PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=971}

Księżniczka Mononoke

Mononoke-hime
8,0 88 527
ocen
8,0 10 1 88527
8,7 24
oceny krytyków
Księżniczka Mononoke
powrót do forum filmu Księżniczka Mononoke

Ale coś podobnego do Księżniczki Mononoke. JAkby co, to zostawcie odp na moim blogu:):):)

użytkownik usunięty
Migotka

Polecam ci - Program telewizyjny na RTL 2 (niemiecki):
- 12 : 35 Do Re Mi
- 14 : 20 Kamikaze Kaito Jeanne ( szczególnie polecam)
- 14 : 45 Digimon ( ostatnio jest jakiś nowy, coś podobnego do Wich)
- 15 : 15 Detectiwe Conan
- 15 : 40 Inu Yasha ( szczególnie polecam)
Jeżeli nie masz tego programu to może Fox Kids (weekend)
- 07 : 10 Hamtaro
- 10 : 30 Beyblade V- Force
- 12 : 25 Medaboty ( szczególnie polecam)

ocenił(a) film na 7

Eeeee, to chyba jakaś pomyłka... założycielka tematu chciała coś ambitniejszego chyba, nie w stylu Pokemonów... a tu jakieś Do Re Mi, Digimon, Kamikaze Kaito Jeanne... przecież to bajki dla 13-latków... :/

Sunna

KKJ nie powiedziałabym że jest całkiem dla 13latków : P
to po prostu shojo, ale watpie, ze dzieciom by się podobało : P

ocenił(a) film na 9
Migotka

W obecnych czasach pojawia się na polskim rynku całkiem sporo filmów anime wartych obejrzenia ( i całe szczęście). Trudno jest wymienić takie, które mogą przypaść ci do gustu. Ale ja polecałbym Ci :
1/Ghost in the Shell
2/Armitage III
3/Spirited Away: W Krainie Bogów
4/Cowboy Bebop ...
i wiele, wiele innych !! Bardzo duża część filmów jest opisana na FILMWEB. Poszukaj, poczytaj. Seriale w tv to nie to co cały film na VHS ! Pozdrowienia.

Migotka

Obejrzyj "X", może trudno tu mówić o podobieństwie do Mononoke Hime, ale naprawdę WARTO!!!! (Przynajmniej do Pokemonów też podobny nie jest :P)

ocenił(a) film na 10
Migotka

Ja bym polecił ciekawy serial Crest of the Stars (Seikai no monshou). Ma 13 odcinkó w i teraz akurat lecą ostatnie na kanale Hyper. Ale jak znam świat to Hyper jeszcze kilka razy powtórzy tą serię. Seria ma swoje dwie kontynuacje a za rik czy dwa ma się pojawić trzecia :D
Aha, ten serial opowiada historię przyszłości o ludziach i 'kosmicznych elfach' :P

ocenił(a) film na 9
solitary_wolf

ej a kiedy ty widziałeś to anime na hyperze?

użytkownik usunięty
Migotka

Oto absolutny mus dla każdego rozpoczynającego swoją przygode z anime(prawie wszystko można zassać z Kazaa):
1. Ghost in the Shell
2. Akira
3. Ninja Scroll
4. Vampire Hunter D
5. Blood: Last Vampire
6. Perfect Blue
7. X
8. Armitage III
9. Patlabor 1 i 2
10. Księżniczka Mononoke
11. Spirited Away
12. Mój sąsiad Totoro
13. Trigun (seria)
14. Cowboy Bebop (seria)
15. Metropolis

No i to byłoby na tyle...

Pozdro,

SuperLover

ocenił(a) film na 7

dziwi mnie że nikt o Hellsingu nie wspomnniał.To co że to serial??Ale wiele osób go poleca, wiec i ja się dołaczam.

everysmith

Trzeba tylko ostrzec, że jest to serial kiczowaty. Potwornie...

ocenił(a) film na 10
732476

Ale to dobry kicz.

Jak lubi Mononoke, to dorzuć jej jeszcze Escaflowne, mi się podobało. A poza tym to jak wyżej.

ocenił(a) film na 8

Ruchomy zamek Hauru. :P

Migotka

Do wymienionych w podpowiedziach pozycji , należy dodać jeszcze... "Appleseed",
Gorąco polecam! , acz kolwiek Mononoko to raczej nie przypomina ;O)

Migotka

Aby powiedzieć coś o smaku ciastka trzeba go spróbować .To ty powinnas wybrać czy coś ci smakuje czy nie.......
Spirit Away
Hellsing
To moje typy ale niczym się nie sugeruj po prostu skosztuj a moze zasmakujesz
pozdrawiam Puzy

Puzy

Nie będę wypisywała wszystkich tytułów po prostu wpadnij do mnie i sama zobacz, może coś ci sie spodoba;)

Migotka

Miyazaki, oprócz już wymienionych Spirited Away i Mój sąsiad Totoro ja szczególnie polecam Laputa: Zamek w chmurach (Tenku no shiro Rapyuta) i Porco rosso (Szkarłatny pilot) no i oczywiście Nausicaa z doliny wiatru (Kaze no tani no Naushika)

ocenił(a) film na 10
Migotka

:) od mojego ostatniego postu minął juz ponad rok, hehe... jak ten czas szybko leci. Polecone wzięłam pod uwagę, i część znaczną (chyba) udało mi sie obejrzeć. Za wszelkie sugestie dziekuję:)

ocenił(a) film na 7
Migotka

Jeśli chodzi o anime to moim ulubionym jest Tajemnica Przeszłości czyli Fushigi Yuugi ale podobaja mi sie też Last Exile, Hellsing, Vampire Princess Miyu, Inu Yasha, Neon genesis Evangelion, Sakura Wars i Great teacher Onizuka[w tym ostatnim miny głównego bohatera sa zabójcze!!!];o)

ocenił(a) film na 10
Migotka

Obejrzyj Grobowiec Świetlików (hotaru no haka), co prawda nie przypomina ksiezniczki ale mimo wszystko to swietny anime.
Polecam

ocenił(a) film na 10
Jetli81

Już widziałam i jestem wciąż pod wrażeniem, a od seansu już sporo czasu upłynęło...

Migotka

pomimo iż oby 2 anime nie są podobne do princess mononoke, polecam:

samurai champloo

chobits

ocenił(a) film na 10
Migotka

1. Evangelion(serial i film "The End of Evangelion) <~~ GORĄCO POLECAM!!
2. Armitrage
3. Helsing
4. Wolf's Rain
5. Księżniczka Mononoke

gooddziewczyna15

Szczególnie polecam Neon Genesis Evangelion. Niektórzy wprawdzie gadają, że to gupie i bez sęsu w końcowych odcinkach, ale ja myślę inaczej...


No i dla miłośników ostrej sieczki, odrywanych kończyn i głupiutkich dziewczynek rodem z Chobits - Elfen Lied. Ale tylko dla ludzi którzy nie rzygają na widok poszarpanych krwawiących ciał cicho postękujących w otoczeniu pięknego miasta...

Chyba coś mi szkodzi na mózg [>.<]

arekrem

A ja będę oryginalna (+ wspaniałomyślna hehe) i podsuwam wszyskim stronkę -nie wpisujcie www po prostu skopiujcie link ;P!!!!!!!!!!-
ftp://ftp.sunet.se/pub/tv+movies/anime-manga/www.muffindomain.com/
gdzie znajdziecie ok. 68 anime posegregowane w katalogach, ściągacie je w formacie avi ;] (tak, tak za free w ciągu paru minut będziecie mieć anime na kompie :D), są z angielskimi napisami... Kwestia przejrzenia wszystkiego i wybrania tego... co Wam pasuje. Mam nadzieję, że link się Wam otworzy bez najmniejszych problemów ;] Hehe tak się kiedyś bawiłam w hakera... włamywałam się i takie tam lol... znalazło mi się coś takiego xD
Ciiiiii to zostaje między nami :D:D
Miłegoo ;]

Sylwusss

heh no niestety trza mieć talent do włamywania się na serwery hehe... ftp://ftp.sunet.se/pub/tv+movies/anime-manga/www.muffindomain.com/ link wygląda w ten sposób... próbujcie, kombinujcie, opłaca się ;]
Pozdrawiamm

Sylwusss

To ja może jeszcze powiem jakie tam macie anime do wyboru -żeby nie było, że to jakaś ściema :D:D:
2x2 Shinobuden, Ai Yori Aoshi, Ani Yoi Aoshi Enishi, Air Gear, Air TV, Binbou Shimai Monogatari, Black Cat, Black Lagoon, Blood+, Blue Submarine No.6, Bottle Fairy, Chrno Crusade - polecam ;], Death Note - polecam ;], Dogtato-kun, Ergo Proxy, Fate-Stay Night, FLCL, Full Metal Alchamist, Futakoi, Futakoi Alternative, Ghost in the Shel, Ginban Kaleidoscope, Green Green TV, Grenadier, Gunslinger Girl, Hack Roots,
Hanaukyo Maids La Verite, Hanaukyo Maids Tai, Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora, Higurashi no Naku Koro ni, Ichigo 100%, Ichigo Mashimaro, Jigoku Shoujo, Kimi ga Nozomu Eien, Kita-he Diamond Dust Drops - Faajna :D,
Magical Girl Lyrical Nanoha A's, Maria-sama ga Miteru, Mezzo DSA, Midori no Hibi - cudowne anime ;)), Mouse, Muteki Kanban Musume, Night Head Genesis, Onegai Twins, Ouran High School Host Club - ostro zakręcone anime..., Petit Cossette, Petopeto-san, Pita Ten, Pretear,
Puni Puni Poemy OVA, Rizelmine Season 1 i 2, Rozen Maiden Season 1 i 2,
Shakugan no Shana, Shingetsutan Tsukihime, Starship Operators,
Stratos 4 Advance, Stratos 4 OVA 1-2, Stratos 4, Suzuka, Tenshi no Shippo Chu, The Melancholy of Haruhi Suzumiya, To Heart, Yumeria, Zettai Shonen... i jakieś niedobitki :D
Niech Moc będzie z Wami... czasem warto pokombinować ;)

ocenił(a) film na 10
Migotka

Jeśli chcesz coś podobnego do Mononoke, to gorąco polecam "Origin: Spirits of the past" (Gin-iro no Kami no Agito). Majstersztyk animacji ^^

A z seriali myślę, że spodobałby ci się "Fullmetal Alchmiest" (Hagane-no Renkinjutsushi). Seria jest tak genialna i dopracowana nie tylko od strony wizualnej, ale także od strony fabularnej! A muzyka taka, że proszę wstać ;)) Naprawdę, polecam.

taikei

historia pełnometalowego alchemika moze Ci się spodoba ;)

ale to już ktoś w temacie napisał

ocenił(a) film na 10
Kolim

Po przeczytaniu tego właśnie posta obejrzałem jeden bądź dwa odcinki i nie wydał mi się zbyt ambitny. Taki kolejny "Slayers". No, ale co ja mogę wiedzieć, skoro nie obejrzałem całej serii.

ocenił(a) film na 10
Migotka

A ja proponuje wpisać na googlach "tanuki" albo "azunime", wejść na strone i pogrzebać w kat. typu mononoke hime. Recenzenci są bardzo obiektywni, często przy wyborze anime kieruję się ich ocenami i może z raz mi się zdarzyło nie być w pełni usadysfakcjonowaną. Pozatym polecam wszystkie filmy Miyazakiego, Makoto Shinkai. W internecie jest wiele stron z direct downloadem, z pewnością coś sobie wybierzesz.:)

Migotka

Death Note http://www.filmweb.pl/Desu+n%c3%b4to+2006+o+filmie,Film,id=349326
Ergo Proxy http://www.filmweb.pl/Ergo+Proxy+2006+o+filmie,Film,id=299616

Może nie aż tak bardzo podobne, ale godne polecenia.

Migotka

1. Haibane Renmei
2. Hagane no Renkin Jutsushi
3. Ghost in the Shell

ot co.

Migotka

Ehh... Mam ochotę je wszystkie obejrzeć XD Tylko mam pytanie, czy znacie jakieś strony, gdzie można oglądać Anime online?

ocenił(a) film na 10
Her_Infernal_Majesty

Prosze:
http://kreskowki.fani.pl/#top

Co prawda sa tu glownie seriale ale i tak jest spoko

Jetli81

Heh, dzięki, ale mi chodziło właśnie o strony z pełnometrażowymi anime ;p Bo szukam i znaleźć nie mogę ...

Her_Infernal_Majesty

Ja popieram, Death Note godne polecenia. A nawet bardziej.

ocenił(a) film na 9
Migotka

Może nie do końca przypominato większość anime tu wymienionych, ale nikt nie wspomniał o "Elfen Lied", a jest to świetne anime wg mnie! :D
A do odprężenia Angel Dokuro chan ;P

ocenił(a) film na 10
Leszczu_zmienli_nick_jeb

Dokladnie z ust mo to wyjales. Elfen Lied jest swietnym anime w dodatku najbrutalniejszym jaki widzialem, mimo wszystko polecam osobom doroslym

Migotka

Death Note, aostatnio wyszło nawet niezłe True Tears

ocenił(a) film na 10
Migotka

Wolf's Rain polecam każdemu! Wspaniałe anime o przyjaźni oddaniu i...

ocenił(a) film na 7
Migotka

polecam MONSTER to jest imo najlepsze anime jakie ugadałem :P

Sparrowq

Jak chcesz coś z pełnometrażówek to oczywiście Ghibli i Makoto Shinkai.
Zobacz sobie i oceń: http://www.youtube.com/watch?v=A8b6W6eL-2s

ocenił(a) film na 8
zefie69

-death note
-neon genesis evangelion
.

Migotka

mizayakiego: "ruchomy zamek haoru" i "spirited away" polecam goraco;)))) pozdro

ocenił(a) film na 7
Migotka

A co powiesz na: Paranoia Agent, Perfect Blue lub Paprika? Chyba nikt ich nie wymienił. Może nie są podobne do Mononoke, ale fantastyczne, jeśli chodzi o klimat i fabułę.
Pozdrawiam :)

Sunna

polecam Paranoia Agent : d Jesli lubi sie takie nie do konca jasne, podane na talerzu, klimaty : )
o Paprice też dużo słyszałam, zwykle pozytywnego...

użytkownik usunięty
yuki_ashitakaa

A czy ktoś z Was wie co to za film?? Czy to jest Wolf's Rain?
http://www.youtube.com/watch?v=QYgXxIgrXMs&feature=related

ocenił(a) film na 10

Tak, to Wolf's Rain, niestety anime o przyjaźni trzech chłopców zmieniających się w wilki szybko staje się nudnie i raczej nie godne polecenia...

Jetli81

najlepiej jakby co odcinek zmieniali sie w innego pokemona, nie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones