PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=449118}

Klasa

Entre les murs
6,7 7 693
oceny
6,7 10 1 7693
7,1 9
ocen krytyków
Klasa
powrót do forum filmu Klasa

Wynika z tego mniej więcej tyle, że nie byłabym dobrym pedagogiem. Film jest bardzo dobry, bo pokazuje sytuacje, w których wszyscy mają rację, a i tak źle się dzieje. Nauczyciel próbuje pobudzać intelektualnie uczniów, a w zamian dostaje oskarżenia bazujące na złej interpretacji jego słów. Uczniowie nie chcą być traktowani jak dzieci i żądają równych praw, a dostają z góry wiadome kary. Rodzice szczerze wierzą, że ich pociechy są dobrymi ludźmi, a szkoła pokazuje, że to małe niewychowane demony. Polecam ten obraz, bo pozwala poznać różne punkty widzenia, a do tego nakręcony jest jak paradokument.

ocenił(a) film na 7
Budziol

Miałam bardzo podobne odczucia. Zachowanie tych dzieciorów denerwowało mnie do czerwoności, i gdybym była na miejscu tego nauczyciela, to ta mała brzydula Esmeralda nie wyszłaby z moich zajęć żywa.

ocenił(a) film na 7
agyness

faktycznie filmik dobry do tego wiele obnażający i wielowątkowy. problemy i bolączki współczesnej Francji na przykładzie edukacji( edukacji zachodniej podkreślam, do którego to notabene wysokiego poziomu próbuje sie windować polski system edukacji z jakim skutkiem wszyscy widzimy ), gdzie "tygiel" kulturowy ma problemy z samookreśleniem i swoją tożsamością. ale to tez fajny przykład funkcjonowania szkoły "od kuchni", gdzie liberalizm uczniowski posunięty jest czasem do granic niemożliwości, nauczyciele codziennie toczą walkę o "rząd dusz" i ukształtowanie młodych umysłów czasami bezskutecznie oraz wszystko najlepiej wiedzący rodzice swoich nieskazitelnych pociech ( tak tak skąd my to znamy:) ) no ale też problemy młodych ludzi gdzie dużo szybciej sie dojrzewa. dodatkowo ogromny plus za realizm autentycznych uczniów i nauczycieli..:)

ocenił(a) film na 7
Budziol

szkoła wspołczesna to cały szereg sprzeczności. słabi i wypaleni nauczyciele oraz pasjonaci, tępe dzieciaki i przede wszystkim niepasujące do zycia przepisy i reguły. Polska niewiele się różni od pokazanego obrazu. gorzej, że nie ma nikt spójnej i sensownej wizji szkoły, gdzie nie będzie pobłażania i sensowny system represji, jak i eliminowania zachowań patologicznych. z rugiej - pobudzania ucznia do pracy i rozwijania talentów.
film daje sporo do myślenia, dla mnie pokazuje symbolicznie absurd szkoły XXI wieku.

kapral11

Odświeżam temat. Bardzo irytuje mnie ten film, nie do końca negatywnie. Przez cały seans miałam wrażenie, że nauczyciele wołają o pomoc. Bardzo smutne jest to, że przepisy stoją tylko i wyłącznie po stronie uczniów, co dość dobitnie zostało pokazane w "Klasie". Mogę się mylić, ale mam wrażenie, że u nas jest inaczej. Przynajmniej z tego co pamiętam z gimnazjum czy z podstawówki, nie miały miejsca żadne tego typu incydenty, a nie powiem żebym chodziła do wybitnych placówek.

kasiek94

Wczoraj na imieninach ojca pewien dyrektor zespołu szkolno-przedszkolnego (w tym gimnazjum), do którego kiedyś chodziłam wypowiadał się na temt obecnej sytuacji w tej placówce. Wiocha zabita dechami, a szkoła jest miejscem produkującym degeneratów społecznych. W Polsce nie jest więc dużo lepiej niż we Francji. Choć mniej u nas konfliktów na tle pochodzenia itp. (choć do orłów w tej kwestii również nam daleko).
Film faktycznie przybija bezsilnością.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones