PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=449118}

Klasa

Entre les murs
6,7 7 696
ocen
6,7 10 1 7696
7,1 9
ocen krytyków
Klasa
powrót do forum filmu Klasa

Jako dokument świetny, bo w formie filmu fabularnego, a więc nie nudził, ale przedstawił, co miał przedstawić - obecną sytuację w szkolnictwie francuskim, która z pewnością bardzo różni się od tej w Polsce. To co działo się w tej szkole, dzieje się w każdej innej na terenie Francji. Złota Palma zasłużona.

ocenił(a) film na 8
nyan

Jesteś pewien co do tego, że każda szkoła we Francji jest taka?
Ja odniosłem wrażenie, że to pokaz stanu dolnego szkolnictwa we Francji. W tej szkole się wie, że po niej albo zawodówka, albo liceum.
W elitarnych albo Grandes écoles, albo mniej prestiżowe.
I nikt z tej szkoły nie trafi do "École nationale d'administration" - szkoły elit. Jedni to rozumieją, inni nie.
Dla tych, co nie rozumieją - Souleymane - robi się co pewien czas odstrzał, żeby za wielu nie wylądowało w zawodówce i delikatnie trzymać uczniów w ryzach.
I też uważam, że Złota Palma zasłużona. Za ukazanie mechanizmu działania szkoły na poziomie dolnym.

Beel

Przesadziłam z tym, że każda, ale większość. Tak sądzę i tak wynika z moich informacji.

nyan

Chciałabym chodzić do szkoły, gdzie sa tacy nauczyciele. nie tylko uczą swoich przedmiotów, ale naprawde martwią się o uczniów i ich przyszłośc, chcą ich przede wszystkim wychowac na dobrych ludzi.
Francois jest ideałem nauczyciela. Czy w końcu jest gejem czy nie?:) Bo odpowiada temu chłopakowi, że nie jest...
Byłam wczoraj na nim w lunie, ale z uwagi na to, że jestem chora miałam atak kaszlu i musiałam wyjśc... :( Możecie mi powiedzieć jak się kończy film? Wyszłam wtedy gdy Francois wychodzi na boisko i rozmawia ze swoją klasa o tym, że nazwał te dwie dziewczyny głupimi pindami...
z góry bardzo dziękuję.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones