PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=815978}

King's Man: Pierwsza misja

The King's Man
6,1 28 016
ocen
6,1 10 1 28016
5,2 17
ocen krytyków
King's Man: Pierwsza misja
powrót do forum filmu King's Man: Pierwsza misja

Ten film wpędza mnie w zakłopotanie. W jednym momencie jest infantylny aż do przesady (czułem się jak na filmie pokroju małych agentów), a w kolejnym bardzo dojrzały emocjonalnie. Pamiętam z liceum, że dramat literacki dzieli się na tragedię i komedię. Tutaj mamy jedno i drugie.
Na początku poznajemy bohaterów, ich motywy, marzenia i cele. Bardzo mnie to przejęło i stwierdziłem, że pasuje mi taki motyw filmiku. W dalszej części wchodzi wątek szpiegowski, który zaczyna być komedią. Infantylnie przedstawiona organizacja, przeseksualizowane dialogi, które raczej wprowadzają w konsternację - niczego nie dodają, nie tworzą żadnego napięcia. W międzyczasie główny antagonista jest przedstawiony niczym dundersztryc z Fineasza i Ferba. Twarz wiecznie tyłem do kamery, albo schowana w cieniu. Wraz z poplecznikami ukryty na jakimś urwisku o powierzchni 30m2 - farsa. Po czym wchodzi znowu element tragiczny, bardzo poruszający, ponieważ więź między bohaterami jest dobrze pokazana. Gdyby film szedł w tą stronę dałbym 7, ale twórcy sami wybrali pajacowanie - tj skierowali się do raczej młodszej widowni. Gdyby poszli bardziej w poważniejszą stronę, byłoby na pewno ciekawie, tym bardziej, że tam gdzie chcieli to potrafili wzbudzić silne emocje.

ocenił(a) film na 2
Kex1232

Bo twórcy się pogubili, czym ten film ma być. Za mało campu i humoru jak na komedię, za dużo gadania jak na przygodówkę. Jedna wielka przegadana ekspozycja.

ocenił(a) film na 2
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Kex1232


'dopoki nie wszedlem do internetu nie wiedzialem, ze na swiecie jest tylu idiotow' (St. Lem).

ocenił(a) film na 5
kotbury

Rozwiniesz?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones