PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=706209}

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Captain America: Civil War
7,5 182 316
ocen
7,5 10 1 182316
7,5 35
ocen krytyków
Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów
powrót do forum filmu Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Film jest doskonały, bałem się tylko, że nowy aktor grający Spider-Mana nie dźwignie roli. Tymczasem łącznie jest na ekranie może 15 minut, a widz ciągle czeka, aż znów się pojawi. Awesome!

ocenił(a) film na 8
chrumczyk_chrum

Prawda, Tom Holland jest rewelacyjny i zagrał świetnie, ale sceny walki z Black Panther - cudo!

ocenił(a) film na 9
truska84

Black Panther to również świetnie wprowadzona postać

chrumczyk_chrum

Dokładnie, główny atut tej części to nagromadzenie tylu ciekawych bohaterów:)

chrumczyk_chrum

Mi się jakaś nie podobał.

ocenił(a) film na 8
Nova67

Mi tak samo. Dla mnie, nie powinien się w ogóle pojawić w tym filmie. Sceny z nim tylko mnie irytowały...

ocenił(a) film na 10
truska84

Spider świetny, ale Czarna Pantera rozpierdziela system jak dla mnie. W filmie prezentuje się o niebo lepiej jak w zapowiedziach czy na plakatach. A sceny walki z jego udziałem to pierwsza klasa! Jak by to powiedział Bolec z Chłopaki nie płaczą "te kocie ruchy" :). Już się nie mogę doczekać seansu numer 2:)

seba1b

Black Panther był zdecydowanie najlepszą częścią filmu.

ocenił(a) film na 7
Pasieka17

Zdecydowanie! Rewelacyjny jak dla mnie.

mexym

Podzielam opinię. Rozbudowana postać o ciekawym pochodzeniu i z jasno określonym motywem działania. Bylem miło zaskoczony :)

seba1b

Nie ma co ukrywać, że nowi bohaterowie w MCU to najjaśniejsze momenty tego filmu. T'Challa który jak na króla przystało jest zmanierowany i dumny, no i Spidey, w którym widz zakochuje się bez pamięci od momentu gdy tylko się pojawia.

ocenił(a) film na 7
Demon_

Ja tam nie wiem, jak dla mnie był strasznie żenujący. Może dlatego ze go nie lubię :P

eulogy_pl

To kwestia gustu oczywiście. Ja sam już nie wiem, jak podchodzić do jego "luzowatości" - ale ten typ zawsze tak miał ;)

ocenił(a) film na 7
Demon_

"no i Spidey, w którym widz zakochuje się bez pamięci od momentu gdy tylko się pojawia. " Odstaw mocarza...

ocenił(a) film na 5
Demon_

No nie wiem. Z taką twarzą to pierwszą reakcją była chęć sprzedania mu buły. Dobrze że potem latał w masce.

ocenił(a) film na 8
seba1b

Black Panther był naprawdę ciekawą postacią. Aż prosi się o osobny film. Ja jakoś nie jestem w temacie ale czy wiadomo coś o produkcji filmu właśnie o nim?

ocenił(a) film na 9
Mateusz_4321

W 2018 wychodzi film Black Panther :D

matiwpr

Super, dzięki za info! :) czyli mogę spodziewać się trochę afrykańskiego klimatu, jeżeli film będzie opowiadał jego historię? :D

ocenił(a) film na 9
Micman1995

Zapewne tak, ale wiem tylko że Marvel na konferencji zapowiedział premiere Black Panther na 2017 lub 2018 rok :D

matiwpr

Spoko, i tak na pewno chętnie obejrzę. Dzięki :)

ocenił(a) film na 9
seba1b

Dla mnie również Black Panther zrobił bardzo pozytywne wrażenie. Od samego początku go polubiłem. Fajnie walczy, porusza się itd. itp. SM również bardzo na plus. Dobry troll z niego :) Wybieram się drugi raz do kina.

seba1b

Podobno facet nie miał kaskadera

ocenił(a) film na 4
seba1b

Pewnie taka technologia jak sam stwierdził w ich posiadaniu od pokoleń xD
Jeszcze zanim powstał proch strzelniczy i jakiekolwiek maszyny jeżdżące czy latające oni czytaj murzynki z Afryki mieli swoją zbroję ciut nie Iron Mana xD
Ciekawe czemu nie dali tarzana xD
Bajka dla dzieciuchów

ocenił(a) film na 8
baraqs

Po jakiemu ty mówisz xD

ocenił(a) film na 10
chrumczyk_chrum

Jak to mówią do trzech razy sztuka. Przez te 15 minut ten Spider-man przebił obu swoich poprzedników. Już nie mogę się doczekać na jego osobny film.

ocenił(a) film na 10
Alanur

Ktoś kiedyś od Marvela powiedział przed premierą, że Tom Holland zrobił ze Spiderem, to co Ledger z Jokerem i miał kurde rację :) SM rządzi!

ocenił(a) film na 9
Fallriv

Bym powiedział, że to trochę zbyt mocne słowa, ale pomysł na postać nowego Spidermana jest świetny, a Tom Holland idealnie do tej roli pasuje :).

Fallriv

Ja bym się nie rozpędzał z takimi opiniami. w CW widzieliśmy go przez jakieś 15 minut z czego 10 minut to była maska i strój z CGI, więc tak naprawdę o "grze aktorskiej" póki co niewiele możemy powiedzieć;) poczekajmy do pełnoprawnego filmu z nowym Parkerem. I ciocią May oczywiście^^

ocenił(a) film na 8
wotangi

dokładnie, gość zagrał dosłownie 5 minut, a tutaj opinie jakby oskarowe widowisko zrobił :D

no fajnie zagrał, pasuje do tej roli (chociaż Tomei jako ciotka?!) i generalnie w walce jego postać dobrze wymiatała przeciwników. Może się fajnie rozwinąć i z przyjemnością będzie się go oglądać.

Poza tym raczej Pantera tutaj bardziej zabłysnęła. Więcej gry aktorskiej, ciekawsza i świeża postać no i DOSKONAŁE sceny walki.

ocenił(a) film na 9
wotangi

Zgadzam się, było za mało aktora aby wnioskować o tym czy samodzielny film będzie przełomowy.

sgr

Oczywiście najnowszy Spidey dobrze się pokazał, ale to prawda, że było go mało i nie ma co od razu chwalić dzień przed zachodem słońca :p mi poprzedni aktor (Amazing SM) przypadł do gustu - tak czy siak nie ma sensu (jeszcze) ich np. ze sobą porównywać.

ocenił(a) film na 8
wotangi

Właśnie.
Przecież walki,powietrzne akrobacje itd,to ja też tak umiem ;-)
Chodzi o to ,że bez problemu animatorzy dodaliby mi te wszystkie moce.

Nie zgadzam się ,że najlepszy z trzech.
Dla mnie Tobie Mcguire jest wzorem.
Poczekamy jak wypuszczą solówkę i wtedy oceni się NOWEGO

ocenił(a) film na 7
Fallriv

,,Ktoś" ? ,,Kiedyś" ? Czego to ludzie sobie nie ubzdurają......

Alanur

Sęk w tym, że o wiele łatwiej jest zrobić za***isty epizod trwający 15 minut niż 2h dobrego filmu, ale to wcielenie Spider-Mana rzeczywiście budzi sporo nadziei na co najmniej dobry film.

ocenił(a) film na 10
Pasieka17

Co prawda, to prawda. Jednak ogólny sposób przedstawienia tej postaci bardzo mi się spodobał.

Alanur

Dla mnie największym bólem teraz jest to, że Ben Kingsley nie może zagrać Vulture'a. Oraz to, że J.K. Simmons został 'zaklepany' przez WB więc nie powróci jako JJJ. W każdym razie nie mogę się doczekać dobrego filmu ze Spider-Manem gdzie nie będę musiał po raz enty oglądać originu.

Alanur

Czyli jaki sposób? Sztampa w ch#j, wymuszone żarty. Pójście na łatwiznę, a i tak Deadpoola nie przebije w tym temacie. Co pokazał? Podłożył głos pod "komputerową postać" i nagrał jedna mega infantylna scenę z Tonym Starkiem... Tobey M. jako Peter Parker był wystraszony swojej mocy...żarty żartami ale uleciała cala aura tajemniczości Pająka
Jedyne co rozbawiło:
- wyjątkowo atrakcyjna ciotka (ale to zauważył Stark :)
- Steve z Brooklynu mnie pobił

ocenił(a) film na 10
RealKalps

Jak dla mnie Spider-mana nigdy nie otaczała specjalna aura tajemniczości.Po prostu ta jego wersja najbardziej pasuje do moich wyobrażeń na temat tej postaci. Żarty, owszem może są trochę wymuszone, on jest infantylny, ale to (jak dla mnie-nie musisz się ze mną zgadzać) cały jego urok. A to o Stevie z Brooklynu było genialne ;-)

ocenił(a) film na 8
RealKalps

"Czyli jaki sposób? Sztampa w ch#j, wymuszone żarty. Pójście na łatwiznę, a i tak Deadpoola nie przebije w tym temacie."
W sensie, że nie przebije "Deadpoola" w temacie wymuszonych żartów i chodzenia na łatwiznę? :D

Khaosth

:-) Nie przebije Deadpoola w niczym, również w wymuszonych żartach, powiedzmy sobie wprost - mnie Deadpool rozbawił. Jego sarkazm, ironia są uzasadnione - umiera na raka, wygląda jak Freedy Kruger i do tego ma "świadomość" że jest bohaterem z komiksu
Debiut Pająka w takim starciu i od razu śmieszek... żarty nie na miejscu :-)

RealKalps

Chyba ten najlepiej pasował do odpowiednika z komiksu - żarty trochę denerwujące, a pod maską nastolatek, którym każdy w szkole poniewiera. Poprzednicy tego nie mieli. Poza tym najpierw jest scena w domu, gdzie widzimy go trochę przestraszonego, niezgrabnego, taką trochę ofiarę losu, a potem nagle sobie świetnie radzi, ale widać dziecięcy respekt wobec dorosłych Avengers. Nie wiem, czy to zasługa aktora, ale scenarzysty na pewno tak. Na końcu filmu jest "Spider-Man will return", co tylko potwierdza, że scenariusz miał tę postać nam pokazać w taki sposób, abyśmy jej zapragnęli więcej. Moim zdaniem to się udało, patrząc choćby na rozmiar tego wątku.

Alanur

Moim zdaniem jednak Andrew Garfield jest bezkonkurencyjny jako Spidey, ale każdy ma swoje zdanie, tak samo z Jokerem większość kocha Heatha Ledgera w tej roli, ja jednak pozostaję fanem Jacka Nicholsona(Leto w akcji jeszcze nie widziałem). Holland jako Spider-Man jest naprawdę niezły, niestety jako Peter Parker mnie zupełnie nie przekonał.

ocenił(a) film na 8
cruzo_Alex7

Moim zdaniem tez Garfield byl idealnym Parkerem, ale w pierwszej czesci. Potem juz jakos mniej mi sie podobal.
Nie zmienia to jednak faktu, ze ta wersja Spider Mana jest duzo mlodsza, wiec nie mozna za bardzo porownywac tych dwoch postaci.
No ale ogolnie zgadzam sie, bardzo szkoda, ze zabrali Garfieldowi te postac. Z drugiej jednak strony Sony cos kijowo sie zabieralo za wszystko, wiec nalezy liczyc a nowego Spider Mana :)

karimnaf

Mogliby pokazać coś nowego w Spider-Man: Homecoming, fajnie, że pojawią się nowi przeciwnicy Pajączka, w jednej z ról Keaton, na którego czekam, ale ciągłe klepanie tej samej historii z ugryzieniem przez pająka robi się już trochę męczące, tym bardziej że już w Civil War Peter był po wypadku z pająkiem. Z drugiej strony budują nowe uniwersum Spider-Mana i wygląda na to, że na jednym filmie nie poprzestaną z Hollandem w roli głównym.

ocenił(a) film na 8
cruzo_Alex7

wydaje mi sie, ze zalozenie jest takie, ze to nie bedzie "od poczatku" tylko wlasnie zostanie pominiety ten motyw ugryzienia

ocenił(a) film na 5
Alanur

Twoje życzenie właśnie się spełnia http://www.filmweb.pl/film/Spider-Man%3A+Homecoming-2017-659676 Gra go właśnie ten dzieciak z Kapitana Ameryki.

ocenił(a) film na 8
chrumczyk_chrum

dołączam się do pozytywnej oceny Hollanda. po obejrzeniu Civil War nie mogę się doczekać jego solowego Spider-Man: Homecoming

chrumczyk_chrum

Czy tylko mi ten siusiumajtek nie pasował? I jeszcze milfowa ciotka May?

ocenił(a) film na 8
Nethvoy

dajesz katedra!

Expendable91

że ma po mnie pojechać czy jak? Bo nie uwierze, że insynuujesz, ze jestem aliasem katedry... to byłby cios poniżej pasa

ocenił(a) film na 8
Expendable91

Atak fanbojów przeciwko wolnej opinii innych ludzi?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones