PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6776}

Klejnot Nilu

The Jewel of the Nile
6,4 21 212
ocen
6,4 10 1 21212
5,3 7
ocen krytyków
Klejnot Nilu
powrót do forum filmu Klejnot Nilu

Może nie tak świeży i odkrywczy, jak jedynka, ale nadal bawi i wzrusza. Turner i Douglas tworzą idealną filmową parę. Film wręcz ocieka klimatem lat 80-tych,co podkreśla przeurocza, jedna z moich ulubionych piosenek tamtego okresu: "When the Going gets tough, The Tough get going", co można ładnie przetłumaczyć jako: "Kiedy robi się gorąco, Twardziel nie wymięka" :) Super Kino, z nutką ironii i pastiszu.

kinoman77_filmweb

Wczoraj zobaczyłem pierwszy raz, w TV.
Zostałem na chwilę gdy usłyszałem muzykę w jakiejś początkowej scenie gdzie araby tańczą to jakiejś jakby disco piosenki.
Ale zostałem już do końca gdy zobaczyłem scenę....z jeżdżącym po mieście F16 ! :D :D :D :D

To chyba za to lubi się te stare filmy i krytykuje się efekty w tych nowych.
Bo jak tam F16 jeździ po mieście to ja WIEM, że on tam naprawdę jeździł! Widzę Douglasa i wyobrażam sobie jak tam go pchali albo ciągnęli w tym F16 i on z góry oglądał dookoła plener. Ci ludzie, którzy tam uciekali to uciekali naprawdę. Była tam na planie ta chwila napięcia, oni naprawdę musieli uważać jak spieprzali, żeby im coś na głowę nie upadło itd.
Można to POCZUĆ.
Ma się tę świadomość, że ci aktorzy i ekipa...bawili się kręcąc tę scenę :) Że była takim "wydarzeniem".

A teraz pewnie zrobili by komputerowo przejeżdżającego przez miasto F16, było by więcej wybuchów, było by szybciej, kolorowiej...ale jak by czuł PUSTKĘ patrząc na to. Wiedziałbym, że TAM NIKOGO NIE MA! Nikt tam nie siedzi, nic tam się nie rozwala, nikt w tym nie uczestniczy...TAM NIC NIE MA. Siedzieli to jedynie graficy w fotelach przed monitorami jak ślęczeli godzinami i to "malowali".
I jak to oglądam to nie mam żadnej ekscytacji ani emocji...bo czym..TO PO PROSTU NAMALOWANE, tam się nic nie działo! Takie wydarzenie nie miało miejsca! Tam nie było żadnych emocji. Oglądam pusty obrazek.

ocenił(a) film na 7
rhotax

Mam takie same odczucia,dlatego tak chętnie wracam do starych filmów.

kinoman77_filmweb

Nawet fajny film ale pierwsza część lepsza .

Myślałem że Omara gra Omar Schariff .

ocenił(a) film na 7
Ruben_fw

Fakt, bardzo podobny.
Też wolę Jedynkę. Nieznacznie, ale jednak.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones