PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=449118}

Klasa

Entre les murs
6,7 7 693
oceny
6,7 10 1 7693
7,1 9
ocen krytyków
Klasa
powrót do forum filmu Klasa

Najbardziej szokująca. Nauczyciele omawiają sprawy uczniów, system oceny zachowania. Ale okazuje się to mniej ważne od ekspresu do kawy. Jakoś tak na mnie podziałała ta scena. I ta, w której nauczyciele piją szampana w pokoju nauczycielskim ;)

Ogólnie dobry film, nie nudzi. I pięknie mówią, wyraźnie :)

ocenił(a) film na 6
Fioletowaa

Zgadzam się z Tobą,również sceny te mnie wyraźnie dotknęły,na początku można było dostrzec lekkie zażenowanie nauczyciela François'a,ale jakoś potem utożsamił się z resztą.Występują poważne problemy w szkole jednak problem expresu to prymat!A scena z szampanem to nieporozumienie ;]film uczy troszkę dystansu do nauczycieli... Ogólnie szara proza życia w szkole,teraz będąc znacznie starsza poniekąd rozumiem zarówno nauczyciela,jak i wychowanków,ale nie zmienia to faktu,że cały ten system oceniania,jak i to czego się uczy jest fikcyjną utopią,prosto mówiąc jest (przepraszam za wyrażenie) z dupy.Odnoszę wrażenie,że gdyby była możliwość (na co w szkole nie ma czasu)pracy z każdym uczniem z osoba,tak,jak zrobił to François na początku z fotografią chłopca,złamał w nim poczucie nihilizmu i bez beznadziei własnego "ja",zrozumienie problemów i rozmowa na poziomie,to myślę,że zaistniał by sukces...tak,ale to też jest swoistego rodzaju utopia...

ocenił(a) film na 8
Fioletowaa

Dodam, że Souleymane został "odstrzelony" a nie usunięty ze szkoły za Bóg wie co. Bo szkoła pokazana tutaj to również INSTYTUCJA (bezduszna). Gdy François wychylił się z tej bezduszności i nazwał zachowanie uczennic za zebraniu oceniającym klasę po imieniu, czyli pindami, to miał kłopoty. Nie jest bezduszna dla nauczycieli. To jedno w niej dobre.

ocenił(a) film na 8
Fioletowaa

mnie zdziwił zapas kieliszków... ale temat kawy? czy odrobiny szampana?! Bez przesady. To są ważne rzeczy, może nie da się tego zrozumieć podczas 2godzinego seansu, ale w szarym życiu nauczyciela to jest ważne. Kawa jest ważna, jak i to, żeby umieć się zdystansować do sytuacji uczniów, która wcale się nie poprawia jak amerykańskich humoropolepszaczach

Aganesu

mialam podobne odczucia gdy tak gladko przeszli z tematu ocenianoa do kawy,... scena z szampanem rowniez mnie zniesmaczyla.. ale generalnie swietny film:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones