PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96094}

Kopciuszek

Cinderella
7,3 54 637
ocen
7,3 10 1 54637
6,2 6
ocen krytyków
Kopciuszek
powrót do forum filmu Kopciuszek

A oto obsada:

Kopciuszek - Angelika Kurowska
Książe - Marcin Mroziński
Macocha - Elżbieta Kijowska-Rozen
Król - Jan Kulczycki
Duke - Tomasz Steciuk
Anastasia - Monika Pikuła
Drizella - Anna Sroka-Hryń
Dobra Wróżka - Mirosława Krajewska-Marczewska
Kajtek - Jarosław Boberek
Jacek - Jacek Bończyk

oraz :
Bożena Furczyk, Dorota Landowska, Barbara Pigoń,
Joanna Węgrzynowska-Cybińska, Anna Wodzyńska,
Beata Wyrąbkiewicz, Bartosz Martyna, Grzegorz Pierczyński

barszym53

Żaden z tych głosów nie będzie pasował... Zepsuli film... Kupię ale będę oglądał tylko po angielsku

ocenił(a) film na 10
barszym53

Wymówki CD Projekt w stylu, że stara ścieżka dubbingowa jest na tyle zniszczona, że nie da się jej zremasterować ku nowej technologii jest śmieszna. W USA wydają na Blu-ray klasyki z pierwotnym dubbingiem i jakoś problemu nie ma. Nie mam nic przeciwko nowemu dubbingowi - ale klienci powinni mieć możliwość wyboru w kwestii dubbingu nowego i starego (innymi słowy oba powinny znaleźć się na płycie). Wydawanie filmu wg własnego uznania przez dystrybutora jest nie fair wobec klienta. Chyba tylko raz widziałem solidne wydanie DVD co prawda kiepskiego filmu, bo "Batman i Robin" - jest lektor, jest pl dubbing i jest wersja z napisami ;d. Żyć nie umierać, a u CD Projekt? Oglądaj w takiej wersji jaką ci pod nos podstawią. Eh...

Pozdrawiam! ;)

ocenił(a) film na 10
barszym53

Oglądałam ten film tysiąc razy, ale... Kim jest Duke?!

enjoyy

Może chodzi o Wielkiego księcia>

ocenił(a) film na 10
barszym53

Właśnie jestem po obejrzeniu tej wersji i może dodam me skromne przemyślenia:
Kopciuszek - Może być. Nic specjalnie świetne i strasznego. Tylko bardziej mi się podobał jej głos gdy śpiewała.
Książe - Ależ on miał uroczy głos! Bardzo mi się podobał :3.
Macocha - Brakowało mi jej spokojnego i szyderczego głosu z pierwszej wersji...
Król - Okej...
Duke (Arcyksiąże) - Jego głosu najbardziej się obawiałam! No, bo Tomasz Steciuk... Nie, po prostu średnio pasuje. A tak przy okazji jak widać będzie kolejna postać którą Steciuk dubbingował i głosem kojarzy mi się z Once-ler'em. Me życie nigdy już nie będzie takie same |D.
Anastazja - A z tego głosu najbardziej się śmiałam, ale było dobrze.
Drizella - Zbyt skrzekliwy na moje standardy.
Dobra Wróżka - Sytuacja podobna jak z Cindy. Był okej, ale szału nie ma.
Kajtek i Jacek - Alleluja! Oni przypominali oryginały! Brakowało mi tylko firmowego ,,zuk, zuk" Jacka.

Na koniec miała opinia na temat piosenek. Szkoda mi było, że nie ma oryginalnego tłumaczenia... Najbardziej mi było szkoda, że nie mogłam usłyszeć ,,I świt nie przerwie moich marzeń". Ale nie było aż tak źle z nimi... Prawda? Och tak na marginesie czy w nowej wersji ,,So this is love" partię Księcia śpiewał Steciuk? Bo mniej więcej przez to, to chyba najlepsza piosenka z nowej wersji.

enjoyy

A wydanie jak? Masz blu-ray czy DVD. Obraz, dodatki.

ocenił(a) film na 10
bartekbasista

Mam DVD. Obraz ,,4:3 full screen (1:33:1). Nie mam pojęcia o co chodzi w tym, ale co tam. Dodatki to były: ,,I żyli długo i Zaplątani (Tangled Ever After)", ,,Kulisy magii: Fantasyland z księżniczkami Disney'a", oraz ta reklamówka o Blu-ray'u z Timonem i Pumbą. W każdym razie myślę, że takie są, bo jeszcze ich nie oglądałam.

enjoyy

W sensie czy ładny:D, ale dzięki.

ocenił(a) film na 10
enjoyy

Księciu głosu użyczał piosenkarz i aktor teatralny, a także reprezentant Polski na Eurowizji 2010, można go było wcześniej usłyszeć jeszcze w "Księżniczce i żabie" jako księcia Naveena. Facet ma naprawdę dobry i powalający głos. Do tego nieźle śpiewa.

Pozdrawiam! ;)

ocenił(a) film na 7
enjoyy

Mam pytanie, czy w nowej polskiej wersji jest tak, że Kopciuszek ma na imię Cinderella (w sensie ,,Miała na imię Cinderella. Traktowano ją jak kopciuszka")? Bo to trochę głupie. :)

ocenił(a) film na 10
Princess_Daisy

Niestety (dla mnie niestety) nazywają ją ,,Kopciuszek". A szkoda, myślałam, że zostawią choć to ze starej wersji...

ocenił(a) film na 7
enjoyy

Dzięki za informacje. Dla mnie lepszy ,,Kopciuszek" niż ,,Cinderella". Ale to tylko moje zdanie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones