PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32135}
6,7 126 139
ocen
6,7 10 1 126139
5,1 14
ocen krytyków
Kariera Nikosia Dyzmy
powrót do forum filmu Kariera Nikosia Dyzmy

Czy nie wydaje wam się, że kariera Nikosia zamyka pewien rozdział dobrych polskich komedii ( Kiler, Chłopaki)? Później nasi filmowcy przeszli (nie wiem co nimi kierowało) na dziwny gatunek- komedia romantyczna dla debili, zaczynając od adaptacji "hitów" Grocholi. Tęsknie za tamtymi filmami. Ciekawy jestem czy jeszcze uda się nakręcić dobrą komedię nad Wisłą, a może znacie jakieś warte obejrzenia nakręcone po Karierze Nikosia Dyzmy?

jaco_13

Film dla mnie jest średni, ale na pewno zamyka pewien dział w polskim kinie. Wydaje mi się, że w tamtym czasie, kiedy Dyzma był w kinach, już niektórzy mogli mieć dość Pazury i śpiewania Kuby. Moda jak każda inna, przemija. Teraz chętnie bym obejrzał jakąś dobrą komedię. Liczę, że Weekend Pazury bedzię trzymał poziom.
A co do komedii z okresu dziwnego gatunku, to polecam Job i Testosteron. Ten drugi, mimo że jest kojarzony z tym pseudo-komedyjnym chłamem, jest naprawdę dobrą komedią.

ocenił(a) film na 7
sir.arturo

Film ten może nie najlepszy ale też stwierdzię że kończy pewien etap polskich komedii. Później już tylko komedie romantyczne produkowane hurtowo i jak dla mnie słaba pseudokomedia Testosteron i podobnież Lejdis. Co najwyżej jeszcze przeboleję Ciao i Joba. Pozaostałe filmy przemilczmy.

ocenił(a) film na 8
sir.arturo

No Testosteron dobry film, ale Jop to dno.

ocenił(a) film na 7
jaco_13

Cholera może jeszcze raz obejrzę Testosteron to się przegryzę ;-)
Ale Lejdis to porażka raczej.

pionas666

Lejdis owczem a do Testosteronu zachęcam:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones