PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=429365}
7,1 332
oceny
7,1 10 1 332
Kim Ki Dok
powrót do forum filmu Kim Ki Dok

szkoda tylko, że w dokumencie nie zawarto więcej treści, choćby tych które zamieszczono potem w "Skrzydle anioła", Jolanty Krysowatej (ale możliwe, że w chwili powstawania filmu autorka nie posiadała aż tyle informacji).

W każdym bądź razie jest to, poruszające świadectwo przyjęcia koreańskich sierot.
Sierot które dopiero na obczyźnie zaznały szczęścia. Tutaj odzyskały utracone dzieciństwo... by bo wielu latach wrócić już do całkiem obcej i zapomnianej ojczyzny.
Wzruszyło mnie szczególnie to, że wychowawcy wciąż wspominają koreańskie zwroty dzieci. Po tylu latach... Po czterdziestu latach...

Zastanawia mnie kim byli dokładnie Koreańczycy odwiedzające Płakowice i grób Kim Ki Dok.
Bo chciałabym poznać ich późniejsze losy.
Można mieć tylko nadzieje, że dożyli trochę lepszych czasów w tej swojej " lepszej" Korei...

A cała historia mogłaby nie ujrzeć światła dziennego gdyby nie Patrick Yoka i Jolanta Krysowata. Dziękuję wam :)

ocenił(a) film na 7
joka_2

To bardzo ciekawa i wzruszająca historia. Już myślałem, że te sieroty zostaną w Polsce na zawsze.

ocenił(a) film na 7
joka_2

Też jestem wdzięczny Patrickowi za to, że zwrócił uwagę na tajemniczy grób na wrocławskim cmentarzu oraz pani Jolancie za solidną dziennikarską robotę. Jej książkę pt: "Skrzydło anioła" czytam już chyba setny raz, chociaż wiem, że przypłacę to zszarganymi nerwami...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones