PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=971}

Księżniczka Mononoke

Mononoke-hime
8,0 88 527
ocen
8,0 10 1 88527
8,7 24
oceny krytyków
Księżniczka Mononoke
powrót do forum filmu Księżniczka Mononoke

Japoński sposób myślenia jest hermetyczny dla Europejczyka. Zalecam obejrzenie tego przynajmniej pięć razy.

TangoAndWaltz

Wystarczy obejrzec kilka innych anime i potem łatwiej jest zrozumiec.

ocenił(a) film na 8
piczympoom

Jeśli ktoś w tym ciut posiedzi, oczywiście. (^-~). Ale sam napisałeś <kilka>. Nie chodziło mi o to, żeby zniechęcać. Chodziło mi o to, że jeśli oglądasz to tak, jak Disneya, to możesz być zdezorientowany/a. A ja popełniłam właśnie ten błąd jako dziecko.

TangoAndWaltz

Po ocenie widzę, że ten błąd naprawiłaś:)

ocenił(a) film na 10
TangoAndWaltz

Dlaczego? Tzn. tak oczywiście jest, ale akurat ten film wydaje mi się uniwersalny. Ale ja widziałam już wcześniej kilka anime :)

TangoAndWaltz

Niestety albo stety anime wszelakiej maści nie da się porównywać z disneyowskimi animacjami. Fabuła i podszycie emocjonalne w anime często stoi na o wiele wyższym (albo po prostu innym) poziomie niż nawet większość normalnych filmów hollywodzkich. Po prostu anime rzadko kiedy jest płytkie i nie ułatwia odbiorcy i nie podaje niczego na tacy.

ocenił(a) film na 10
wwiktor

Nie zgodzę się, że anime rzadko kiedy jest płytkie. Na całą masę filmów i seriali, dobrych pewnie jest mniejszość a naprawdę dobrych czy wybitnych jeszcze mniej. Te, które znam są w większości bardzo dobre, ale zdaję sobie sprawę z całej masy gniotów. Czy to z filmami czy z książkami czy jeszcze z czym innym- dobre jest zauważone i docenione (choć nie zawsze) a mierne i słabe zostaje zapomniane.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones