PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6878}

Król Lew

The Lion King
8,2 573 882
oceny
8,2 10 1 573882
8,4 37
ocen krytyków
Król Lew
powrót do forum filmu Król Lew

Najlepsza bajka jaką w życiu oglądałem !!!! Moje dzieciństwo kojarzy się bardzo z tą bajką :) Świetna bajka, fabuła, dubbing polski, muzyka itd. Poprostu mistrzostwo :)

netti

To prawda. Rzadko się zdarza, żeby dubbing był tak dobry. Chociaż akurat polski dubbing (na tle na przykład niemieckiego), a tym bardziej w bakach, wypada bardzo pozytywnie. Jednak mało która bajka ma tak fajny dubbing jak ta!

ocenił(a) film na 10
netti

Nic dodać ,nic ująć ,ta Bajka (Film) jest genialna!

netti

Nio ale np. Timon i Pumba to mistrzostwo :P Ich texty, śpiew, głosy wpasowane w osobowość postaci rewelka :)

Aż chce się zrobić dziecko i im puścić tą bajke :P heh żarcik ;p

netti

zgadzam się. dla mnie to również jedna z najlepszych animacji, jakie widziałem.

netti

Jako dziecko oglądałam to dzień w dzień, mam do tej bajki wielki sentyment, po prostu ją UWIELBIAM!!:))
Co do dubbingu, to w tej bajce jest rzeczywiście rewelacyjny!

ocenił(a) film na 10
Lady_Sakura

Ja też, przychodziłem z przedszkola i włączałem Króla Lwa, po za tym jest to pierwszy film na jakim byłem w Kinie.

użytkownik usunięty
netti

Zgadzam się:) najlepsza bajka disneyowsa :D ale już następne części nie były tak dobre jak pierwsza

netti

Świetna bajka... wychowani na shreku tego nie docenią... to co teraz Disney prezentuje miedzy innymi na Disney Channel ... to jest jakis kosmos... w porownaniu do tego co bylo kiedys...


http://www.youtube.com/watch?v=vXItZh_71dw
Aż się łezka w oku kręci...

użytkownik usunięty
lovelysara

Pamiętam jak zawsze płakałam w momencie kiedy Mufasa umierał i byłam zła na Skazę :P dla mnie smutnym momentem było jeszcze to jak ojciec Simby ukazał mu się na niebie i przypomniał mu kim jest...

ocenił(a) film na 10

Najlepszy film animowany od stuleci już nigdy tak dobrego filmu nie będzie :) KRÓL LEW hmm wychowałam się na tym tylko w to siębawiłam i tylko z tego muzykę słuchałam do dziś podoba mnie się ten film. Płaczę na momencie gdy Mufasa umiera i gdy pojawia się Simbie na niebie :) polecam każdemu kto jeszcze nie był wstanie obejrzeć tego filmu :)

ocenił(a) film na 10
netti

wiecie co jest w tym największą rewelacją? nawet po latach, i po miliionach
razy oglądania tego, przy milion pierwszym razie i tak się płacze. TA
scena, wszyscy dobrze widzą jaką mam na myśli, wyciska więcej łez z jednego
człowieka niż jakakolwiek komedia romantyczna z sali kinowej pełnej kobiet.

ocenił(a) film na 10
dusia_09

bylam w kinie na tym i nikogo nie zdziwi fakt ze plakalam na scenie na ktorej wszyscy plakali...haha xD Bajka Klasyka nie to co teraz gowna do potegi typu, hannah montana itp wtedy naprawde bajki typu krol lew,bambi,kopciuszek,mala syrenka i wiele innych dziel Disneya mialy w sobie to cos ta magiczna chemie ktora przyciagala dzieci przed ekran uczyly milosci i to czym jest prawdziwa przyjazn dzieki temu pamietamy je do dzis widac byly robione z zaangazowaniem i sercem nie ta komercha i szajs jaki dzis jest

ocenił(a) film na 10
netti

Ah...wybacz ale musiałem sie odezwac -"The Lion King" nie jest bajką.Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
berithh

A niby czym jest może serialem ??!!

za krótki <br/>
za krótki <br/>


ocenił(a) film na 10

znasz róznice pomiędzy kategoriami do jakich powinno sie zaliczać dane filmy?
a moze "Scream" to horror?
Bo to tez wielka pomyłka na filmweb

użytkownik usunięty
berithh

a czym jest nadawanie cech ludzkich zwierzętom jak nie bajką??

Nadawanie cech ludzkich zwierzętom nie jest bajką, tylko personifikacją (uosobieniem).
Bajki pisał Krasicki. Tak. PISAŁ. Bo "bajka" to utwór literacki. Król Lew to najwyżej kreskówka albo film animowany.

użytkownik usunięty
Marei

Przecież personifikacji używa się właśnie w bajkach, i jeśli uprzemy się przy nazewnictwie to rzeczywiście król lew jest opowieścią animowaną ale dla każdego dziecka jest to tylko bajka, tu nie chodzi o technikę, nazwę lecz treść

użytkownik usunięty
Marei

A bajki pisał nie tylko Krasicki

za krótki <br/>
za krótki <br/>

ocenił(a) film na 9
berithh

"Scream" to thriller/dreszczowiec a "Król lew" to bajka.

ocenił(a) film na 10
Gojira

Co to za różnica czy bajka czy nie :) chociaż to film animowany jest :)

netti

Ja nawet nie wiedziałem, że to bajka. Zawsze myślałem, że to musicalowy dramat

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones