PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=448720}

Kobiecy świat

Certain Women
5,5 2 114
ocen
5,5 10 1 2114
6,6 15
ocen krytyków
Kobiecy świat
powrót do forum filmu Kobiecy świat

Zachwycający

ocenił(a) film na 10

Naprawdę nie pamiętam, kiedy tak bardzo poruszył mnie film. Oglądałam go przez cały czas z gulą w gardle. Jest coś takiego w tych subtelnych obrazach rzeczywistości, w niespiesznym tempie, w mistrzowskim naturalistycznym aktorstwie, w postaciach przeżywających wszystko w środku, że ten film łamie po prostu człowiekowi po cichu serce. Lily Gladstone jest zjawiskowa, wybitna.

użytkownik usunięty
sweet0devil

Uwielbiam leniwe tempo, oszczędne dialogi i zwyczajne historie o zwyczajnych ludziach, ale filmów Reichardt nie kumam. Dla mnie to filmy bez scenariusza, kompletnie pozbawione sensu. Seans z "Wendy i Lucy" był dla mnie istną katorgą, ale tutaj było jeszcze gorzej. Do tego stopnia, ze po godzinie miałem dosc i film po prostu wyłączyłem. Oba "dzieła" były tak słabe, że nawet tak dobra aktorka jak Michelle Williams wypadła w nich nijako i bez wyrazu.

ocenił(a) film na 8
sweet0devil

Istotnie zachwycający ale, jak dla mnie, to arcydziełem on nie jest, niemniej to bardzo dobry film. Swoją oceną nie podważam Twojej oceny. 8/10 !!!

ocenił(a) film na 10
sweet0devil

Jak pięknie ubrałaś w słowa to co widać na ekranie... Nic dodać, nic ująć. Po prostu poruszający do głębi, chwyta za serce.
Piękny.

sweet0devil

No właśnie, cieszę się że zostało to napisane - ten film jest właśnie o tym co kobiety przeżywają w sobie, w środku. Niby nic, niby zwykłe, szare życie. Ktoś powie-mogły wybuchnąć, mogły to wykrzyczeć, powiedzieć. Inny powie-bzdety, to nie problemy, to nic ważnego. Więc one chowają to do środka żeby utrzymać pracę/zdrowie/życie (nawet i cudze jak widać)/rodzinę/spokój....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones