PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=658261}

Kot do wynajęcia

Rentaneko
6,9 860
ocen
6,9 10 1 860
6,7 3
oceny krytyków
Kot do wynajęcia
powrót do forum filmu Kot do wynajęcia

tylko moim zdaniem kręcony trochę za ciężką ręką, i nie chodzi o te fragmenty gdzie można się uśmiechnąć tylko o te gdzie "kawa została wyłożona na ławę".
Momentami zbyt dosłowny przez co ma się wrażenie, że reżyserka nie dowierza potencjalnemu widzowi i próbuje naprowadzić go co do swoich intencji. A czasami aż prosiłoby się wcześniej zakończyć wątki. Wprowadzić więcej niedomówień.
Temat filmu zawsze ważny i zawsze aktualny czyli samotność niezależnie od wieku. I próba bohaterki, również samotnej dziewczyny, niesienia pomocy w takich momentach życia.

pessoaa

Ogląda się przyjemnie, ale rzeczywiście brakuje w tym filmie głębi. Może w Japonii samotność jest tak powszechna, że film ma być poruszeniem tematu w lekkiej formie po to by ludzie nią dotknięci nie wpadli w depresję. Czasami nawet zaśmiałam się z tej mam nadzieję zamierzonej trywializacji. No cóż.., Japończycy są specyficzni i za tę wręcz kocią delikatność, lubię ich.

ocenił(a) film na 7
reveuse_bs

Ale w zasadzie to po co tam głębia?

ocenił(a) film na 9
pessoaa

A według mnie to dobry film, nawet bardzo. Po prostu utrzymany jest w estetyce japońskiej, którą trudniej zrozumieć nam europejczykom. No i to zakończenie - obawiałam się, a nawet trochę czekałam na stereotypowe "i żyli długo i szczęśliwie" a tu bum! Nie ma :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones