PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1157}
7,9 76 088
ocen
7,9 10 1 76088
8,3 33
oceny krytyków
Krótki film o zabijaniu
powrót do forum filmu Krótki film o zabijaniu

Facet morduje taksówkarza z zimną krwią, w dodatku bez wyraźnego motywu. Widać, że robi to z premedytacją, gdyż wcześniej obserwuje postój taksówek przez dłuży czas. Po co to robi? Ch*j wie. Nie jest to do końca wyjaśnione w tym filmie, można się tylko domyślać. Kara śmierci w tym wypadku jest bezdyskusyjna. Nie ma tu żadnych okoliczności łagodzących, w dodatku w pewnym sensie "zabija go dwa razy", gdyż ewidentnie jest przekonany, że taksówkarz już nie żyje po ciosach pałką w głowę (wtedy kiedy wypada mu sztuczna szczęka). Myślę, że w tym momencie sprawca jest w pewnym sensie przerażony swoim czynem. Sam mówi "o Jezu". Gdy jednak okazuje się, że tamten żyje, dobija go jakby nigdy nic, a mógłby przecież mu darować życie, pod wpływem wyrzutów sumienia sprzed kilku chwil. Myślę, że sprawca nie był do końca normalny, przecież kilka godzin wcześniej dla zabawy zrzucił kamień na jadące niżej samochody, wywołując tym samym poważny wypadek (być może ze skutkiem śmiertelnym).

Ogólnie nie jestem za karą śmierci, ale myślę, że są przypadki (tak jak ten), w którym kara ta powinna być wymierzona.

użytkownik usunięty
xaphon

Pełna zgoda

ocenił(a) film na 9
xaphon

Widocznie niczego nie zrozumiałeś z tego filmu, skoro tak łątwo go skazałeś i napisałeś, że bez wyraźnej przyczyny. On nie był złą osobą,ale wpływ na to mogło mieć jego wychowanie i dotychczasowe życie. Zło nie rodzi się bez przyczyny. A ja właśnie po tym filmie jestem przeciw karze śmierci.

wyciszkiewiczrafal

W ten sposób można usprawiedliwiać każdego z Hitlerem włącznie.
W d... mam "dotychczasowe życie" i motywy człowieka, który np. zgwałcił i zamordował mi córkę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones