PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33405}

Krwawa profesja

Blood Work
6,8 14 770
ocen
6,8 10 1 14770
5,8 5
ocen krytyków
Krwawa profesja
powrót do forum filmu Krwawa profesja

Być może zacznę bardzo kontrowersyjnie, ale konia z rzędem temu kto poczuł się zaskoczony rozwiązaniem zagadki filmu i odkryciem personaliów zbrodniarza. Po obejrzeniu dziesiątek produkcji w których najmniej podejrzany okazuje się przestępcą, także do tego filmu przystąpiłem z podobnym przekonaniem i bardzo szybko wraz z rozwojem akcji trafnie wytypowałem kto okaże się tym, kogo poszukiwano. Po części zabrakło mi w tym filmie konkretnych i przekonywujących pobudek mających udokumentować dla widza co kierowało psychopatycznym napastnikiem, nie do końca spodobała mi się zaprezentowana pod koniec produkcji relacja samego zbira i jego stosunkowo miękka postawa podczas poszukiwań porwanej matki z dzieckiem. Na pewno obejrzałem lepsze obrazy o bardzo zbliżonej tematyce, że tylko nadmienię o "W słusznej sprawie" czy "Mesjasz: Pierwsze ofiary". Nie wymieniłem "Siedem", bo akurat tam nie mieliśmy motywu najmniej oczekiwanego bandyty. Ale generalnie "Krwawą profesję" uważam za godny polecenia thriller, stary dobry Eastwood jak wino: im starszy - tym lepszy.

ocenił(a) film na 7
poland7

Zgadzam się z Tobą w 100%! Od razu wytypowałam zabójcę, zakończenie też było przewidywalne ("kiedy pomarszczona maska reżyseruje i jest odtwórcą głównej roli, zawsze koniec filmu jest taki sam"... ), w dodatku jakoś nigdy nie mogę strawić Clinta jako czułego amanta - po prostu mi nie pasuje i już! Film w sumie ciekawy, sporo niebanalnych wątków, krew leje się miejscami potokami, ale przewidywalność zakończenia, wyraźne pokazanie widzowi mordercy i podanie mu go wręcz "na tacy" już na samym początku oraz wątpliwa dla mnie kochliwość głównego bohatera obniżają w moich oczach ocenę tego obrazu i raczej już nigdy do niego nie wrócę, bo po prostu by mnie nudził. Niemniej zachęcam każdego fana tego typu filmów oraz tego typu bohaterów do obejrzenia. Moim zdaniem był to raczej film sensacyjny niż trzymający w napięciu thriller, ale oczywiście mogę się mylić. Pozdrawiam. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones