PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=736723}

Kraina lodu II

Frozen II
6,9 56 573
oceny
6,9 10 1 56573
5,6 24
oceny krytyków
Kraina lodu II
powrót do forum filmu Kraina lodu II

"Kraina lodu 2" jest po prostu PRZE-PIĘ-KNA! Ja nie wiem, jak oni to robią... Nadziwić się nie mogłam, jak patrzyłam na niektóre sceny (Elsa i te jej moce powinny dostać osobną krótkometrażówkę!) Wizualnie ten film zostawia jedynkę daaaaaleeeeko, daaaaaleeeko w tyle. Poza tym, ma w sobie więcej magii i ducha starego Disneya - sceny w puszczy, cała atmosfera, muzyka i fabuła stawiająca naturę jako równorzędnego bohatera przypominała mi trochę "Pocahontas". Ta część jest zdecydowanie ciekawsza, tajemnicza i bardziej zabawna. Jestem ciekawa, jak sprawy się potoczą w 3 części, bo nie wierzę w to, że jej nie będzie, po tym, jak ten film pobije zasłużone rekordy kasowe i zgarnie Oscary dla najlepszej animacji i piosenki.

ocenił(a) film na 8
Opowiesc

W końcu jakaś opinia z którą się zgadzam. Na mnie również Frozen II zrobiło większe wrażenie. Część pierwsza, choć cudna, pozostaje daleko w tyle pod względem wizualnym. Frozen II jest niesamowicie pięknie zrobione. Trafnie zauważyłaś, że Disney w tej części wrócił trochę do swoich starych korzeni. Dużo tu tajemniczości, mistyczności, a głos wzywający Elzę i melodię, którą wyśpiewywał - naprawdę mnie zaintrygował. Uważam, że ta część jest o wiele bardziej dojrzała. Na seansie zauważyłam, że większość dzieci się nudziła, a to właśnie dorośli mieli większą frajdę. Disney naprawdę dobrze poprowadził tę historię. Motywy muzyczne może nie są aż tak chwytliwe jak w jedynce ale jednocześnie mniej banalne - dużo tu ciekawych rozwiązań muzycznych i zabaw konwencjami, np: piosenka Kristoffa była typowym nawiązaniem do muzyki i teledysków z lat 80'. Ja osobiście ukochałam sobie piosenkę "Chcę uwierzyć snom". Jestem ciekawa, czy faktycznie powstanie 3 część, szczerze mówiąc wolałabym aby nie bo uważam, że Disney pięknie zamknął tą opowieść w tych dwóch częściach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones