PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=743825}

Klaus

8,1 59 949
ocen
8,1 10 1 59949
7,3 21
ocen krytyków
Klaus
powrót do forum filmu Klaus

Wspaniale, że Netflix pokusił się o wyprodukowanie ręcznie rysowanej animacji. 6 lat temu pisząc magisterkę o historii animacji z wielkim bólem serca stwierdziłam, że Księżniczka i Żaba z 2009 roku była prawdopodobnie ostatnią tego typa animacją, a tutaj taka niespodzianka! Jestem wniebowzięta i nie mogę się doczekać. Doszły mnie również słuchy, że twórcy filmu planują udział w rywalizacji o Oscara

ocenił(a) film na 8
Sorella_filmaniak

Ręcznie rysowana animacja ma się całkiem nieźle, jeśli chodzi o seriale i filmy krótkometrażowe. Strasznie mi brakuje filmów i również nie mogę się doczekać!!!

ocenił(a) film na 8
Sorella_filmaniak

*kaszle* Sekrety morza

ocenił(a) film na 10
katedra

No właśnie - też miałam przypomnieć Sekrety Morza i inne animacje tej wytwórni. Co prawda Sekrety Morza mogły wyjść już po wspomnianej magisterce, ale Secret of Kells to zdaje się 2009r?

Sorella_filmaniak

To znaczy ręcznie rysowaną z Disneya? Bo animacje pokroju Iluzjonista czy Ernest i Celestyna mają się bardzo dobrze. I rysowanych powstaje od groma i jeszcze więcej (mowa o pełnometrażowych produkcjach).

ocenił(a) film na 9
Baphomet

Od groma powiadasz? A wymieniłbyś tutaj jakieś przykłady? Z miłą chęcią bym je sprawdził.

Heller1304

Ilusjonista, Trio z Bellville, Sklep dla samobójców, Kot w Paryżu, Ernest i Celestyna, Czerwony żółw, Bunuel w krainie żółwi, mnóstwo Miyazakiego i innych anime.

Rysowanych pełnometrażowaych filmów wychodzi sporo. Świat animacji nie kończy sie na Disneyu, Dreamworskie i Piksarze.

ocenił(a) film na 9
Baphomet

Dziękuję za odpowiedź! W anime siedzę od kilku dobrych lat, więc wiem mniej więcej co i kiedy wychodzi. Bardziej interesowało mnie jakie filmy pokroju Klausa mnie ominęły. Lubię bardzo animacje 2D i chcę ich możliwie jak najwięcej obejrzeć. :)

ocenił(a) film na 8
Sorella_filmaniak

W jakim sensie to niby była ostatnia tego typu animacja?

ocenił(a) film na 8
Erunn0

Swoją drogą Klaus wygląda jak taka kwazi-ręcznie rysowana animacja. Postacie i większość elementów, które nie są tłem, to modele 3D wyrenderowane w bardzo... "płaski" sposób. Tylko ja to widze?

Erunn0

https://beforesandafters.com/2019/11/14/heres-what-made-the-2d-animation-in-klau s-look-3d/

Nie chciało mi się za bardzo szukać, więc pierwszy lepszy link jaki znalazłam na ten temat. Warto czasami opierać się a czymś innym niż własnym "znawstwie" :)

ocenił(a) film na 8
Schiza

Ja tam sie na niczym nie opierałem, po prostu takie mialem wrazenie po filmie. Ładnie, ładnie.

Sorella_filmaniak

Ostatnia klasycznie rysowana animacja Disneya to bodaj Winnie the Pooh :)

ocenił(a) film na 7
Sorella_filmaniak

"Klaus" jest bardzo trójwymiarowy przez styl ujęć - to jak prowadzona jest kamera, ale do tego dochodzi design postaci jak z filmów Disneya (dziewczyna z Laponii niczym Lilo wyglądała) i to ogólnie takie naprawdę dobre połączenie starego z nowym. Co dokładnie, wyrenderowały komputery, a co dokładnie narysowali ludzie, to jakby nie jest istotne, bo liczy się końcowy efekt i tu myślę zacnie on wyszedł

ocenił(a) film na 8
RipRoy

Tru, bro

Sorella_filmaniak

Tak jak poprzednicy mówią- animacje 2D mają się naprawdę nieźle. Moim osobistym talentem w dzisiejszych czasach tego typu animacji jest Tomm Moore, który stworzył dosyć głośne ''Sekrety morza'' czy ''Sekret księgi z Kells''. Tworzy przepiękne animacje z ciekawą kresą- niby prostą, ale urokliwą.

użytkownik usunięty
Sorella_filmaniak

To nie jest stricte handdrawn. Sorka.

ocenił(a) film na 9

Co nie jest? Bo postaci są. Część teł jest 3D

użytkownik usunięty
filmuamator

Postacie to nie render 3D?

użytkownik usunięty

No a skoro tła są 3D no to siłą rzeczy nie jest to ręcznie rysowane klatka po klatce.

ocenił(a) film na 9
Sorella_filmaniak

Ekhm... Kubuś i przyjaciele powstał w 2011 a jest ręcznie rysowany.

ocenił(a) film na 9
Sorella_filmaniak

Obejrzyj film "The Book of Kells"!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones