PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=736723}

Kraina lodu II

Frozen II
6,9 56 580
ocen
6,9 10 1 56580
5,6 24
oceny krytyków
Kraina lodu II
powrót do forum filmu Kraina lodu II

Chyba nie powiedziano w filmie, żeby moc Elsy miała jakiś szczególny status. Co, gdyby pojawili się inni posiadający zdolności? Na przykład przyszła miłość głównej bohaterki. Wielu i tak łączy ją z Jackiem Mrozem, jest miliard grafik (i nie tylko - wystarczy wpisać w google grafika). Oczywiście to niemożliwe, bo Jack jest z innej rzeczywistości - i wytwórni - ale para się tym samym fachem i to przykład dobrego połączenia

ocenił(a) film na 8
Enterraz

treść

ocenił(a) film na 8
Enterraz

Możliwe że pojawią się nowi bohaterzy. Fabuła nie jest jeszcze znana, nic właściwie nie jest znane, więc wszystko jest możliwe.

ocenił(a) film na 8
Enterraz

może pojawi się gość który włada mocami ognia, tworzenia życia itp. ;) który będzie chciał zniszczyć tamtą krainę. i "istnieją" inni dowodem jest to, że w filmie pojawiają się Roszpunka i Flynn Rider z filmu Zaplątani. ;)

nieznajomy43

Pojawiają się w pierwszej części, ale tylko na koronację Elsy. Widać ich na kilka sekund przy bramie

nieznajomy43

http://i1.kwejk.pl/k/obrazki/2014/09/190cbd91-ff3c-454b-bb2d-3eca31fa114e.jpg
:)

nieznajomy43

To jest żaden dowód :) W Małej Syrence pojawiają się Donald i Goofy. Czy to ma oznaczać, Ze ta bajka będzie pełna durnych gagów?

ocenił(a) film na 8
baba_yaga

Czy na pewno? powstała nawet fajna teoria, że Roszpunka jest spokrewniona z Elsą. ;) "Film Theory: Disney's FROZEN - Anna and Elsa Are NOT SISTERS?!" https://www.youtube.com/watch?v=Lhf9dekzyq4
więc szansa jest. :)

Enterraz

Właściwie to istnienie innych "uzdolnionych" nie byłoby sprzeczne z pierwszą częścią. Skądś trole musiały wiedzieć jak postąpić z mocami Elsy.
Ogólnie trzeba się nastawić, że druga część będzie się skupiała na mocach Elsy z trzech powodów:
-Elsa jest popularniejszą postacią od Anny czyli historia będzie opowiadana z jej punktu widzenia.
-Mimo iż pierwsza część skupia się głównie na bałaganie które narobiły moce Elsy, tak naprawde to prawie nic o nie wiemy. Skąd się wzieł, czemu Elsa, czy jest ich więcej, jaki jest ich cel, czy zostały stworzone w celach dobra, a może wręcz odwrotnie? Jeśli kontynuacja miałaby skupić się na nich jej istnienie miałoby jakiś sens.
-Jedynka podczes tworzenia miała co chwilę zmienianą fabułę... i to widać. W przeciwieństwie do Zaplątanych czasami widać, że film nie wie w jaką stronę podążać, a i parę dziur fabularnych też się znajdzie. Ludzie mimo wszystko polubili ten film za postacie, piosenki i animacje w tym ja. Ale jeśli mają nam zaserwować to samo w dwójce to ja bardzo dziękuje, ale odmawiam. Postacie i urocza relacja Anny i Elsy mogą podtrzymać książeczki i krótkometrażówke, ale nie film. Twórcy potrzebują interesującej fabuły by dwójka wypaliła.

Ale i tak bez względu na to co zrobią jedno jest pewne. Dzięki Frozen 2 Disney będzie miał "zakłada okulary" kasy jak lodu.
YYEEEEEEEAAAAAAHHH

ocenił(a) film na 7
Salina

Nie znam Cię, ale za tę CSI-puentę to Cię uwielbiam.

ocenił(a) film na 8
Salina

a ja bym z chęcią zobaczył Frozen ver.2 z historią i piosenkami z drugiej czesci OST, które nie weszły do filmy przez zmiany w scenariuszu. We know better, Spare, Life's too short są genialne :)

Salina

Obawiam się, że Anna może okazać się jakąś władczynią ognia, i znowu będzie duuuuużo siostrowych wątków ;p

Salina

Raczej film nie będzie, o tym skąd Elsa ma moc, bo jest to wyjaśnione w 4 sezonie ''Dawno, dawno temu''(taki serial).

karolina500310

OUAT nie ma nic wspólnego z kanonem Frozen - jest to po prostu historia wymyślona przez twórców serialu, przy okazji poplątana ze współczesnym światem ;)

CallMeKills

No tak, ale wątpię żeby film był o tym jak Elsa zdobyła moc, bo to już zostało opisane w serialu, a poza tym historię Elsy i Anny wymyślił disney więc ABC musiało dostać zgodę na przedstawienie tego w serialu(tak mi się wydaję)

karolina500310

MOŻE ZAWIERAĆ ŚLADOWE ILOŚĆI SPOILERÓW Z OUAT
Fakt - ABC nie mogło tak sobie umieścić w serialu Anny i Elsy, bo prawa autorskie filmu należą do Disneya. Więc raczej musieli uzyskać zgodę. Co oznacza, że aby akcja filmu nie była sprzeczna z akcją serialu, musi dziać się 30 lat po akcji pierwszej części (chyba, że Ingrid zamroziła całe Arendelle, wtedy byłyby to jakieś 3-4 lata).

karolina500310

Możesz streścić skąd miała te moc? Ciekaw jestem : P

Domine_Mortis

SPOILER dla osób które nie oglądały 4 sezonu "Dawno, dawno temu"!
W OUAT moce Elsy są przekazywane w rodzinie. Wcześniej moce miała ciotka Elsy (matka Elsy miała 2 siostry ). Nie wiem czy wcześniej ktoś z ich rodziny miał jakieś moce.

karolina500310

Dzięki za odp. ; )

karolina500310

czyli następne było by dziecko Anny :)

frozen_ok

Może tak się zdarzyć :D

Domine_Mortis

Nie jestem jakoś wielce obeznana w tych historiach ale oficjalne źródła Disneya podały, że ojciec Elsy jest bratem królowej matki Roszpunki. Statek rodziców Elsy rozbił się właśnie w drodze na koronację czy też ślub siostrzenicy. To tłumaczy, czemu Roszpunka - jako kuzynka pierwszego stopnia - pojawia się w Arendelle na koronacji Elsy (widać ją i Flynna wkraczających przez bramy miasta).
Nie pamiętam czy kwestią oficjalną czy domysłów pozostaje to, że matka Roszpunki przekazała trochę wywaru ze złotego kwiatu ojcu Elsy, dlatego jego córka objawiła "moc wrodzoną", podobnie jak Roszpunka. Moce zupełnie odmienne ale obie potężne, bo chociaż moc Elsy ma ogromną wartość bojową, to moc Roszpunki w zasadzie gwarantowała nieśmiertelność - i to bez żadnych wyrzeczeń,

Enterraz

Przyznam, czytałem wiele, ale wątek z kwiatem to dla mnie nowość. Dzięki za informacje ; D

Enterraz

Według mnie tak jak piszesz Enterraz bedzie gościu który włada mocami ognia ale on pomoze ęlsie i Kristoffowi odnależć Annę którą ktos porwał a przy okazji zakocha się w Elsie ale nie bedą mogli byc razem poniewaz ona przy nim zle sie czuje ponieważ jest włada lodem a on przy nim gasnie i bedzie pragnał byc normalnym człowiekiem i Elsa też zeby móc byc razem a potem okaże sie ze Annę porwał z zemsty hans i dzieki mocy elsy i tego kolesia z ognia udaje się ja odzyskać na koncu filmu Elsa mówi ukochanemu ze jest królową a on w rozpaczy że go okłamala ze jest zwykla dziewczyna i tu wchodzi 3 część Frozen kiedy elsa na własna rękę udaje sie do krziny ognia narazając własne zycie żeby odzyskać ukochanego a reszta oprocz Olafa dzięki ohronnemu zakleciu od rodziny kristoffa próbują ją ocalić :)

MAGNETA123

A i nieznajomy43 tobie tez dzięki za tego goscia z mocami ognia:)

MAGNETA123

W kategoriach fanowskiej twórczości ,uzdolnionych i szalonych połączeń w moim osobistym rankingu
nic nie przebije tego:
(filmweb nie chce przesłać komentarza więc trzeba wejść na deviantart i wpisać Elsa Avenger)
Trzecia wersja podoba mi się najbardziej
Pod tą grafiką jest nawet link do opowiadania całkiem zgrabnie łączącego Frozen z MCU.

PS. to mój pierwszy komentarz na filmweb więc pytanie do Zukoxa jak udało ci się umieścić bezpośredni
link w komentarzu?

ocenił(a) film na 7
MAGNETA123

Co za okropny pomysł xD mam nadzieję, że fabuła nie pójdzie w tę stronę

MAGNETA123

Co ty wypisujesz?! Harlekin, ohyda!

Enterraz

http://disneytheory.com/2014/08/26/elsa-isnt-the-only-princess-with-super-powers /

Zukox

Dlaczego ja wcześniej tego nie widziałam, to jest piękne :')

Enterraz

W sumie jak zabierają małą Anne do trolli to ten jeden pyta się czy Elsa ma moc wrodzoną czy to urok... Więc może pojawi się ktoś z nadprzyrodzonymi mocami, oczywiście zapewne będzie to postać negatywna, chyba że... Hans przyjedzie na wakacje hahahahah :D
Mam nadzieję na jakoś dobrą fabułę :)

ocenił(a) film na 7
Enterraz

Zgadzam się z tobą.

ocenił(a) film na 6
Enterraz

czekamy <3

ocenił(a) film na 7
Enterraz

Powinien pojawić się też jeden ze starszych braci Hansa a Elsa by się w nim zakochał i on przyjedzie ze swoją kuzynką która ma moc ognia , i oby dwie Elsa i kuzynka nie będą mogły opanować swoich żywiołów .I znowu do akcji wkroczą trolle

ewka1914

O Boże, nie!

Enterraz

ja liczę na to , że pojawi się jakaś druga "królowa śniegu" tym razem zła , naprawdę twórcy mieli dużo fantastycznych concept art'ów gdy jeszcze chcieli w 1 filmie zrobić z Elsy złoczyńce i chętnie zobaczyłabym któryś z tych pomysłów na ekranie :D
mam też nadzieje, że nie będą się bawić w jakiegoś Avatara i nie zrobią postaci władających innymi elementami, jakoś do Frozen ten pomysł kompletnie mi nie pasuje, ogólnie myślę, że oprócz jakiejś nowej negatywnej postaci pojawi się tylko pare nowych pobocznych bohaterów, nie zdziwię się z kolei jeśli do filmu wróci Hans i nawet nie zdziwi mnie jeśli twórcy wymyślą dla niego jakiś sposób na odkupienie wybryków z 1 filmu

Enterraz

Osobiście wolę, kiedy łączą ją z Czkawką (Hiccelsa). Czkawka jest poważniejszy a Jack Frost to wieczny Piotruś Pan.

ocenił(a) film na 8
Enterraz

Ale czasy się zmieniają, teraz jestem w pełni by Elsa zakochała się w dziewczynie nie w facecie. ;)

oraz ta teoria ma więcej dowodów, polecam obejrzeć "Film Theory: Disney's FROZEN - Anna and Elsa Are NOT SISTERS?!" [https://www.youtube.com/watch?v=Lhf9dekzyq4]. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones