PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=971}

Księżniczka Mononoke

Mononoke-hime
8,0 88 527
ocen
8,0 10 1 88527
8,7 24
oceny krytyków
Księżniczka Mononoke
powrót do forum filmu Księżniczka Mononoke

witam serdecznie, chciałem się tylko dowiedzieć, czy znalazłby się ktoś chętny na odsprzedanie tego filmu (najlepiej dubbing japoński, a napisy/lektor polski).
A z drugiej strony, chciałbym wiedzieć czy byłby ktoś zainteresowany kupnem Mononoke z polskim lektorem i napisami ale z angielskim dubbingiem?
Z góry dziękuje za odpowiedź.

tomole4

Jak dotąd to natrafiłem na polskim rynku tylko na dwa wydania: To srebrne, oryginalne, w którym jest japoński język, lecz napisy jedynie angielskie i to, które zapewne Ty posiadasz - jedyne, polskie, gdzie niestety znajduje się dubbing angielski psujący całą atmosferę (via "Look out! It's a monster!" xD) Jeżeli chodzi o tę pierwszą opcję, którą poruszasz to jeszcze takowej nie widziałem. Natrafiłeś na taką, czy tylko się pytasz o istnienie?Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
LukeInside

Jestem tego samego zdania co Ty. Angielski dubbing jest kiepską opcją (mnie odpowiada tylko w bajkach produkcji Disney'a, Pixara itp. anime b. rzadko - do tej pory wyjątkiem jest serial "Avatar: Last airbender" który polecam ze względu na ciekawą fabułę, postacie oraz sceny walki). Wracając do tematu.
Księżniczke Mononoke widziałem 2 razy w TV wiem że była z napisami ale na 60% jestem przekonany ze drugi raz widziałem z lektorem, więc w związku z tym przekonaniem chciałem wiedzieć, czy takowa wersja istnieje (chyba pare lat temu monolith wydał Księżniczke z taką opcją ... nie wiem)
To co ja (przy dobrych wiatrach) bym posiadał to z polskim lektorem i napisami lecz angielskim dubbingiem

tomole4

Co do Pixar'a i Disney'a to posiadam identyczne zdanie, ponieważ to co wychodzi spod konkretnej produkcji najczęściej bywa i najlepsze (dokładniejsze treści, bliższa ekspresja postaci wynikająca z jakiegoś kręgu kulturowego itd.). Zawsze im bliżej czegoś tym bardziej można to poczuć. Możesz podać, gdzie widziałeś Mononoke-Hime z napisami?Chciałbym obejrzeć z kimś, kto nie zna angielskiego. Na TVP Kultura leciało studio Ghibli, ale bez tego tytułu i Spirited.

ocenił(a) film na 10
LukeInside

Przykro mi, ale widziałem to sporo czasu temu w TV, a na płytach juz tego nie sprzedają (monolith nie chce ponownie wydać Mononoke :/ - dziwne bo na allegro ludziska spokojnie kupią za 100 zł - a w gazecie było po 9.99 ...)

tomole4

Może mają problemy z licencją, skoro tvp kultura również nie miała praw emisji tych dwóch diamentów studia Ghibli :P Szkoda, bo rzeczywiście widać sens, a jakość ich wydania pewnie odstaje od tych późniejszych.

ocenił(a) film na 10
LukeInside

Aktualnie jestem najszczęśliwszym człekiem na świecie. W końcu po wielu latach przeglądania sklepów internetowych, Księżniczka Mononoke jest w mojej kolekcji! :D (i to za niecałe 6 zł! ;))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones