PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810402}

Kler

7,0 200 611
ocen
7,0 10 1 200611
6,7 46
ocen krytyków
Kler
powrót do forum filmu Kler

Dobry

ocenił(a) film na 8

Byłam, widziałam. Przed filmem ludzie żartowali bo seans się trochę opóźnił. Po filmie w milczeniu wszyscy wyszli. Chyba każdemu dał coś do myślenia. Komediowy zwiastun zapowiadał bekę z kleru. Okazał się bardzo smutnym filmem. Warto iść do kina.

90mandarin

Ale przecież beka z kleru tam była. Wątek Mordowicza to czysta groteska na granicy Patryka Vegi ;D

ocenił(a) film na 8
JohnTheBrave

Mordowicz to na bank Sławoj Leszek Głódź

ocenił(a) film na 7
giovanni50

Też mi się z nim skojarzył. Choć po części również z Antonim Dydyczem. :)

ocenił(a) film na 8
Trojden

Kopciuszek od Córki Leśniczego

ocenił(a) film na 8
90mandarin

Jak ja byłem parę zaczeło klaskać

ocenił(a) film na 10
90mandarin

U nas też po filmie wszyscy wyszli w milczeniu. Pierwszy raz przeżyłam coś takiego.

ocenił(a) film na 8
90mandarin

Bardzo odważny i wcale nie antyklerykalny. Film potrzebny nie tylko klerowi ale nam wszystkim

90mandarin

Gdybym miała określić ten film jednym słowem, też bym powiedziała, że jest smutny.

ocenił(a) film na 8
90mandarin

Z rożnych źródeł, myślałem że to będzie jakaś komedio parodia. Po seanse mam wrażenie że to był dramat. Film smutny jako tako tylko ksiądz Lisowski dobrze skończył bo przestał pić, i związał się z kobieta którą kocha. Reszta bohaterów już tak dobrze nie skoczyła :(

przemek_klaja

Ksiadz Lisowski wyjechal do Watykanu

ocenił(a) film na 8
biedronka99

Racja, pomyliłem się chodziło o księdza Trybusa.

ocenił(a) film na 8
przemek_klaja

i wcale tak źle nie skończył

ocenił(a) film na 8
90mandarin

Film jest śmieszny przez pierwsze 30 minut. Później (jak to u Smarzowskiego) tragicznie, dołująco z końcówką dającą w ryj z całej siły. Dla mnie nie jest to najlepszy film tego reżysera, ale jak zwykle mocno i dosadnie. Dobre kino.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones