PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=527534}

Kret

6,5 27 604
oceny
6,5 10 1 27604
6,5 17
ocen krytyków
Kret
powrót do forum filmu Kret

Przed oglądnięciem nastawiłem się na trzymający w napięciu thriller ... czekając na rozwinięcie
się akcji doczekałem końcowych napisów i niestety zawiodłem się trochę filmem R.
Lewandowskiego. W kategoriach dramatu było by znacznie lepiej oceniać ten film aczkolwiek
nie z takim nastawieniem do "Kreta" podchodziłem. Zwłaszcza, że zwiastun, plakat oraz cała
otoczka miały przekonać potencjalnego widza, że na ekranie "będzie się działo". Jak dla mnie
niestety działo się niewiele, klimat sanatorium, wizyty i imprezy we Francji jakby z ubiegłego
ustroju a przecież ewidentnie mieliśmy do czynienia z współczesnością. Żałuje ale niestety coś
w "Krecie" nie grało, nie do końca zrozumiałem wizje, którą chciał widza ująć reżyser, nie było
narastającego napięcia, nie było zaskoczenia, po prostu nie było większych emocji i nawet
bardzo dobra gra aktorska głównych postaci nie była w stanie dźwignąć całości ... szkoda.

ocenił(a) film na 7
jan_michalik

Co do Francji jakby 'z ubiegłego ustroju' - widziałeś tam polską emigrację lat '80, którzy (faktycznie) trochę za dużo 'czerwonych' w Polsce widzą, choć wg niejednego polaka zrobili przekręt przy Okrągłym Stole i, de facto niby wciąż za sznurki pociągają (że nijak ma to się do tego, że "ta prawdziwa" lewica u rządu przez ostatnich ok 8 lat nie była, to inna sprawa). Lecz mam nadzieję, że pisząc o innym ustroju nie myślisz o biesiadnym stylu życia? No bo co, mieliby Dody słuchać?

ocenił(a) film na 5
_guchy_

Nie, nie myślę o biesiadnym stylu życia a bardziej o tym, że Polonia na zachodzie Europy ( w tym między innymi we Francji) to już nie tylko zaściankowi "polaczki" i dziwne dla mnie było ukazanie tejże części emigracji siedzącej przy "stole z ceratą" a la Pewex 80'. :D Podobne odczucia towarzyszyły mi w ujęciach z sanatorium i kilku innych scenach ... Ogólnie nie jest to najważniejsze dla filmu, ale w rozlazłej akcji rzuca się w oczy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones