PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=874137}
5,9 2 557
ocen
5,9 10 1 2557
Królowe przekrętu
powrót do forum filmu Królowe przekrętu

To nie jest jakieś ambitne kino artystyczne, to jest raczej esej/felieton obyczajowy; ale niezwykle sprawnie zagrany i nakręcony. Film jest zupełnie celowo prawie zupełnie pozbawiony zwrotów akcji i stosuje najprostszą liniową narrację.

To takie białe rękawiczki żeby nie zatłuścić i zostawić odcisków na prawdzie.

Wujek_Sylwek

każdy by chciał zarobić tyle kasy co one

ocenił(a) film na 5
Wujek_Sylwek

Chwała panu B., że to nie tzw. ambitne kino; zgoda - esej/felieton, może i sprawnie zagrany, ale mam już obiekcje czy takoż nakręcony. Co natomiast jest pewne jak... nie przychodzi mi nic do głowy, no, może jak to że media kłamią, to to że film ten wpisuje się w kino nadfeministyczne. Z prostej przyczyny - istnieją królowie przekrętu, sławni hakerzy, wikileaksiarze itp., natomiast cisza o takich królowych. Kobiety są bystre, chytre, ale do pewnego poziomu. Straszne, ale prawdziwe.

ocenił(a) film na 8
Wujek_Sylwek

Zgadzam się w 100%. Podchodziłem do tego dzieła niepewnie zrażony niską oceną, a dostałem kawał ciekawego, dobrze zrobionego i wkręcającego filmu. A najważniejsze coś nowego i w nowej konwencji. Na ogół filmy o tej tematyce dotyczą twardych, inteligentnych facetów, kręcone w stylu a la "Przekręt", gdzie handluje się bronią lub narkotykami, a tutaj dostajemy familijne kino o dwóch grzecznych i sprytnych ale głupich kobitkach, które dilują kuponami rabatowymi.

ocenił(a) film na 8
Wujek_Sylwek

Nie będę oryginalny jak napiszę że zarąbiaszczy film. Babska kopia Barry Seala : Króla przemytu oraz podobny klimat jak w Sztanga i Cash :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones