PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=856962}
4,0 15 438
ocen
4,0 10 1 15438
1,7 7
ocen krytyków
Koniec świata czyli Kogel Mogel 4
powrót do forum filmu Koniec świata czyli Kogel Mogel 4

Trzecia część jest nie do strawienia, oglądając ją dawno nie byłam tak zażenowana. O czwartej boję się nawet myśleć. Dla kogo robione są takie filmidła?

ocenił(a) film na 2
marcela666

Niestety, jak pokazuje frekwencja na części poprzedniej, jest zapotrzebowanie na tego typu filmowe ścierwa (bo inaczej się tego nazwać nie da).

marcela666

Nie wiem. Wiem za to, że liczy się kasa. Najwidoczniej Łepkowska i ekipa nie czytają recenzji - patrzą tylko na cyferki w kasach. A że klasyka tym samym wdeptują już nawet nie w błoto tylko w g*$#@, to już nie ma znaczenia. Nawet Amerykanom często nie udają się kontynuacje po latach, więc co tu dopiero mówić o nas.

marcela666

Zgadzam się w 100 % Jedynka i dwójka najlepsze a reszta to już klapa co nie powinna w ogóle powstać 3 i 4

marcela666

Zgadzam się w 100%.
Cześć trzecia to żenada. Obejrzałam z sentymentu i bardzo żałuję. Tego nie da się odzobaczyć!
Oglądałam wywiad z p. Łaniewską Błaszczak po 3 koszmarnej części, w którym aktorka powiedziała, że sama nie jest zadowolona z filmu. Z powodu wycięcia wielu ważny w Jej ocenie scen i wklejeniu w to miejsce disco polo film nie był udany. A mimo to gra w 4 części. Kasa przede wszystkim czy wyjątkowo udany scenariusz ? Chyba nie odważę się sprawdzać...

marcela666

Skoncz szkole filmowa i wtedy komentuj....

Patrick_Jankiewicz

Trzeba mieć szkołę filmową, by komentować? W takim razie skończ polonistykę i zacznij używać polskich znaków.

ocenił(a) film na 6
marcela666

Dobra riposta :)

Patrick_Jankiewicz

A ty jesteś po szkole aktorskiej, czy po prostu tobie wolno, bo jesteś z...?

ocenił(a) film na 3
marcela666

No cóż niestety mam podobną opinię. Trzecia część to zwyczajna klapa. Myślę że formuła tego filmu się zwyczajnie wyczerpała. Chociaż może to chodzi też o aktorów, którzy się zestarzeli i stanowią pewien kontrast z tym co nam zapadło w pamięci po obejrzeniu I i II części. Niektórych już nie ma wśród nas. W każdym bądź razie raczej nie wybieram się do kina. Po prostu poczekam aż film będzie dostępny na platformach streaming owych lub zwyczajnie w telewizji.

marcela666

Ja nie oglądałem 1 i 2 części, a 3 mi się podobała. Takie filmy działają jak otręby - przelatują przez jelita i dzień później nie ma po nich śladu, ale przy okazji zabiorą ze sobą trochę złogów. Lubię takie sielankowe klimaty, gdy wiem, że wszystko dobrze się skończy, a fabuła niekoniecznie będzie miała sens - poprawiają mi nastrój. Lubię te klimaty - z jednej strony przaśna wieś, z drugiej strony "ę ą" Warszawa, wszystko przerysowane. Nie mam względem takich filmów żadnych oczekiwań, dlatego mi nie przeszkadzają.

blizzarder

Warto zobaczyć ten film, bo Kogel-mogel 3 był fajny?

marcela666

Pójdę z dużą ciekawością. Po pierwsze chcę sobie wyrobić swoje zdanie po obejrzeniu, a nie przed. Po drugie warto czasem sięgnąć po 'lżejsze" filmy dla rozrywki.

marcela666

Dla mnie osobiście wątek Marlenki i Piotrusia w
trójce był przekomiczny. Teraz jeszcze będzie grała Dorota Stalińska jako matka Marlenki więc może być jeszcze śmieszniej :D

marcela666

Dla prostych ludzi

marcela666

Już po zwiastunach trzeciej części widać bylo, że to paździerz. Obejrzałem z ciekawości na vod tego gniota. A czwarta część to dopiero będzie mistrzostwo :)

marcela666

Przecieź sama sobie odpowiedziałaś. Robią je dla Ciebie, bo przecież "trójkę" obejrzałaś.

marcela666

Dlaczego Polskie kino upadło? Przecież tyle było świetnych filmów naszej rodzimej produkcji, a komedie to przecież były mistrzostwo świata, no może ten cały kogel-mogel się w to nigdy nie zaliczał(przynajmniej ja go nigdy nie lubiłem) ale teraz to jest już tragedia. Próbowałem kiedyś coś nawet obejrzeć jakieś

marcela666

Dokładnie. To jest to samo jak bylo z Listy do M 1-sza czesc fajna a kolejne części naciągane i na jedne kopyto.

ocenił(a) film na 1
marcela666

Mam nadzieję, że za taką "kupę gnoju"... Posypią się bażanty (cytując klasyka) czy doczekam się jeszcze w tym grajdole filmów na poziomie?!? Tylko Pana Smarzowskiego na dzień dzisiejszy propsuje.

ocenił(a) film na 10
marcela666

A ja lubię się czasem "odmóżdżyć" przy polskich filmach :D Na 4 część zabieram dziadków z okazji Dnia Babci i Dziadka, oni są fanami klasycznego Kogel Mogel, a 4 ma być właśnie w takim klimacie! :)

marcela666

Specjalnie dla Ciebie.

marcela666

Myśl, myśl... W końcu się domyślisz.
Jak nie, to podpowiem.

marcela666

Dla debili których jest coraz więcej

marcela666

Dla tępych bab pracujących w urzędach i innych budżetówkach

Tojfel11

800 000 widzów - więc "stworzą" część 5

marcela666

Dla pokolenia, które nie zna filmów obsadzanych aktorami wyuczonymi i z talentem. Dla pokolenia, które wychowało się na pierwowzorach tego czegoś co teraz jest kręcone i tak z sentymentu chcą zobaczyć kolejną część. A to, że poziomem odbiega to to, od tego do czego przyzwyczaiły Nas produkcje z "tamtych" lat, to już inna historia. Ale, jak mawia porzekadło, "dla każdego coś dobrego" i nawet na takie chałtury znajdzie się odbiorca który ubawi się po pachy.

ocenił(a) film na 2
marcela666

Wrzucili na netflixa. Po oglądnieciu utwierdziłem się w przekonaniu dlaczego nie warto chodzić na polskie produkcje do kina.
Film dramatyczny. Gra aktorska na poziomie jasełek ze szkoły podstawowej w Mietkowie, dramatyczny scenariusz, żenujące żarty - ogólnie DRAMAT.
Kto na takie produkcje wykłada hajs?

ocenił(a) film na 1
marcela666

Męczyłem się strasznie oglądając to badziewie. Naprawdę trudno mi coś pozytywnego napisać. Może to, że czuje się ulgę widząc napisy KONIEC.

marcela666

ja oglądam jak siedzę sam w domu nad ranem i upajam się alkoholem w weekend. w takim stanie polskie super produkcje są nawet oglądable

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones