PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=536242}

Król rozrywki

The Greatest Showman
7,6 61 231
ocen
7,6 10 1 61231
6,1 18
ocen krytyków
Król rozrywki
powrót do forum filmu Król rozrywki

Mam z tym filmem spory problem. Z jednej strony, całkowicie urzeka mnie przepychem i efektownością. Na ekranie mamy całą paletę barw, rozmaite numery taneczne, akrobatyczne i całkiem dobrą obsadę aktorską. Wokale i muzyka są naprawdę dobre - kawałki wpadają w ucho, a aktorzy doskonale sprawdzają się w swoich rolach. Ale... Brakuje mi w tym większego przesłania. Przykro to mówić, ale film jest po prostu banalny, fabuła nieco oklepana i prosta.
I jak tu ocenić taki film? Za rozmach, wręcz majestatyczną choreografię i idealnie dopracowane układy sceniczne (tak, mam na myśli Efrona i Jackmana w barze) wystawiam 8/10, chociaż coś w środku nie daje mi spokoju. Ponieważ ten film nie przedstawiał złożonej historii. Oceniłabym go na 7, ale to nie będzie dawało mi spokoju jeszcze bardziej, ponieważ nasycenie barwami oraz dźwiękami zapewniło mi przyjemność przez cały seans, a z kina wyszłam z wrażeniem świetnie spędzonego czasu. I co tu zrobić?
I jak obsada? Wspomniałam, że mi się podobała, ale może to uściślę. Jackman po raz kolejny upewnił mnie w tym, że wolę go w musicalach. Efron nareszcie przyznał się do swojej przeszłości (tak, mówię o HSM - znowu zaśpiewał), co bardzo miło przywitałam. Nieco zawiodły mnie role kobiece, szczególnie Ferguson i Williams. Co z Zendayą? Jestem całkiem zadowolona. Wydaje mi się, że udowodniła, że stać ją na coś więcej niż Disney.
Co myślicie?

ocenił(a) film na 9
zainteresowana

Właśnie byłam w kinie, moim zdaniem super. Trochę przesłodzone a historia spłycona,za dużo "przepychu" podczas występów w cyrku.Ale muzyka wg mnie świetna,choreografia była genialna. Efron i Jackman to dwie najlepsze role,chociaż Efrona średnio wcześniej lubiłam(o HSM już nie wspomnę) ale tutaj bardzo polubiłam jego postać,chyba najbardziej z wszystkich, również podobała mi się tańcząca Zendaya ,Williams nie lubię i tak było również tutaj. Film moim zdaniem bardzo dobry i przyjemny,warto zobaczyć :)

ocenił(a) film na 7
zainteresowana

Mylisz trochę pojęcia. Fabuła jest wręcz sztampowa. I taka ma chyba być. Ale przesłanie ? Przypomnij sobie chociażby sceny, jak okazuje się, że dom przejął bank, oraz późniejszą - na plaży. Przesłanie jest chyba najmocniejszym punktem tego filmu.

ocenił(a) film na 8
rezzou

Co do bycia sztampowym - dziękuję, brakowało mi słowa. A co do przesłania - też masz rację, ono jest w tym filmie jest bardzo mocno zaznaczone. Ale miałam na myśli, że nie jest niczym nowym, niczym odkrywczym. I przez to nie robi na mnie większego wrażenia. Jako najmocniejszy punkt tego filmu dalej uważam przepych choreografii i barw, chociaż to już chyba bardziej kwestia tego, na co akurat się zwróci uwagę, co zrobiło większe wrażenie.

ocenił(a) film na 9
zainteresowana

Dla mnie największym minusem jest czas trwania filmu. Zdecydowanie za krótki jak na musical. Powinien być dłuższy o jakieś 20-30 by bardziej rozwinąć historię i czegoś więcej dowiedzieć się o bohaterach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones