PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35700}

Kawalkada

Cavalcade
6,3 491
ocen
6,3 10 1 491
Kawalkada
powrót do forum filmu Kawalkada

Całkiem udany

ocenił(a) film na 6

Prawdopodobnie jeden z najbardziej zapomnianych filmów, które zdobyły Oscara w najbardziej prestiżowej kategorii, tj. film roku. W odróżnieniu jednak od innego zapomnianego wczesnego laureata w tej kategorii - Cimmaronu - to naprawdę udane i wciagające kino.
Płynne fabularne przejścia (akcja obejmuje 30 lat), przyzwoite aktorstwo, pełnowymiarowe postacie (a to kino lat 30-tych!), nowatorska praca kamery i znakomity montaż to główne atuty tego filmu. Podobał mi się też antywojenny wydźwiek tego obrazu, choć zdecydowanie najlepsze sceny to te, w których "zderzają się" losy dwóch rodzin - wyższych sfer i klasy pracującej (zawsze jak widzę Merle Tottenham żałuję, że kino bardziej nie wykorzystało jej aktorskich umiejętności).
6/10

ocenił(a) film na 8
Qmid

Udany owszem, ale bez przesady. Spokojnie mógł być lepszy... Jak dla mnie dość nierówny, obok scen porywających (m.in. wspaniała sekwencja o I Wojnie Światowej) są sceny drętwe i irytujące (prawie cały początek). Na minus zaliczyłbym jeszcze zbytnią teatralność, na plus zaś b. dobrą muzykę (acz ciut monotonną) i świetny finał. Chciałem dać 7/10, ale za ten finał podciągnę do 8/10. Pzdr.

PS Ten Oscar za film roku niezasłużony.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones