlaczego Filmweb dał mu na imię Jim ??

grubens997

Filmweb to wyższa szkoła rozumowania. Tego nie pojmiesz.

Ivelise

Gadaliście że Hawkeye z nikim nie walczy na tym posterze. Mam nadzieję że będzie z kim walczyć. Z duchem Quivksilvera? Ze Spider-Manem będzie walczyć?

LordVader345

Mam nadzieję, że z tym duchem Quicksilvera, to tylko takie jaja.

Ivelise

Spoko,to jaja :D

"YOU DIDN'T SEE THAT COMING?" :D

LordVader345

Uff, juz myślałam. XD

LordVader345

Hawkeye walczący z dzieckiem? Może dlatego taki zdezorientowany na tej grafice.

grubens997

Wow, tak szybko? Super ! :D

grubens997

Fajnie! :)

LordVader345

[rozmawiamy na temat kolejności wydarzeń pokazanych w zwiastunie]
paula0fm:
"Czemu by wsadzili mu tą rękę w to imadło jakby się spotkali w tym tunelu. Przecież Buck poznałby go."

Nie wiadomo czy w tym tunelu mieli czas porozmawiać i czy Bucky zdążył mu udowodnić, że wróciła mu część wspomnień, bo to, że go pozna to trochę za mało. Tylko przez ułamek sekundy widać, że stoją obok siebie więc ciężko stwierdzić... Jeżeli to już jest po imadle i po tym jak Cap odzyskał swoją tarczę i strój to dlaczego w takim razie Bucky ucieka sam?

HiddenStone

To chyba jedyne logoczne wytłumaczenie tej sekwencji zdarzeń i tylko coś takiego przychodziło mi do głowy jak nad tym myślałam. Ale tak generalnie wydaje mi się też, że ta sekwencja w tunelu jest po tym jak Bucky i Steve się biją z policją w mieszkaniu i Bucky skacze przez balkon. I zastnawia mnie , jak w takim razie jest możliwe, że ze sobą nie pogadali? O.o

ocenił(a) film na 10
HiddenStone

Nie mam pojęcia. Ale na scenę z przed imadła mi nie pasuje. Cap nie zaczynałby rozmowy od pytania czy go pamięta, jakby spotkali się wcześniej. I przede wszystkim WS w tym tunelu jest w stroju a nie po cywilnemu.

paula0fm

Masz rację... w takim razie wszystko wskazuje na to, że po tym jak Cap spotka się z Buckym i wyjaśnią sobie parę rzeczy, znowu się rozdzielają.

ocenił(a) film na 10
HiddenStone

Najprawdopodobniej tak. I albo ich aresztuję( pytanie kto ich uwolni) albo jakoś uciekną spod tych karabinów ( nie wiem jakim cudem).

paula0fm

Black Panther? Stwierdzi, że ma gdzieś państwo prawa i nie po to tyle się nabiegał za Bucky'm żeby tak łatwo oddać go w ręce policji xD

LordVader345

Haha a ja się dziwię, że nikt nic nowego nie pisze w vol 5 XD

Aleksandra_Anastazja

Hehe :D


Zauważyłem na szkicach że są takie walki:
Afroamerykanin kontra afroamerykanin(Falcon i War Hammwr-dlaczego nazywa się War Hammer?)
Przyszła żona i przyszły mąż(Scarlet Witch i Vision)
Główna postać kontra główna postać
Słabeusz kontra powietrze(Hawkeye-biedak nie ma z kim walczyć)
Amator kontra hardkor(Ant-Man i Czarna Wdowa)
Król kontra król(w pewnym sensie Bucky jest królem-że rządzi,że jest mocny)

Bez urazy za takie obraźliwe określenia bohaterów(np.Hawkeye to słabiak)

LordVader345

Raczej Metal kontra Metal jeżeli chodzi o WS vs BP, jeden ma metalową rękę, drugi szpony i strój z Vibranium

LordVader345

Kolejna porcja zabawek :P ten mały Bucky mnie rozbraja z tymi swoimi oczętami XD
http://www.comicbookmovie.com/fansites/MarvelFreshman/news/?a=129087

ocenił(a) film na 10
Aleksandra_Anastazja

A Falcon swoją brodą rozśmiesza. : D A T'Challa i Ant Man wyglądają jak UFO. I przede wszystkim skąd oni wszyscy mają niebieskie oczy o.O?

Aleksandra_Anastazja

Chcieli jak najbardziej oddać wielkość oczu Seba względem twarzy. XD

Ivelise

Hahah też mi się tak skojarzyło XD ja serio chcę takiego małego WS, żeby na mnie spoglądał tymi oczętami XD

Aleksandra_Anastazja

Czemu Ben Affleck T.T https://i.imgur.com/f2wigRZ.jpg

HiddenStone

O matko, on rzeczywiście wygląda tu jak Ben Affleck. Czy oni pomylili części od figurek i głowę Seba dali Bruce'owi, a łeb Afflecka Bucky'emu?

Aleksandra_Anastazja

Ciekawe za ile będzie.

ocenił(a) film na 10
LordVader345

A może słuchawki?

http://marvel.com/news/gear/25575/marvel_and_sms_audio_team_up_to_bring_you_a_he roic_listening_experience?linkId=19703669

paula0fm

A gdzie srebrne z czerwoną gwiazdką? :>

ocenił(a) film na 10
HiddenStone

Właśnie ,zdziwiłam się że obok Capa i Starka dali Wdowę. o.O To trochę nie w stylu Marvela. A swoją drogą takie srebrne z czerwoną gwiazdą na uszach. Achhh..... : D

LordVader345

Do Ivelise [kontynuacja rozmowy o kostiumach Capa]
Tego z jedynki Avengers nawet nie brałam pod uwagę. Nie dość, ze zepsuli tam całą postać Steve'a to jeszcze kostium...
Mówiłaś o tym takim prawie całym niebieskim? http://comicsalliance.com/files/2014/04/Hot-Toys-Captain-America-Strike-Suit-16. jpg Właśnie się nad nim zastanawiam, tylko ma jedna wadę, tarcza mi się podoba bardziej ta klasyczna z czerwonym...
Ten z AoU w sumie też jest fajny http://cdn2-www.superherohype.com/assets/uploads/gallery/hot-toys-captain-americ a/hottoyscaptainamerica0002.jpg Tutaj wygląda super, Evans jak żywy.
Kręci mnie też ten strój z WWII, bo pasowałby do Bucky'ego w mundurze, ale za to z twarzy mi się nie podoba... http://youbentmywookie.com/wookie/gallery/0712_sdcc_hottoys_captain_america/Hot% 20Toys%20-%20Captain%20America%20-%20The%20First%20Avengers%20-%20Captain%20Amer ica%20%28Rescue%20Uniform%20Version%29%20Limited%20Edition%20Collectible%20Figur ine%20%282012%20Toy%20Fairs%20Exclusive%29_PR13.jpg
Ale brązowa skórzana kurtka dla Steve'a to must have. ;)

ocenił(a) film na 10
HiddenStone

Najładniejszy jest z Ultrona. Jak dla mnie. Na drugim miejscu jest z Capa 2.

paula0fm

W zasadzie w dwójcie miał dwa kostiumy, jeden na początku ten niebieski, a potem ten zabrany z muzeum: http://www.hottoys.com.hk/photos/PD1395032262YO6.jpg

ocenił(a) film na 10
HiddenStone

To ten ciemnoniebieski jest ładniejszy od tego z muzeum. Ciężko jest wybrać wśród najładniejszych strojach Capa skoro oprócz z Avengers 1 we wszystkich mu do twarzy.

paula0fm

No właśnie, dlatego nie mogę się zdecydować. Ten z jedynki w którym występował na scenie też jest tragiczny, ale mam do niego sentyment xD

ocenił(a) film na 10
HiddenStone

Coulson pewnie na nim bazował, kiedy robił swoje wstawki do kostiumu z Avengers 1 .

HiddenStone

Tak, właśnie ten miałam na myśli i tak samo wolę klasyczny wygląd tarczy. Nie opłaca się tego dokupić osobno, co? :/
Ten z WWII jest świetny, ale właśnie twarz średnio podobna. Uu, masz Bucky'ego w mundurze? Jak? :D Widziałam tylko model z TWS.

Ivelise

Bo jest tylko wersja WS, mundur, czyli tą wersję http://static.comicvine.com/uploads/original/3/39027/4051410-bucky.png chcę uszyć sama (wiem, łatwo nie będzie)

HiddenStone

Wow, no to szacun. Ja bym się tego nie podjęła. Nie potrafię szyć dużych rzeczy, a co dopiero takich maleńkich ze szczegółami. :P

Ivelise

Od czego są skrzaty domowe :>

ocenił(a) film na 10
HiddenStone

Nie skrzaty tylko kombinezon Ant-Mana :)

grubens997

Jak będę taka mała to jak obsłużę taka wielką maszynę do szycia? xD

ocenił(a) film na 10
HiddenStone

Bucky pomoże x)

ocenił(a) film na 10
LordVader345

Podsumowanie Vol.5:

Vol. 5 zapełniliśmy w 10 dni

W dyskusji udział wzięło 19 osób

Słowo Bucky padło 88 razy
Słowo kiebasa padło 20 razy

A oto jak liczba wypowiedzi poszczególnych osób:
LieoNegre147 - 1 wypowiedź
Tutuutu - 1 wypowiedź
soltys20 - 1 wypowiedź
kolo_103 - 2 wypowiedzi
Smaug_ - 2 wypowiedzi
luki62 - 4 wypowiedzi
Bianka_Lg - 6 wypowiedzi
Dann - 6 wypowiedzi
Misia1200 - 13 wypowiedzi
Flower_34 - 15 wypowiedzi
Mika1717 - 27 wypowiedzi
thorin3 - 42 wypowiedzi
grubens997 - 54 wypowiedzi
LordVader345 - 100 wypowiedzi
Mrs_Syncretic - 103 wypowiedzi
Ivelise - 127 wypowiedzi
HiddenStone - 130 wypowiedzi
paula0fm - 145 wypowiedzi
... a Nagrodę im. Deadpool'a dla najbardziej wygadanej osoby otrzymuje... (*werble*)Aleksandra_Anastazja za 221 wypowiedzi.
Gratulacje, w nagrodę do końca Vol. 6 możesz używać obrazka z Deadpool'em jako avataru

Jeśli ktoś chce to tabelę ze statystykami mogę udostępnić

grubens997

1/10 to moja zasługa ;)

grubens997

A IVELSE NIE MA NA PODIUM.

Współczuję

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones