PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6880}

Król Lew II: Czas Simby

The Lion King II: Simba's Pride
7,5 102 108
ocen
7,5 10 1 102108
5,7 15
ocen krytyków
Król Lew II: Czas Simby
powrót do forum filmu Król Lew II: Czas Simby

Inny Simba

ocenił(a) film na 9

nie wydaje się wam że Simba w tej części jest taki bardziej.......dupkowaty ? To już nie jest ten sam wesoły Simba co w jedynce

ocenił(a) film na 5
jestemtwoimojcem

Zmężniał.

ocenił(a) film na 9
RAC_79

też prawda......

jestemtwoimojcem

To chyba normalne, że się zmienił. Ojcostwo, władza i powstałe z tym problemy sprawiły, że stał się bardziej dojrzalszy i mądrzejszy.

ocenił(a) film na 9
Salina

Podłączam się do odpowiedzi ; )

Salina

Salina, i właśnie to najbardziej w nim lubię. :) Poza tym bardzo cenię Simbę za jego dobroć i szlachetność.

ocenił(a) film na 9
GPS_Grzegorz

Szkoda tylko że tak pochopnie ocenił Kovu wygnawszy go. Płakałam na piosence Jeden z nas : )

natka17_1998

Rozumiem, w jakiej sytuacji był oraz jakimi informacjami i przesłankami dysponował. Do tego dołożyło się jeszcze zaskoczenie i szok, spowodowany całym tym zajściem. Przypuszczam, że większość z nas postąpiłaby tak samo w tej sytuacji, bowiem nieszczęśliwy zbieg okoliczności, a także to, co powiedziała Zira sprawiło, że intencje Kovu wydawały się Simbie jednoznaczne. Nie winię go więc za jego decyzję. Nam ludziom także często zdarza się niesłusznie kogoś ocenić.

ocenił(a) film na 9
GPS_Grzegorz

No wiem, trudno było Simbie uwierzyć że to nie wina Kovu. W dodatku nadal miał uraz po Skazie, no a Kovu to jest jednak jego potomek. Tylko Kiara była strasznie smutna. Jej i Kovu było mi żal.

ocenił(a) film na 3
jestemtwoimojcem

Tak. Stracił kompletnie trzeźwość myślenia i przejawiał początkowe stadium manii prześladowczej. Kompletnie zepsuli mu charakter.

ocenił(a) film na 9
WielkiTrollini

Idealnie to ujeles. Chociaz taki Simba jak pod koniec podoba mi się. Ale przez caly film jest zbyt ....nudny?

ocenił(a) film na 3
jestemtwoimojcem

Jak dla mnie był umiarkowanie ciekawy ale za to bardzo ubogi treściowo. Pierwsza część poruszała kilka tematów, nad którymi warto było się zastanowić natomiast tutaj morał jak i cała fabuła były dość banalne, postacie nieciekawe a i grafika nieszczególna.

ocenił(a) film na 9
WielkiTrollini

Co do nowych postaci to Kovu jest dosyc ciekawy. A reszta Zira , a szczególnie debil Nuka mne drażniły.

ocenił(a) film na 3
jestemtwoimojcem

Lubiłem Kovu jak byłem mały ale potem nawet on zaczął mnie drażnić :D Choć uważam, że Zira ma charyzmę.

ocenił(a) film na 3
WielkiTrollini

Przepraszam, pomyłka, źle przeczytałem :D Zrozumiałem, że mówisz, że film jest nudny :D Simba jak dla mnie był zwyczajnie irytujący. Nie potrafił rozmawiać z własną córką, hamował jej rozwój, kłamał a dodatkowo był zamknięty na wszelkie sensowne argumenty co do zaistniałej sytuacji i cały czas kierował się swoimi paranoicznymi przeczuciami. Nie wykazywał żadnych cech dobrego władcy. To straszna plama ze strony twórców by z najważniejszej w sumie postaci pozytywnej zrobić negatywną a przynajmniej na pierwszy rzut oka nie do końca zdrową, choć fakt faktem, miał dobre podłoże ku jakiejś zapaści po tym wszystkim co przeżył. To jednak moim zdaniem nie pasuje do bajki dla dzieci.

ocenił(a) film na 9
WielkiTrollini

Wkurzył mnie kiedy wygnał Kovu no przecież mógł go chociaż wysłuchać....no i posmutniałem jak poznałem tego nowego Simbe to znaczy nie jest wcale taki zły bądz co badz stara sie byc dobrym władcą ale w mojej pamieci pozostanie Simba z jedynki. Jeeeezu jak to brzmi:-)

ocenił(a) film na 3
jestemtwoimojcem

Dla mnie cała seria Króla lwa skończyła się na jedynce :)

ocenił(a) film na 9
WielkiTrollini

Ja uznaję 2 pierwsze części ; ) 3 to już dla mnie taki dodatek w charakterze komedii. Dla mnie żeby istniała kolejna część to musi spełniać warunek: wzruszająca, piękne piosenki i z morałem. Bo na tym polega ,,Król Lew''.

natka17_1998

Część pierwsza i pół (właśnie tak, bo to nie jest naprawdę trzecia część) prawdę mówiąc niczego już nie wnosi. Jest w zasadzie odgrzewanym kotletem, pokazującym jedynkę "od kulis" i z perspektywy naszych dwóch błaznów. Nie ma w nim żadnej konkretnej fabuły - akcja toczy się równolegle do pierwszej części i prawie nic nowego się w nim nie pojawia.

ocenił(a) film na 9
GPS_Grzegorz

Zgadzam się z Tobą w zupełności. Film może nie jest zły, ale dla mnie to już nie Król Lew. Myślę że ciekawiej by było, gdyby tą trzecią część zrobili o Mufasie i Skazie jako o lwiątkach. Opowiadało by o ich dzieciństwie, przeżyciach i wyjaśnione by było powstanie blizny Skazy, który w rzeczywistości nazywał się Taka. To by było coś ciekawego, ale dzieciom pewnie i tak bardziej podoba się historia Pumby i Timona, która była zabawna.

ocenił(a) film na 8
jestemtwoimojcem

Cała fabuła filmu skupiła się na córce Simby - Kiarze i tego całego Kovu. Romansik, walka o pogodzenie stad, takie tam... A Simba, cóż... W tym filmie objął szlachetną rolę postaci drugoplanowej i nie dziwota, że był trochę nudny. To nie na nim miała się skupić cała nasza uwaga, tylko na tak zwanej "nowej generacji" ;)

ocenił(a) film na 7
jestemtwoimojcem

Tak to już bywa. Wiedzial jaki był w dzieciństwie i przypuszczał ze jego córka będzie podobna. Nadopiekuńczy był przede wszystkim z powodu śmierci mufasy...zreszta mlodzi tatuśkowie tak mają.

ocenił(a) film na 9
Cadavera

Zgadzam się : )

ocenił(a) film na 9
jestemtwoimojcem

Dupkowaty może nie, ale bardziej luzacki - owszem. Coś, co obecnie określa się poprawnie politycznie jako 'młody dorosły'. Traci na powadze i tragiczności. Facet z biura koło 30tki, ot co ;) Nawet fryzurkę ma... popatrzcie uważniej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones