PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810402}

Kler

7,0 200 708
ocen
7,0 10 1 200708
6,7 47
ocen krytyków
Kler
powrót do forum filmu Kler

Film niestety jest po prostu kiepski, oszukuje widza, czuć w nim fałszywą nutę, trzeba wyłączyć przycisk „realizm”. Czułem się tak, jakby ktoś zrobił film np. o mojej pracy czy domu i próbował powiedzieć, że żyje w jednej wielkiej patologii. A tak nie jest. „Kler” wywołuje dyskusje o kościele i to duży plus. Plus to także świetni aktorzy oraz kilka scen z wątku księdza Kukuły. Jednak nie zmieni niczyjej postawy, nie ma w sobie takiej siły. To zlepek scen dopieprzających kościołowi, które budzą rechot na sali, szokują albo budzą obrzydzenie. Nie ma w nim nic czego wcześniej byśmy nie wiedzieli. Szkoda.

CinemaScope

Nie wiem gdzie tu był brak realizmu, ale ja osobiście sam doświadczyłęm kilku akcji pokazanych w filmie. Zbieranie na rynny,( u mnie zbiórka na Nowy Krzyż, koszt krzyża 12tyś, zbierano 5 lat!! ), sam byłem świadkiem jak księża zrobili sobie popijawę, grali na klawiszach, czym wybudzili ludzi i ktoś myślał że był włam, trzy radiowozy a tu popijawa. Co do tematu pedofilii, w życiu przeczytało się kilka książek, kilka reportaży się obejrzało. Nic mnie nie zaskoczyło, Mordowicz wypisz wymaluj, "Głódz" pijak, manipulator, kombinator, ile to już było z nim afer wszystko przycichło. Wszędzie są patologie, im większe pieniądze tym się je lepiej chroni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones