PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=110835}

Kleopatro, do dzieła

Carry on Cleo
7,1 2 090
ocen
7,1 10 1 2090
Kleopatro, do dzieła
powrót do forum filmu Kleopatro, do dzieła

klasyka komedii

ocenił(a) film na 10

czyli rasowe Brytyjskie podejście do komedii,nie musi się trzymać kupy (bo gdzie w czasach Kleopatry Anglicy mieszkali w jaskiniach),ważne że jest lekko absurdalne i można zrywać boki:)

szkoda że na TVP2 puszczają tylko ten film i raz tylko "Doktorku do dzieła" i "Kowboju do dzieła"....bo ta grupa aktorów nakręciła około 8 filmów

z czystym sumieniem 10/10:)

ocenił(a) film na 8
Smoczy

z tego co wiem (a kiedyś sprawdzałam) nakręcili ich nawet więcej, chyba jakoś ponad 10 :) kilka widziałam, resztę mam zamiar. Co do tego filmu, to dla mnie kultowy, mam do niego duży sentyment :)

ocenił(a) film na 10
fibi_3

świetny jest Doktorku do dzieła,wiem że powstało więcej filmów,zdaje się że tyle co napisałeś,niestety ciężko namierzyć pozostałe,w Pl są praktycznie niedostępne

ocenił(a) film na 8
Smoczy

*napisałaś :P rzeczywiście, nie ma innego wyjścia jak tylko szukać na anglojęzycznych stronach, wtedy oczywiście ogląda się bez napisów, więc wymagana dobra znajomość j.ang. Dla niektórych to już spory problem niestety.

ocenił(a) film na 10
fibi_3

no ale coś za coś,o ile film amerykański łatwo jest zrozumieć,tak czystą brytyjszczyznę o wiele gorzej:)

ocenił(a) film na 8
Smoczy

nie no, dla mnie to akurat "wsio równo" bo jestem po anglistyce ;) i wolę brytyjski niż amerykański, zdecydowanie.

ocenił(a) film na 10
fibi_3

ja się wychowałem na Monty Pythonie,więcej z angielskiego podłapałem z Cartoon Network (jako dzieciak miałem ten kanał w orginalnej angielskiej wersji),również wolę angielski niż amerykański:P

ocenił(a) film na 8
Smoczy

Więc skoro podzielasz moją opinię, może coś ciekawego polecisz? Ja chyba widziałam już całkiem sporo filmów typowo brytyjskich, ale wiesz, nigdy nie wiadomo :)

ocenił(a) film na 10
fibi_3

świetna jest seria Różowa Pantera,ale zapewne już to widziałaś,Ci wspaniali mężczyźni w swych latających maszynach,Wielki wyścig (może nie są brytyjskie,ale humorem zbliżone),nie mam w swojej bibliotece zbyt wielu angielskich komedii....

ocenił(a) film na 8
Smoczy

Panterę rzeczywiście widziałam i lubię, seria o Żandarmie też fajna. Ja polecam (z bryt.) 'wszystko zostaje w rodzinie', 'wysyp żywych trupów' i 'hot fuzz' (uwielbiam humor Simona Pegg'a), a z amerykańskich to 'clue' jest dobry (przynajmniej moim zdaniem, dość specyficzne poczucie humoru, nie wszystkim się podoba). Obejrzę sobie tych 'wspaniałych mężczyzn' :P

ocenił(a) film na 10
fibi_3

seria z żandarmem jest naprawdę dobra,za wyjątkiem kilku filmów,Hot Fuzz mam nawet na DVD,mogę Ci polecić serię Don Camillo,ale tą starą z Fernandelem,jak również Damskiego krawca (również z nim)

ocenił(a) film na 9
Smoczy

Filmy:
\/1. 1958 Carry on Sergeant - Szeregowcu do dzieła
2. 1959 Carry On Nurse - Siostro do dzieła - tytuł pomylony przez dystryb. z poz 23 - ten jest niewydany
3. 1959 Carry On Teacher - Nauczycielu do dzieła
\/4. 1960 Carry On Constable - Posterunkowy do dzieła
5. 1961 Carry On Regardless - brak pol. tytułu, - domyślny: Bezwzględnie do dzieła/ w necie nazywany: Bez względu na wszystko!
6. 1962 Carry On Cruising - brak pol. tytułu, - domyślny: Marynarzu do dzieła / w necie znany jako: Rejsie do dzieła!
7. 1963 Carry On Cabby - Dorożkarzu do dzieła
8. 1963 Carry On Jack - brak pol. tytułu,- w internecie znany jako: Chłopie do dzieła!
\/9. 1964 Carry On Spying - Szpiegu do dzieła
\/10. 1964 Carry On Cleo - Cleoparo do dzieła
\/11. 1965 Carry On Cowboy - Kowboju do dzieła
X12. 1966 Carry On Screaming! - brak pol. tytułu, - domyślny: Przerażacze do dzieła/(II tyt.:Carry On Vampire)Wampiry do dzieła!
\/13. 1966 Don't Lose Your Head - Cała naprzód: Nie trać głowy
\/14. 1967 Follow That Camel - Za tym wielbłądem
\/15. 1967 Carry On Doctor - Doktorze do dzieła
\/16. 1968 Carry On... Up the Khyber - Awantura w Khyberze/Cała naprzód: Wrota Indii
\/17. 1969 Carry On Camping - Cała naprzód: Wakacje! Do dzieła!
\/18. 1969 Carry On Again Doctor - Cała naprzód: Doktorku, jeszcze raz do dzieła!
\/19. 1970 Carry On Up the Jungle - Cała naprzód: Safarii
\/20. 1970 Carry On Loving - Cała naprzód: Amory? Do dzieła!
X21. 1971 Carry On Henry - brak pol. tytułu, - domyślny: Henryku VIII do dzieła! w necie: Henryku do dzieła!
\/22. 1971 Carry On At Your Convenience - Cała naprzód: Jak sobie pościelesz...
\/23. 1972 Carry On Matron - Mamuśka, do dzieła \/ -- tyt. pomylony przez dystr.wyszedł pod tyt. Siostro do dzieła!
\/24. 1972 Carry On Abroad - Szalone wakacje
\/25. 1973 Carry On Girls - Cała naprzód: Dziewczęta do dzieła
\/26. 1974 Carry On Dick - Cała naprzód: Rychu do dzieła
\/27. 1975 Carry On Behind - Cała naprzód: Rzymski camping
\/28. 1976 Carry On England - Anglio do dzieła
29. 1978 That's Carry On! - brak pol. tytułu, - domyślny: To do dzieła!
\/30. 1978 Carry On Emmannuelle - Cała naprzód: Emanuello do dzieła
31. 1992 Carry On Columbus - Kolumbie do dzieła

Serial(TV):
Carry on Laughing:

Carry On Christmas '69

Carry On Again Christmas '70 or Carry On Long John or I'm Worried about Jim Hawkins

Carry On Christmas '72 or Carry On Stuffing

Carry On Christmas '73

Carry On Laughing - Christmas Classics (1975) ????????????

Carry on Laughing (1975):
Season 1. View Guide - Title (25 min.)

1x01 Jan. 04, 1975 - The Prisoner of Spenda - Included as an extra on Carry On Don't Lose Your Head special edition DVD

1x02 Jan. 11, 1975 - The Baron Outlook - Included as an extra on Carry On Doctor special Edition DVD

1x03 Jan. 18, 1975 - The Sobbing Cavalier - Included as an extra on Carry On Up The Khyber special edition DVD

1x04 Jan. 25, 1975 - Orgy and Bess

1x05 Feb. 01, 1975 - One in the Eye for Harold - Included as an extra on Carry On Again Doctor special edition DVD

1x06 Feb. 08, 1975 - The Nine Old Cobblers

Season 2 › View Guide - title

2x01 Oct. 26, 1975 - Under the Round Table - Included as an extra on Carry On Loving special edition DVD

2x02 Nov. 02, 1975 - The Case of the Screaming Winkles - Included as an extra on Carry On At Your Convenience special edition DVD

2x03 Nov. 09, 1975 - And in My Lady's Chamber - Included as an extra on Carry On Matron special edition DVD

2x04 Nov. 16, 1975 - Short Knight, Long Daze - Included as an extra on Carry On Abroad special edition DVD

2x05 Nov. 23, 1975 - The Case of the Coughing Parrot - Included as an extra on Carry On Dick special edition DVD

2x06 Nov. 30, 1975 - Who Needs Kitchener?

2x07 Dec. 07, 1975 - Lamp-Posts of the Empire - ncluded as an extra on That's Carry On special edition DVD




Carry on Laughing (1981) TV - series - 13 odc. bez tytułów.

Carry on Laughing's Christmas Classics (1983) (TV) - 24min.

=========================================================
V - przed numerem kolejnym oznacza że ukazała się ta część w polsce na DVD
X - -//- -//- -//- -//- że są do niej napisy dostępne w necie



ocenił(a) film na 9
michael_69

"wydłubałem" napisy ang. do trzech części niewydanych u nas:
2. 1959 Carry On Nurse - Siostro do dzieła
5. 1961 Carry On Regardless - brak pol. tytułu, - domyślny: Bezwzględnie do dzieła/ w necie nazywany: Bez względu na wszystko!
29. 1978 That's Carry On! - brak pol. tytułu, - domyślny: To do dzieła!

ale niestety nie znam angielskiego by móc je przetłumaczyć na PL....
pozdro.

ps.
a i tak Cleo wymiata, uważam że jest najzabawniejszym filmem z całej serii choć pozostałe też uwielbiam.;)

ocenił(a) film na 10
michael_69

no szacunek,nie wiedziałem że taka rozległa filmografia powstała;]

ocenił(a) film na 9
Smoczy

eh... te powiadomienia :)

no tak kolekcja jest piękna i jak widać u nas pojawiło się 21 filmów, plus można sobie oglądnąć dodatkowo 2 bo jakaś dobra duszyczka zrobiła do nich napisy PL. to te co zaznaczyłem literką X przed numerem kolejnym i muszę powiedzieć że:
X21. 1971 Carry On Henry - brak pol. tytułu, - domyślny: Henryku VIII do dzieła! w necie: Henryku do dzieła!
wymiata! świetny jest Sid James w roli Henia ;) hehehe żonka na szafot bo panienka w komnacie czeka... hehehe - naprawdę polecam można jakiegoś divixa (brrr... nie cierpię tych formatów ale jak się nie ma co się lubi...) wyrwać,fajny też jest:
X12. 1966 Carry On Screaming! - brak pol. tytułu, - domyślny: Przerażacze do dzieła/(II tyt.:Carry On Vampire)Wampiry do dzieła!

gdzieś w necie znalazłem całą lub prawie całą serię serialową, niestety języka nie znam więc lipa ale jak przeglądałem to widać że Sid też rządzi...

kiedyś był ranking organizowany przez przez TV Okey co puszczali wraz z magazynem Benny Hilla i nie wiem co wygrało ale było do głosowania właśnie Carry on i Ja, Klaudiusz no ale niestety chyba wypuszczali Trzecia planeta od słońca - szkoda naprawdę szkoda bo ten serial emitowała TVP a Carry on tak jak pisaliście kilka filmów w kółko powtarzanych...

można by było te trzy filmy jeszcze "dorobić" ale niestety potrzebny by był tłumacz bo ja próbowałem ale niestety jak się angielskiego nie zna to wychodzą głupoty :(

napisy są w paczuszce są tam 3 rary (trzy filmy z postu powyżej) po rozpakowaniu pliki są srt ale dodatkowo wrzuciłem przekonwerterowane na TXT jak komuś by się chciało to może podziała z ang na PL ...


http://pliczek.net/index.php?p=39171

michael_69

Kolego, mam prośbę, mam wszystkie filmy z serii Carry On, ale bez napisów. Co prawda znam angielski,ale prawdę mówiąc wygodniej by było, oglądać "klasykę" angielskiego humoru z polskimi napisami. Ten plik co wyświetla się nie mogę ściągnąć, bo jest tylko w srt. Mógłbyś podesłać te napisy w txt. Z góry dziękuję, pozdrowionka.

ocenił(a) film na 9
Fantomas78

nie za bardzo rozumiem o co prosisz :)
link u góry nie jest srt bo to nie możliwe jest, link to odnośnik do paczuszki którą możesz zassać jednak po rozpakowaniu otrzymasz 3 razy tekst w srt i dodatkowo ten sam tekst w txt, bo pliki srt przekonwertowałem na txt, by komuś łatwiej było gdyby się zdecydował pobrać, lecz chyba na nic one się tobie nie przydadzą bo to są oryginalne napisy do trzech filmów z wydania DVD angielskiego czyli są po angielsku.
ja natomiast wrzuciłem je by ktoś, kto ma ochotę je przetłumaczył...


ocenił(a) film na 9
Smoczy

mam dobrą nowinę HURRA !!!!
ktoś robi napisy do pozostałych części
jest już zrobiony:

CARRY ON CRUISING
CARRY ON JACK
i poprawiony:
Carry On Screaming!

chyba nie muszę pisać gdzie się znajdują ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones