PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6878}

Król Lew

The Lion King
8,2 573 882
oceny
8,2 10 1 573882
8,4 37
ocen krytyków
Król Lew
powrót do forum filmu Król Lew

od ponad 15 lat, za każdym razem kiedy oglądam króla lwa, chce mi się płakać jak umiera
Mufasa i budzi się we mnie dziecko, które by strasznie cierpiało gdyby zabrakło wokół niego
najbliższych... Muzyka Zimmera w znacznym stopniu działa mi na zmysły... no i ten władczy
głos Wiktora Zborowskiego... Krótko mówiąc genialna kompozycja plus wzruszenia
gwarantowane! ;)

ocenił(a) film na 10
anka420

Najbardziej wzruszająca i dramatyczna scena(oczywiście dla mnie, niezmiennie od czasów premiery po dzis dzień)to objawienie sie Mufasy Simbie-"Simba zapomniałeś mnie...zapomniałeś kim jestes,wiec i zapomniałeś mnie"

ocenił(a) film na 9
Berith7777

"spójrz w głąb siebie Simba... (...) Pamiętaj kim jesteś!

ocenił(a) film na 10
anka420

Dokładnie;)Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
anka420

"Miłość rośnie wokół nas" hmm może to dziwne ale z kumplami po pijaku słuchamy tego kilkanaście razy pod rząd. Sam nie wiem co o tym myśleć :P:P:P
P.S mam żonę i jestem pewny swojej orientacji, żeby nie było ;)

użytkownik usunięty
DaMIaN_1988

Ten film to arcydzieło. nie ma co gadać. lubiłam go gdy byłam dzieckiem i nadal ten film jest dla mnie poruszający.

DaMIaN_1988

To jest akurat napisane przez Eltona Johna bodajże. Tak nawiasem mówiąc, intrygujące jest to co napisałeś.

ocenił(a) film na 8
dawo160496

Masz rację, Elton za ten kawałek dostał oscara

ocenił(a) film na 10
anka420

Król lew uczy, bawi, wzrusza i daje do myślenia. ; ) Bardzo wartościowa bajka którą ogląda się z zapartym tchem. ; )

anka420

Najpiękniejsza bajka na świecie. Prawdziwa, bez żadnej ściemy. Teraz dzieci powinny oglądać takie bajeczki, a nie jakieś 'świnki Peppy', bo później się dziwimy, czemu postępują TAK a nie inaczej...ale skąd mają brać wzorce, skoro oglądają bajki spaczające umysł?

anka420

"King of the Past" i wiele innych = coś pięknego

ocenił(a) film na 9
dawo160496

ja się cieszę, że bajki disneyowskie mam jeszcze na kasetach video i dvd. Za parę lat będę mogła je swoim dzieciom puszczać, bo te skomputeryzowane dziadostwa co lecą obecnie w tv są jakieś megazmechanizowane i zmutowane. Nie chciałabym mieć takiego dzieciństwa. Takie bajki jak dawniej to przynajmniej czegoś uczyły...
A co do Eltona Johna - świetny artysta mający bardzo uczuciowe utwory :) "Miłość rośnie wokół nas" jak widać hmmm... pobudza wyobraźnię i nie tylko... ;p

anka420

Muszę się nie zgodzić Pixar, według mnie, obecnie robi całkiem fajne bajki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones