PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=219972}

Kot w butach

Puss in Boots
6,5 85 445
ocen
6,5 10 1 85445
5,6 16
ocen krytyków
Kot w butach
powrót do forum filmu Kot w butach

Czemu jajco?

ocenił(a) film na 6

Ktoś wyjaśni czemu w filmie występuje postać jajka? Rozumiem zwierzęta, magiczne i mityczne
stwory, ale czemu jajko? Rozumiem, że to metafora przemiany, zepsucia itd. ale ta postać w ogóle
nie pasuje do tego filmu.

ocenił(a) film na 10
DrumerPL

Cóż moim zdaniem właśnie chociażby ze względu na metaforę i że robiło kota w przysłowiowe ,, jajco";) mi ta postać pasuje.

ocenił(a) film na 6
shogun096

Ale pasuje tylko pod względem metaforycznym, ale żart ten może być dobry na początku, a nie kiedy jajco gra cały czas. Zwłaszcza, że w żadnej bajce nie słyszałem o gadającym jajku. A właśnie wszystkie postacie mają jakieś oparcie w książkach.

ocenił(a) film na 10
DrumerPL

Podobno to jakaś anglojęzyczna bajka ale sprawdzę to;)

shogun096

W Kiepskich było gadające jajo.

ocenił(a) film na 10
DrumerPL

Na Wikipedii pisze że to postać z angielskiego wiersza-zagadki więc no można go mniej więcej uznać za postać fantastyczną a co za tym idzie bajkową:)

ocenił(a) film na 6
shogun096

(jest napisane*). Mimo wszystko raczej nikt tej postaci nie zna. Ale cały czas trzymam się tego że nie jest ani człowiekiem ani zwierzęciem, więc trochę wypada z kontekstu. No ale w końcu to tylko moja opinia. Bo jak widzę to piszę z ulubieńcem tej bajki :)

DrumerPL

"wypada z kontekstu" - powiedz to Ciastkowi
to, że ty nie znasz tej postaci z bajki nie znaczy, że nie pasuje

ocenił(a) film na 8
DrumerPL

Humpty Dumpty jest postacią jakiegoś angielskiego wierszyka, jak wcześniej wspomniane było
Chodziło w nim generalnie o to, że owe jajko siedziało na moście, po czym spadło
Nie pamiętam dokładnie, ale ogólnie postać kojarzę

ocenił(a) film na 8
ryba619

Wierszyk chyba brzmiał jakoś tak:
Humpty Dumpty na murze siadł.
Humpty Dumpty z wysoka spadł.
I wszyscy konni i wszyscy dworzanie
Złożyć go w całość nie byli już w stanie.

Czytałam to kilka lat temu i mogłam coś przekręcić, ale mniej więcej tak to było.

ocenił(a) film na 6
Elliot1998

No ok. Niech będzie, że ten wierszyk jest wystarczający do wprowadzenia tej postaci do bajki. Bo raczej jest mało znana i prawie nic o niej nie wiemy.

ocenił(a) film na 7
DrumerPL

W wielu bajkach pojawia się Humpty Dumpty. Pamietam tę postać z Toma i Jerrego i innych bajek. Pojawia się w Alicji w Krainie Czarów. O ile się nie mylę wierszyk jest oryginalnie brytyjski, z początku XIXw. Ogólnie jest to baaaaardzo znana postać dla dzieci z państw Anglo-języcznych ^u^

ocenił(a) film na 6
Teerea

No w sumie biorąc poprawkę na to, że produkcja jest amerykańska można stwierdzić, że jest znana. Lecz z naszej perspektywy jest już trochę inaczej.

ocenił(a) film na 7
DrumerPL

"Ktoś wyjaśni czemu w filmie występuje postać jajka? Rozumiem zwierzęta, magiczne i mityczne
stwory, ale czemu jajko? Rozumiem, że to metafora przemiany, zepsucia itd. ale ta postać w ogóle
nie pasuje do tego filmu."

Odpowiedź: To nie metafora zepsucia, przemiany, a popularna postać z popularnej bajki w krajach anglojęzycznych, a produkcja jest (jak sam stwierdziłeś) amerykańska.

Koniec wywodu ^^".

Tak, u nas jest inaczej, ale to nie jest pod polaczków robione ^^".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones