PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6880}

Król Lew II: Czas Simby

The Lion King II: Simba's Pride
7,5 102 073
oceny
7,5 10 1 102073
5,7 15
ocen krytyków
Król Lew II: Czas Simby
powrót do forum filmu Król Lew II: Czas Simby

Przyznam się szczerze, kiedyś uważałem że animacja w drugiej części jest o niebo lepsza niż w
pierwszej.

Tak, możecie zacząć się śmiać, lecz naprawdę nie miałem pojęcia co ludzie mają na myśli
mówiąc: "Słaba animacja". Po prostu tego nie rozumiałem! I mimo że wciąż w moim odczuciu
"Król Lew II" jest lepszy niż pierwsza część... Ehhh... Trzeba też pogodzić się z rzeczywistością,
animacja faktycznie ma sporo słabych punktów...

Chciałem jednak zwrócić uwagę na jedną rzecz, która naprawdę ukuła mnie w oczy. Pamiętacie
scenę śmierci Ziry? Pamiętacie może reakcję Kovu? Taki *wydech*, który naprawdę mi się
spodobał. Pokazanie jak wiele bólu matka wprowadziła w jego serce, a teraz jeszcze odrzuciła
pomoc, ginąc. Ani nie było mu jej specjalnie żal, ani nie był z tego powodu zadowolony. Po
prostu, dodatkowy ból. Może przypomnę kadr:

http://img1.wikia.nocookie.net/__cb20140129001619/lionking/images/thumb/2/20/Sig h.png/300px-Sigh.png

Zaraz, zaraz! Coś jest na tym zdjęciu nie tak! Ale co...? No przecież! Gdzie jest blizna Kovu!?

Wbrew pozorom nie jest to zwykły błąd, typu: "Nie dorysowaliśmy blizny". O nie! To by było jeszcze
do zniesienia!

Pamiętacie może scenę, w której Kovu w samotności przygotowuje się by wyjawić Kiarzę prawdę
o swojej misji? Zobaczcie sobie ją dokładnie. Ten *wydech* Kovu, jest po raz pierwszy właśnie
przy tej scenie! Co zatem zrobili twórcy? Po prostu wzięli tą samą scenę, odwrócili ją i wkleili na
koniec filmu! Teraz za każdym razem pamiętajcie, że kiedy oglądacie ten film, w tej właśnie
scenie Kovu magicznie prze teleportował się i stoi na Lwiej Skale...

Nie mogę uwierzyć jak coś tak paskudnie leniwego mogli zrobić... =,=

ocenił(a) film na 9
andrzej_goscicki

Grunt to spostrzegawczość.

ocenił(a) film na 10
TangoAndWaltz

Która odbiera wszelką radość z oglądania... A przynajmniej część.

ocenił(a) film na 9
andrzej_goscicki

Oglądać można na różne sposoby, i to nawet jeden widz i ten sam film. W teorii literatury nazwaliby to fokalizacją bodajże.

ocenił(a) film na 10
TangoAndWaltz

Dobrze jeszcze, jak ktoś potrafi nad tym panować. Ja nie potrafię.

ocenił(a) film na 8
andrzej_goscicki

Film w porównaniu z innymi sequelami Disney'a wygląda bardzo dobrze. Nie ma co się szczególnie czepiać tego typu trików (gratuluję spostrzegawczości), bo należy wziąć pod uwagę, że jest to animacja o znacznie niższym budżecie niż kinowy oryginał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones