PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6878}

Król Lew

The Lion King
8,2 573 653
oceny
8,2 10 1 573653
8,4 36
ocen krytyków
Król Lew
powrót do forum filmu Król Lew

Pierwszy raz oglądałem Króla Lwa 12lat temu. Coś mnie podkusiło i pobrałem go by obejrzeć jeszcze raz.Szuakałem na google czegos na temat Króla Lwa 4 .Sprawdzałem wszędzie niektórzy mówią że powstanie 4 cześć inni nic o niej nie wiedzą .Gdzieś na angielskiej stronie znalazłem posta na temat kontynuacji tego arcydzieła wśród filmów animowanych. Mianowicie pisali że w planach premiera ma się odbyć w 2012roku.Ma opowiadać podobno historię Mufasy. Nie wiem czy to prawdziwe informacje.
Jak ktoś coś wie na temat Króla Lwa 4 niech się wypowie .

vix_1101

Bardzo jestem ciekawy czy te informacje są prawdziwe.

ocenił(a) film na 10
vix_1101

Zaspokoję twoją ciekawość :)
Otóż tak. Po pierwsze wytwórnia zajmująca się produkcją sequeli (kontynuacji) DisneyToon Studios zawiesiła pracę nad nimi. Raczej na zawsze. Powodem jest nowe kierownictwo. Choć tak naprawdę to zapewne chodzi o mały krąg odbiorców. Rynek sequeli - DVD (o słabej animacji i wykonaniu ogólnym) przestał być opłacalny, a jak wiemy, wszystkie kontynuacje disneyowskich hitów były wykonywane (na szczęście) przy pomocy techniki 2D (rysunkowej, tradycyjnej). Samo studio w sensie ogólnym, zostało już dawno pokonane przez konkurencję (tutaj szczególnie - Dream Works), więc obecnie Walt Disney Pictures żyje z Hannah Montana i innych seriali aktorkich.
Finansowo podtrzymuje spółkę Pixar (Auta, Ratatuj, WALL-E, Toy Story), jednak laury zbiera jako osobna wytwórnia, mylnie kojarzona z Disneyem, który jest tylko dodatkiem do całości.

Disney finansowo jest na dnie. Więc nie może sobie pozwolić na skakanie. Z tego też względu wytwórnia wprowadziła nowe zasady:

Wyłącznie jedna animacja kinowa na rok.
Animacje od razu wydawane na rynek DVD - też jedna na rok.

Najbliższe, potwierdzone plany:

Obecnie zakończone zostały prace nad najnowszą już 49. klasyczną animacją:

"Księżniczka i żaba" (The Princess And The Frog)
premiera w Polsce styczeń 2010
Sygnowana, jako wielki, WIELKI powrót Disneya. Z względu na wysyp animacji komputerowych w stylu "w kinach w 3D", jest to niewątpliwy ewenement, gdyż film jest w całości wyprodukowany metodą tradycyjną jak "Król Lew". Od sukcesu kasowego tego filmu zależy praktycznie dalsza kariera animacji rysunkowej studia.

"Roszpunka" (Rapunzel)
premiera w Polsce zima 2011 (tak przypuszczam)
Baśń o Roszpunce. Wykonana metodą 3D. Na razie jeszcze nie znamy oficjalnego zarysu.

"Król elfów" (The Kings Of Elves)
premiera zima 2012/2013
praktycznie o tym filmie nie wiadomo nic. Jego realizacja zależy od sukcesu poprzedników.

Rynek DVD:
Sequele:

Disney kończy z sequelami. Przynajmniej na najbliższe 4 lata.
Najnowszą produkcją studia jest

"Dzwoneczek" będący pierwszą z czterech części o słynnej wróżce z "Piotrusia Pana".

Właśnie za miesiąc premierę będzie miała druga część cyklu.

Wszystkie wcześniejsze projekty (ja oprócz kontynuacji "Króla lwa" słyszałem też o drugiej części "Aryskotratów" i jeszcze znalazło sie parę rewelacji) - ZOSTAJĄ DEFINITYWNIE ZAWIESZONE.

Pozdrawiam!

akira894

czyli niebędzie króla lwa 4 :(
to szkoda bo to jest fajna animowana bajka

przemol123456789

jakby ktoś wiedział wiencej na ten temat tp prosze pisać!!

przemol123456789

prosze o jak najszybszom odpowieć w sprawie króla lwa 4

ocenił(a) film na 10
przemol123456789

Witam i szybko odpowiadam. "Króla Lwa 4" na pewno raczej nie będzie. A przynajmniej Disney do jakichkolwiek sequeli wracać na razie nie zamierza. Chyba, że do jakiś krótkometrażówek. Ale o tym też cisza.

Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
akira894

"na pewno raczej nie będzie"

Sorki, wiem że czepiam się jak zgrzybiały dziadek, ale to mnie rozbawiło ^^.

ocenił(a) film na 10
andrzej_goscicki

Spoko. W sumie - wyszło coś między między - czyli "nie potwierdzam, nie zaprzeczam" ;d.

ocenił(a) film na 10
akira894

To fakt ;).

vix_1101

Teraz (już jutro 2020r) mówią że coś ma być o dzieciach Kiary i Kovu (Ignis, Kufa i Tamu) niestety nie wiem czy to prawda ale trzymam kciuki bo to najlepsza bajka na świecie ;)

vix_1101

Wychodzi na to że masz około 20 lat i interesujesz się historią animowanych lwów. ŻAŁOSNE

McLlovin

ŻAŁOSNE to jest twoje zachowanie na tym forum, trollowa dziewczynko.

Slaught

nie bardziej niż oglądanie takich bajek przez 20 latków

ocenił(a) film na 10
McLlovin

Nie bardziej niż zachowanie takich dzieci jak ty, myślących że filmy animowane są dla dzieci ;).

andrzej_goscicki

przyznaje nie mam racji filmy animowane nie są tylko dla dzieci są także dla zdziecinniałych ludzi takich jak ty

ocenił(a) film na 10
McLlovin

Jak już mówiłem: nie ma osoby dorosłej. Jest to abstrakcyjne stwierdzenie.

I powtórzę kolejny raz: twoje twierdzenie jest bardzo dziecinne. Używają go tylko ludzie, w których środowiskach oglądanie filmów animowanych to "obciach". Te kręgi to kręgi młodzieżowe, młody ;).

ocenił(a) film na 10
McLlovin

haha, w bajkach, czy raczej w dobrych filmach animowanych, czy jak w tym przypadku rysunkowych, jest dodatkowa magia jakiej nie ma w filmach, choć nie umniejszam filmom. Tak samo różnej jakości artystycznej, emocjonalnej, formalnej są filmy kręcone kamerą jaki i filmy animowane. Osobiście uwielbiam animacje, sama też z zamiłowania do niej zaczynam tworzyć własne.
Ale rozumiem trochę McLlovin. Niektóre rzeczy rozumie się dużo później, czy raczej powinnam napisać zaczyna się rozumieć w pewnym momencie, bo moment ten on jest zindywidualizowany. Przychodzą z wiekiem lub pod wpływem różnych wydarzeń. Niektóre bajki się bagatelizuje, ale jak wraca się do nich po latach to otwierają się oczy.
Ja jestem z pokolenia dzieci płaczących w kinie na Królu Lwie, teraz natomiast na samą myśl łzy się same kręcą w oczach, bo wiem na jakie emocje jestem narażona jeśli znów go obejrzę. Myślę, że za kilka lat, odbiorę go znów inaczej.

Dla nie przekonanych do animacji jednakże dla tych co się chcą przekonać, polecam oglądanie dodatków specjalnych. Oglądnąć proces tworzenia, jak wyglądał reaserch, rozmowy z twórcami, to też stawia film w innym świetle.

Co do zdziecinniałych dzieci :) to fajnie jest być zdziecinniałym dzieckiem, fajnie jest być dzieckiem, wiesz? A nie nadętym nibydorosłym, który ma się za najmądrzejszego na świecie :)

anpi

daruj sobie długie przemowy bo szkoda mi czasu na czytanie tych głupot wolę oglądać jakieś porządne filmy

ocenił(a) film na 10
McLlovin

nie musisz czytać :)
Idź lepiej oglądnij jakiś porządny film i baw się dobrze :)

anpi

dziękuję, mam taki zamiar

McLlovin

ty serio chłoptasiu nie masz prywatnego życia? 24/7 siedzisz na forum Króla Lwa?
jesteś gorszy niż rexona.

ed j. rush

nie częściej niż niektórzy

ocenił(a) film na 9
ed j. rush

Ja rozumiem, że często tu siedzą fani Króla lwa, ale nie ktoś, kto cały czas wypisuje, jak mu sie nie podoba, że ludzie po 20 lubią ten film animowany. Nie masz większych problemów w zyciu?

McLlovin

Powiem Ci nie ważne czy masz 20 lat czy 40 lat. Dla nie których może być to ważne, bo się na tym wychowali. Jeśli coś Ci nie pasuje to nie musisz się wypowiadać i mam to gdzieś, że ta „rozmowa” była 11 lat temu. Ja bym chciał by powstał Król Lew 4, bo to jest
bajko-film na którym się wychowałem.
I na innych serialach czy bajko-filmach. Jeśli kogoś uważasz za ŻAŁOSNEGO to lepiej spójrz na Siebie, nie masz za grosz szacunku do innych. Tylko Tyle w tym temacie

ocenił(a) film na 9
vix_1101

czyli....nie będzie króla lwa 4..;(\ szkoda a tak się cieszyłam...:(

ocenił(a) film na 10
vix_1101

Echhh to by bylo mega. Z pewnoscia produkcja ta bylaby ogromnym sukcesem. Do tej pory Mufasa jest najbardziej tajemnicza postacia w filmie "krol lew". Fajnie by bylo poznac jego historie...niech zrobia ta czworke a nie jakies badziewie wypuszczaja ktore i tak niewiele osob oglada i nie robia furrory.

vix_1101

czytalam na necie i tak bendzie krol lew 4 na szczescie nie wiem kiedy ale bendzie pierwszy raz jak zobaczylam krola lwa 1 to bylojak mialam 3 latka czyli z 16 lat temu :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones