PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=449118}

Klasa

Entre les murs
6,7 7 696
ocen
6,7 10 1 7696
7,1 9
ocen krytyków
Klasa
powrót do forum filmu Klasa

jeśli lubicie ambitniejsze filmy to nie dajcie się zwieść tej ocenie.

malinowy

Racja. Film jest naprawdę dobry, ciekawy scenariusz i realizacja. Czasami mam wrażenie, że gdy film o szkole nie jest wulgarny i nie ocieka scenami przemocy nie może on liczyć na dobre noty w tym serwisie. 7/10 za paradokument pokazujący na przykładzie szkoły przekrój społeczny współczesnej Francji, problemy wynikające z wielokulturowości i refleksji nad ich źródłem oraz sposobami na walkę z nimi.

ocenił(a) film na 6
imme3

Nie jest wulgarny? Czy my oglądaliśmy ten sam film? :p

Film jest jak dla mnie co najwyżej niezły, ale nic poza tym. To chyba przez formę, strasznie mnie po prostu odrzuca wszelki paradokument. Mogli z tego zrobić psychodramę, myślę, że efekt byłby ciekawszy...

ocenił(a) film na 9
malinowy

Film doskonały.

ocenił(a) film na 3
malinowy

a ja daje 3/10 gdyż się niemiłosiernie wynudziłem....

poza wielokulturowością nie było tam jak dla mnie nic a nic nadzwyczajnego..... równie dobrze mogli nakręcić parę lekcji w jakimkolwiek polskim gimnazjum, dokleić sceny z pokoju nauczycielskiego i zmontować to w film..... i jestem pewien, że dobitniej byłby pokazany problem braku dyscypliny wśród uczniów - bo z gimnazjum pamiętam takich, przy których Souleymane to istna owieczka

użytkownik usunięty
marcin87k

Myślę, że fabuła filmu bardzo ciekawa. Oglądając ,,Klasę" ma się wrażenie, ze jest to film dokumentalny. Po prostu jest nakręcony w dość specyficzny sposób. Ale naprawdę dobry. :)

ocenił(a) film na 9

Trzeba również wiedzieć i pamiętać, że film jest na podstawie książki "Entre les murs" autorstwa François Bégaudeau, więc fabuła jest taka, jaka jest ona w książce. Stąd nie było podczas filmu żadnych fajerwerków. Ot opisany rok szkolny jednej z trudnych klas francuskich. Według mnie film ogląda się bardzo ciekawie i zapomina się o tym, że jest to paradokument co jest ogromnym plusem. Ode mnie zasłużone 9/10, również dzięki świetnej grze aktorskiej młodzieży jak i François Bégaudeau, który zagrał samego siebie jako nauczyciela.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones