PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6878}

Król Lew

The Lion King
8,2 573 845
ocen
8,2 10 1 573845
8,4 37
ocen krytyków
Król Lew
powrót do forum filmu Król Lew

Mam dość nietypowe pytanie ale może znacie odpowiedź a mianowicie czy wiecie jakich owoców używa Rafiki? W filmie przewija się motyw ze a to na początku rozbija jakiś owoc i smaruje Simbę a to na swojej lasce ma jakieś przywiązane i intryguje mnie jakie to owoce:-)

ocenił(a) film na 10
Sangre_91

Nie mato jak intrygowanie kogoś kokosem

ocenił(a) film na 10
Sangre_91

Obawiam się że to nie kokosy i obawiam się że nie można stwierdzić jakiego rodzaju były to owoce. Mówi do ciebie osoba spędzająca w Afryce jakieś dziewięć miesięcy w roku. Owoc przypomina kokos, gdyż jest twardy, jednak ma dziwną barwę... i wnętrze...

Zadaj sobie pytanie "co w Afryce robią Mrówkojady?" a przekonasz się że nie wszystko w tym filmie jest tak łatwo wytłumaczalne :).

ocenił(a) film na 9
andrzej_goscicki

No dobra powiem o co dokładnie chodzi... moja dziewczyna mnie o to pytała i chciałem jej ulżyć w tych dociekaniach :-)

ocenił(a) film na 10
Sangre_91

Ehh.. Kobiety :). Znam ten ból...

ocenił(a) film na 9
andrzej_goscicki

Żeby było jasne... Ja mam świadomość tego że to jest bajka i pewne rzeczy tam zawarte mogą nie mieć miejsca na prawdę ot na przykład gadające lwy czy śpiewające tukany ale byłbym wdzięczny gdyby ktoś się pokusił o odpowiedź na ten temat :-)

ocenił(a) film na 10
Sangre_91

Już odpowiedziałem. Takowy owoc nie istnieje naprawdę, a na pewno nie w Afryce. Nie przypominam sobie owocu, który po rozbiciu skorupy miałby w środku sok truskawkowy(?). Kokos faktycznie jest podobny, ale jego wnętrze jest BIAŁE co chyba każdy wie. Dodatkowo skorupa wygląda inaczej. Mnie intryguję inny, jeden z tych co je Rafiki do laski przyczepił. Taki co jest dwuczęściowy, bo coś mi on przypomina, jednak nie wiem co.

Mimo to zastanawianie się nad tym jest nieco dziwne.
1. Tak jak to mówiłem, najprawdopodobniej wszystkie te owoce są zmyślone.
2. Trochę dziwny temat... Jakie owoce posiada Rafiki? To nawet brzmi śmiesznie :).

ocenił(a) film na 8
andrzej_goscicki

"Znam ten ból..." hahaha ;D

ocenił(a) film na 10
dittamercury

Tak wiem, słaby i stary seksistowski żart ;).

Sangre_91

Uwaga, odkop sprzed miliona lat...
To są najpewniej tykwy w wersji rysunkowej. Występują w Afryce i taki kształt mają na kiju Rafiki.

ocenił(a) film na 9
flower_biker

Dzięki, na szczęście dawno juz nie jestesmy razem i mam spokój z durnymi pytaniami :)

Sangre_91

To jest owoc baobabu (baobab fruit)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones