PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=219972}

Kot w butach

Puss in Boots
6,5 85 477
ocen
6,5 10 1 85477
5,7 17
ocen krytyków
Kot w butach
powrót do forum filmu Kot w butach

czemu są dwie różne daty????????????????????

fifionek_1991

Hmm bo Polska to zacofany kraj i wszystko (prawie) jest później ?...

użytkownik usunięty
Biogdan

Spróbuj wcześniej zrobić dubbing;)

ocenił(a) film na 6
Biogdan

Nie przesadzajmy z tym zacofaniem. Np. w Wielkiej Brytanii niektóre filmy pojawiają się na ekranie później niż w Polsce.

ocenił(a) film na 4
fifionek_1991

pewnie temu bo będzie robiony przez ten czas dubbing

fifionek_1991

Tu nie chodzi o dubbing, który można zrobić znacznie wcześniej by zdążyć na premierę - nie raz już tak było i jakoś da się.
To są wyłącznie względy marketingowe. Po prostu chodzi o kasę. Dystrybutorzy kapnęli się, że po świętach i sylwestrze animacje sprzedaję się u nas znakomicie, więc to wykorzystują.

ocenił(a) film na 6
Kazioo

nigdy sie nad tym nie zastanawialem ale Kazioo chyba ma racje

ocenił(a) film na 7
Holek94

tym bardziej, że 6 stycznia jest (hura) ustawowo dniem wolnym od pracy

Kazioo

A poza tym na film z najlepszym(wg. mas) bohaterem ze Shreka wszyscy będą chcieli iść. Zwłaszcza, że teraz dla młodych rodziców ostatnio zrobiło się modne chodzenie do kina z dziećmi. Coś jak z "Piratami...4". Usuwają wszystkich bohaterów oprócz jednego najbardziej rozpoznawalnego.

napruto

To chyba raczej jest "Spin-off" (tak to się chyba nazywa)- chcą pociągnąć jeszcze trochę kasy rozwijając wątek innego bohatera

ocenił(a) film na 7
kpawel125

Tak to się nazywa, ale spin-off to raczej coś jak "pada shrek" czyli krótka opowieść o bohaterach filmu. Jeśli chodzi o historię innyh bohaterów - tu masz rację.

Kazioo

pewnie że chodzi o to że po świętach lepiej się sprzedaje, w innych krajach np. Niemcy filmy z ich dubbingiem maja premierę tego samego dnia co światowa albo parę dni później góra, dystrybutorzy mają już wcześniej dostęp do filmu więc z dubbingiem spokojnie zdążą na premierę światową, a że w Polsce góruje cwaniactwo będziemy mieli film 2 miesiące później.

ocenił(a) film na 7
xedor

nie lubie filmów z dubbingiem, czy ta data jest dla premiery z dubbingiem czy lektorem ? Jeśli z dubbingiem to czy ktoś mógłby mi na PW wysłać datę filmu z lektorem ?

użytkownik usunięty
Ned23

zakładam, że najprędzej jak na TVN lub Polsacie puszczą wersję z biednym lektorem, czyli gdzieś w 2015/2016 roku... zależy jeszcze od sukcesu tego filmu. W bajkach dubbing polski zawsze wygrywa z wersją ang., ale w życiu nie chciałbym słuchać zwykłych filmów z głosami, wystarczy mi, jak na TV mi czeską stację załapie, albo jak na youtube włączyłem zwiastun "czarnego łabędzia" z niemieckim dubbingiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones