PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=570991}

Kobieta w czerni

The Woman in Black
6,3 99 185
ocen
6,3 10 1 99185
5,1 10
ocen krytyków
Kobieta w czerni
powrót do forum filmu Kobieta w czerni
m_tyminska

Też się nad tym zastanawiałem. Wydaje mi się, że wyraz wdzięczności raczej. Jak "oddawał" jej syna, to powiedział do tego znajomego, że od dawna się błąkają i że musi dać im się odnaleźć. Myślę, że zjawa w ramach wdzięczności, zrobiła to samo dla niego, oddając mu żonę i matkę synowi. Była wyraźnie zadowolona na końcu :D

ocenił(a) film na 8
m_tyminska

jaka wdzięczność? To była psychopatka za życia i po śmierci, która miała żądzę zabijania po prostu, świadczyło o tym to powtarzające się zdanie po ich pogrzebaniu "nigdy nie wybaczę"

ocenił(a) film na 6
Habia

Masz dziwaczny tok rozumowania. Z filmu jasno wynikało, że ona ZA ŻYCIA była całkiem normalną kobietą, ale zdaje się wpadła w depresję, co jej bezdzietna siostra zrobiła z niej wariatkę co podstępnie wykorzystała, żeby odebrać jej dziecko i je adoptować. W dodatku w trakcie próby porwania to dziecko zginęło. Czyli praktycznie jej siostra z własnej chciwości doprowadziła do śmierci jej syna.

Uważasz, że w takich okolicznościach kobieta nie ma prawa do gniewu? Nazywasz ją psychopatką, bo nie potrafiła im tego wybaczyć?

ocenił(a) film na 8
Sony_West

dlatego, że inny niż Twój to dziwaczny? Może być też taka opcja, że była za życia obłąkana, robiła straszne rzeczy i dlatego odebrali jej dziecko. Gdyby była taka dobra, to jej duch by się tak nie mścił nawet po połączeniu jej z dzieckiem, bo na pewno nie zrobiła tego by ich "połączyć".

ocenił(a) film na 6
m_tyminska

Tez tak to odebrałem - zrobiła to, by połączyć ich troje.

ocenił(a) film na 7
Sony_West

Nie rozumiem tej czarnej damy, po co to robiła. To bez sensu.
Wynika że to była zwyczajna kobieta, bez krwawych żądz. W dodatku kochająca swojego syna. Z filmu nie wynika że miała mordercze skłonności za życia.
Z filmu wynika jasno że powinna zemścić się na siostrze i jej mężu - jeżeli już.
Po co wiec zabijała dalej i tym bardziej cudze dzieci. Nawet mówiła - nigdy ci nie wybaczę (nie mówiła Wam).
Rozumiem że zabrano jej synka ale to nie powód aby zabierać inne dzieci na tamten świat.
Nie wyjaśniono jak to robiła - mogła się pojawiać ale jakim cudem miała wpływ na psychikę człowieka-dziecka.
Poza tym dlaczego ci ludzie nie wynieśli się z tej miejscowości. Ja bym nie ryzykował. A drogę wystarczyło odciąć od tego miejsca i byłby spokój :)

ocenił(a) film na 8
Sir_Romano

Ja naprawdę nie wiem po czym wasza pewność, że była zwyczajną kobietą. To, że była ofiarą wynikało tylko z jej wersji. Ja myślę, że w niej tkwiło zło i szaleństwo, dlatego rozdzielili ją z dzieckiem, ta jej satysfakcja gdy kogoś skrzywdziła. Artur w filmie też wierzył, że była skrzywdzona i chciał jej pomóc, a skończył jak skończył :/

m_tyminska

Ani jedno, ani drugie. On po prostu zginął razem ze swoim dzieckiem, dzięki temu syn nie trafił po śmierci w jej ręce, a został przy nim. Można powiedzieć, że ochronił dziecko przed tą kobietą - na swój sposób, bo jednak oboje zginęli - różnica polegała na tym, że razem mogli "pójść dalej" w zaświatach, zamiast błąkać się po świecie żywych, jak poprzednie dzieci (którym kobieta pewnie na to nie pozwoliła, tyle że tamtych nie miał kto ochronić).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones